Skip to Content

<

OVWCK - Ouvalská Vlaková WebCam Keš

A cache by mahdy1666 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 02/26/2017
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Již více jak 10 let nevznikla žádná WebCam keška a ani už jako taková s vlastní "keš-ikonou" asi nikdy nevznikne. Škoda. Úvaly, městečko tolik bohaté na kešky představuje v železniční dopravě mimořádně unikátní místo, že si webkeš prostě zaslouží. Železniční trať č.011 patří v katastru města k vůbec nejzatíženějším v zemi. Denně projede městečkem mnoho desítek vlakových souprav všech druhů. A za co získáš další bodík/y kačere ? ...čti dále...OVWCK - není keška tajuplně ukrytá v omšelé splachovací nádržce na veřejných toaletách ostravského hlavního nádraží, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale je to zcela unikátní a ojediněná "Ouvalská Vlaková WebCam Keška". Vítejte přátelé... ;-)

Aby bylo jasno kačerky a kačeři... ;-). Tohle je sice obyčejná "klasická tradička", ovšem s "ryze dobrovolným úkolem", resp. sérií úkolů, jehož splnění či nesplnění nemá vliv na váš získaný bodík. Ten samozřejmě získáte, tak jako obvykle, prostým nálezem a zalogováním schránky... Protože podle podmínek geocachingu nelze už více jak dekádu zakládat WebCam keše (a vůbec netuším proč ?) musíme jít, tak říkajíc "kačerovskému štěstíčku trochu naproti", že ano ? Nakonec i systém Geocaching.com přidělil této kešuli jednoznačný identifikační kód "GC70WC1", obsahující "WC", takže to máme, jak vidno, posvěcené i samotnými všemocnými geosoudruhy až z dalekého Syjetlu... A basta fidli ! ;-) Vlastní keš se nachází poblíž frekventované trati a místo pro splnění "dobrovolného úkolu" přibližně o 1,3 km od daleko kešky po trati směrem na onu Ostravu... Takže kešku jistě lehce odlovíš, ale "nezávazné bonusové bodíky" ti owner "mahdy1666" uzná až za splnění níže uvedených předpokladů, a sice že:

1) Máš úspěšně odloveny všechny 3 (tři) úvalské kešky s tématikou železnice, manšinek a vláčků, to jest konkrétně tyto:

...a) Zeleznicni nehoda / Railway accident (by Bluebaloon)

...b) Masinkova (by plha)

...c) Uvalske nadrazi (by Thoommy)

a zároveň si osobně:

2) Počkáš si na ten "svůj správný vlak" a zachytíš sebe (ale né o jeho nárazníky... !!!),

ale na kvalitním kamerovém snímku (screenshot potom prosím přidej do e-logbooku kešky) z úvalského nádraží -> ZDE


...případně, máš-li na to techniku (a to dneska zvládne průměrný chytrý telefon, který máš dozajista v kapse) i ve vyšším rozlišení.... Webkamera úvalského nádraží - rozlišení 1280 x 720 -> ZDE


Upozornění ke kameře: Čas od času je tato nádražní webkamera namířena poněkud jiným směrem (owner nemůže ovlivnit), občas míří směrem do ulice Jiráskova na trafiku Relay, občas na nástupiště směrem na Prahu, občas se jen tak otáčí. Někdy je záběr negativně ovlivněn vycházejícím sluncem, hustou mlhou, silnými poryvy větru a občas je možno přímo před kamerou dokonce zahlédnout pavouka, který si spřádá sítě. :-)


POZOR !!! POZOR !!! POZOR !!! - Bodík v souladu s podmínkou uvedenou v bodě 2) (viz. výše) je ownerem "mahdy1666" uznatelný při zachycení kačera (nebo skupiny kačerů) na jednoznačně identifikovaných místech označených červenou čárou na fotce (jedná se o místa na I. a II. nástupišti - označená jako "OVWCK místa"). Prostě si udělej si takové malé ouvalské vlakové "RAILFÍČKO" a mávej o 106 do kamery. Kromě bonusového mahdybodu získáš i unikátní e-suvenýr v podobě fotky, a to přeci stojí za to, že ? :-)

- Za vlakovou soupravu "CityElefant" a další soupravy NEuvedené níže je připsán +1 mahdybod.

