Skip to content

This cache has been archived.

tomiczech: Dle pravidel

More
<

Milujeme Šumavu II.

A cache by tomiczech a kenamalas Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 29 April 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

CITO pořádáme již podruhé na území CHKO a NP Šumava. Minule jsme se mohli přesvědčit, že i tady se nachází po návštěvnících spousty odpadků a to i na místech, kde by to člověk nečekal. Sejdeme se tedy, abychom přírodě po předešlé sezóně trochu pomohli a udělali ji zase o kousek čistší, protože si to zaslouží nejen les, ale i zvířata a turisté, kteří sem zavítají.

Na úvodních souřadnicích se začneme scházet od 11:30. Na startu si povíme něco málo o tom, jak se přírodě daří vypořádávat s odpadem a jak se nejlépe chovat na území CHKO a NP (nebojte, hodinovou přednášku z toho dělat nebudu). V zápětí se vydáme směrem na hraniční přechod Debrník (během cesty budeme sbírat odpadky). Nebudou se ale jen sbírat odpadky, ale po dohodě se starostou Železné Rudy, panem Michalem Šnebergrem, srovnáme do latě ceduli naučné stezky a opravíme stůl na hraničním přechodu.

  

Po úklidu v okolí hraničního přechodu a odpočinkového místa se následně vydáme zpět, ale u bývalých kasáren pohraniční stráže uhneme směrem do Železné Rudy, kde také zakončíme naši cestu. Plán cesty najdete na odkazu ZDE . Jelikož budeme končit v Železné Rudě, doporučuji nechat auta ráno právě zde. K hraničnímu přechodu můžete pak dorazit v pohodě vlakem, jehož příjezd krásně sedne chvilku před začátek CITO eventu.

 

TRASA:

Hraniční přechod "Alžbětín" (11:30) - Debrník (bývalá kasárna) - Debrník (hraniční přechod) - Debrník (bývalá kasárna) - Železná Ruda (centrum) (do 17:00)

Zvažte pečlivě před přihlášením na event svoje fyzické možnosti.

 

 

Co s sebou v každém případě:

1) pytle na odpadky

2) rukavice

3) jídlo a dostatek pití (v CHKO nejsou po cestě stánky s občerstvením)

4) vhodné oblečení a obuv (budeme na horách)

5) dobrou náladu a chuť si povídat

 

Co kdo posbírá si bude muset také odnést, případně odvézt.CITO pořádá člen:

 

Počasí Železná Ruda - Slunečno.cz

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.