- Za fotku kačera s vlakovou soupravou (selfie) z místa poblíž vlastní kešky (u trati v Klánovickém lese) je rovněž připsán +1 bod a v závislosti na typu vlakové soupravy zachycené na fotce se další bodové hodnocení krátí o 1/2 (polovinu), např. "Nákladní vlak se dřevem" je v tomto případě za +2,5 bodu. (viz. níže)

- Další bonusové +2 bodíky získáš, podaří-li se ti na fotce zachytit soupravu SC Pendolino.

- V případě zachycení "černé" soupravy Leo Express naopak o -1 bodík přijdeš. Pozor na Leoše ! Černá není dobrá... ;-)

- Žlutý RegioJet je za +2 body.

- Nákladní vlak (mimo níže uvedené) se počítá jako +´3 body.

- Nákladní vlak s automobily +4 body.

- Nákladní vlak se dřevem +5 bodů.

- Klasický "Žabotlam", aneb starý panťák je za +8 bodů.

- Drezína elektrická/dieselová (nebo jakýkoliv obdobný primárně kolejový pracovní stroj ČD, SŽDC...) je za +10 bodů.

- Nákladní vlak s jaderným odpadem +20 bodů.

- Jakákoliv drážní souprava viditelně pomalovaná "tagy a graffiti" je za +30 bodů.

- Parní lokomotiva (mimo tažný stroj Orient Expressu) +50 bodů.

- Poštovní vlak České pošty (modré vagóny) +80 bodů.

- Vozidlo s tzv. "dvoucestným systémem", zkrátka automobil/nákladní automobil/bagr/a pod. s "nástavcem" umožňujícím jízdu po kolejích +90 bodů.

- Orient Express souprava +100 bodů.

- Šlapací drezína +300 bodů.

- Jakékoliv letadlo včetně vrtulníku (nezahrnuje obyčejný dron) +400 bodů

- Záběr s "vlakovým sebevrahem" +500 bodů.

- Vlastní "kačerův poslední skok" +1000 bodů a nárok na geopomníček se slevou a geostatus R.I.P.PM. !

Důležitá poznámka: Owner si v tomto konkrétním případě sám vyhrazuje právo na vlastní výjimku z § 230 trestního zákona - Zákon č.140/1961 Sb. ve znění pozdějších předpisů... Jasné ?! :-)

Body se samozřejmě sčítají... Názorný příklad výpočtu získaných bodů: Když se Ti podaří zachytit sebe a na snímku se objeví také Pendolino a současně ve směru od Istanbulu pojede na Prahu po prostřední koleji Orient Express a u kolínského nástupiště skočí v tu chvíli pod vlak nějaký mudla, tak je to za krásných kolik ? Hmm ?? Ano, připíšeš si minimálně 602 bodů + body za soupravu pod kterou ten nebožák skočil +1 bod za nález kešky v Klánovickém lese... ;-) Tak směle do toho a do logbooku této kešky se nezapomeňte pochlubit svým dosaženým geoskórem OVWCK ! Ještěrkám zdar !!!

Tak přeji úspěšný lov a buďte prosím na sebe opatrní, vlaků tady projíždí velkou rychlostí opravdu více než dost a minimálně jednou ročně se tu vyskytne "soutěžící", který cílí na 500, případně 1000 bodů... ;-) Jo a poblíž parkingu u vlastní kešky (viz. waypointy kešky) je pro "železniční šotouše" docela pěkné místo pro focení.V červenci 1984 si zatím nejvíc bodů připsalo horké letní socialistické slunce...
Co také zachytila OVWCK: Odstavená souprava žlutého vlaku RegioJet ve směru "na Moravu" a hlídkující policisté na nástupišti. Soupravu právě prohlíží policejní pyrotechnik... Nic se nenašlo. (pátek 10.3.2017 mezi 18:05 - 20:50 hod.)
Link na webkameru OVWCK (různá rozlišení)Webkamera úvalského nádraží - rozlišení 640 x 480

Webkamera úvalského nádraží - rozlišení 1280 x 720_________________________________________

POZOR ! - Prosím důkladně zavírejte všechny 4 jazyky lock-lock-ovky, protože už jednou byla keš a její obsah totálně pod vodou. Díky ;-)A tady můžete ohodnotit, jak se vám tahle tradička - "OVWCK - Ouvalská Vlaková WebCam Keška" líbila...A teď kam dál kačere... ???


Nezapomeň se poklonit statečným bojovníkům z nichž mnozí padli i za Tvoji svobodu, aneb přišel čas poznat místa tvrdých nelítostných bojů na Úvalsku během krvavé lázně zvané Úvalsko-Čínská válka. Válečnými útrapami byla těžce zkoušena byla i tajemná oblast Myší díry u Myšího potoka a hrdinní úvalsko-skeříkovští ostřelovači pálili na zbabělé číňany hlava nehlava přímo z útrob Žlutého slona Skeříkovského. Po odlovu nezbedného tlustokožce se pokochej překrásnou přírodou romantické Naučné stezky „Škvorecká obora – Králičina“. A co se také seznámit s případem chladnokrevného kata "kolínského gangu", pětinásobného vraha a odlovit si Biedermanovu vražednou kešku ? Nezapomeňte také navštívit barevnou (míněno podle fasád domů... :-)) úvalskou čtvrť Nové Slovany. Povinností, a to nejen pro rádoby hudební znalce, je však seznámení se s pravdou o našem hudebním skvostu Škvorajda od Bedřicha Smetany. Jestli se právě drbete na hlavě, rozhodně nezoufejte a místo Orthosanu s Diffusilem si odlovte Vesh Kesh čili Veš Keš. Když už jste v těch Úvalech, tak jste tak trochu zdejší Návštěvníci a hledáte to své správné CML, vlastně CML-CWG-Veksl-Centrum Úvaly. Pak také budete mít tu pochybnou čest poznat takřka osobně místního zákeřného konfidenta Gestapa zvaného Hans Hagen von Skerikow. Příjemný stín vám za necelých 50 let vykouzlí javor Mahdystrom. Pořádný kačerský nadhled a výhled ti zajistí přišimasko-hradešínský GeoNeposeda. Hezké okolí celého Ouvalska poznáš nejlépe tak, že se se zelenou projdeš po Zelené po Ouvalsku. Literární ikona celého Úvalska, slavná Maruška, se vám obnaží pod statným listnáčem zvaným BDSM - Bloody Dub Soudružky Mary. O tom, že není čtyřicet jako čtyřicet, Tě přesvědčí kešule M40 versus M40. Hned přes údolíčko od M40-tky bude v budoucnu stát "dálniční" mimoúrovňová křižovatka R12 MÚK 101 - Mahdyho Úvalská Keška. O kousek dál, v Kamenici u Prahy si s ownerem zavzpomínáte na poslední dekádu komunismu v ČSSR při OOO - Olešovických Osadních Osmdesátkách. V samém srdci stověžaté matičky Prahy, pár metrů od Můstku navštívíte dokonalou oázu pohody a nasajete kačerský mikroklid u KKK - "Kešky Klidné Kotce". Také si zajeďte na malebnou Vysočinu a odlovte si Čapí hnízda ve Ždírci nad Doubravou, ale opeřence nechte na pokoji… Tak úspěšný lov kačere ! ;-)

Znáte i další úvalské krabky ? Tady jsou všechny a rozhodně jich není málo...

Ouvalská chvilka keškopoezie, aneb pozvánka k odlovu Úval... ;-)

(by Paha Ahma + mahdy1666)

Ouvaly jsou plný kouzel,
kdo by se tam lovit vzpouzel ?
když tam potkáš světa divy,
doma to zapiješ pivy.

Je tu Českej Lev i Prokop,
Nemrtví i Myší potok,
Modelář i Rákosníček,
Lhoťák, Sádky, Kostelíček,
za nímž chlápek se ženou,
hrajou spolu Házenou.

Chceš-li potkat svůdné panny
zamiř si to na Slovany,
roztluč srdce své jak zvon,
před tebou je Žlutej Slon !

Dolování to je keška,
ve tvých vlasech číhá Veška,
Álej, jít je řehole,
zkus to Jen tak na kole.

Železniční nehodu,
prosedíš na Záchodu.

Jako Béďa ve Škvorajdě,
když šly na něj bludy,
na Koupadle historickém,
skončily dny nudy.

Na Široké louce v lomu,
kus za Dvorem Hostín,
geoděti z Cukrovaru,
bodově se postí.

Na Úvalském nádraží zastavila Mašinka,
na ten Stónhendž té-pětkový vede pěkná pěšinka.

Když máš keš na Stříbrňáku,
mudly můžeš mít na háku.

Přes hrad Skaru srze Studnu,
pro Hračky do lesa skoč,
u Studánky vprostřed hvozdů,
do Močálu směle moč.

Stovkám vepřů z místní Masny odzvonilo ámen,
místní lidé na paměť jim hned vztyčili Kámen.

Až utichne Válka Čínská, nespokoj se s málem,
Hodov vydá své tajemství pod Devátým kanálem.

Biederman si odpykává to své doživotí,
ty si zatím Újezdník-Věž, odlov se svou chotí.

Rozhledna je ve vejšce – to znaj astronauti,
ty šáhni jim po kešce, kterou tam maj Skauti.
Stezka vede Oborou, Bučina je pod vodou.

Vykašli se na drogy, nešňupej ten koks,
raději se soustřeď na Hodovskej letterbox.

Mlejňák, Kalák, taky Fabrák
rybníky to milé,
koukni co zde spáchal Čamrák,
pro Zelenobílé.

U Vodárny pro keš sáhni,
nestojí to nic,
po odlovu směle táhni,
tam, co Arnošt z Pardubic.

Hráz rybníka na Výmole protrhla se dávno,
to tě ale nezajímá, máš tu vše vybráno.

Když tě zmáhá stesk a žal,
jdi na kešky do Úval !
Vždyť to tady není špatný,
nemít bod je houno platný !
Lidi tady jsou vždy vlídný,
že je vobčas signál bídný,
na to se nic nezlobím.
Kouty plný starý špíny
ruce zmazaný vod hlíny,
když keš najdu, odlovím !

Ouvaly, ach Ouvaly
jak si tu jen kačer zpívá,
jedna keška druhou střídá,
kdyby nebyl geokešing
zavládla by krutá bída !

Kdo se kešky lovit bojí
kdo rád fláká se na hnoji,
kdo se štítí přírody,
GPS i hospody
s tím nebudu mluvit dál
s tím nepujdu do Ouval !

Auwal, město srdce mého !
Geodrsnosti i něho !
Když chci skvělé krabice
¨Ty mě lákáš nejvíce...

Kdo v Ouvalech krabky loví
ten si medí, ten si hoví
já jediné k tomu povím...
Ouvaly svou Láskou volím !!!

Konec.

Díkeš kačerky a kačeři ;-)

Vítejte a lovte v Úvalech !!!

Hezký den a díky za odlov ! smiley

Owner: mahdy1666 + dvě georatolesti Tobík+Filip

Profile for mahdy1666
CWG Kolekce - mahdy1666Flag Counter

Keška OVWCK byla založena (nejen) u příležitosti 500. keškonálezu kačera "mahdy1666" s georatolestmi T + F :-)

_________________________________________
Historie kešky:
prosinec 2016 - úvahy o založení kešky
24.2.2017 - zaměření kešky, 26.2.2017 - uložení kešky
1.3.2017 - publikování kešky (Rico Reviewer)
23.4.2017 - 100. nález kešky ;-)
20.6.2017 - 200. nález kešky ;-)
11.8.2017 - vlivem silného deště došlo k totálnímu rozmočení Logbooku No.1 (archivován doma) 13.8.2017 - vyčištění kešky + nový Logbook No.2
9.9.2017 - 300. nález kešky ;-)
10.2.2018 - 400. nález kešky ;-)
2.5.2018 - po úpravě pravidel přidána česká diakritika do názvu kešky
6.6.2018 - 500. nález kešky ;-)
7.10.2018 - 600. nález kešky ;-)
23.2.2019 - nový Logbook No.3 v kešce
8.5.2019 - 700. nález kešky ;-)
26.10.2019 - 800. nález kešky ;-)
x.x.2019 - 900. nález kešky ;-)

Informace o kešce "OVWCK":
Umístění: 1.
Logbook: 3.
Schránka: 1.
Počet zmizení: 0.
Poslední kontrola: 16.6.2019

Jistě Tě zajímá, jak bude zrovna vypadat nebe nad Tebou, když budeš lovit tuhle naší kešuli ?

Additional Hints (Decrypt)

Uvag ceb:

svanyxn: Choregnyav Cvahf flyirfgevf frkvxhwr fr fgrwar fgnebh Orghyn craqhyn ...n xqlm sheg arivf gnx cbzhmr uvag h xrfxl TP6UM6A

qboebibyal hxby: xbhxav fr an gra fcenial fgbmne xnprer, cbpxrw an fihw iynx, mnznirw n hqryrw fperrafubg

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.