Skip to Content

<

Ostravske anomalie - letajici ryba

A cache by geofamily-cz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 11/23/2017
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Ostravské anomálie – létající ryba

Anomálie

Wikipedie píše, že to je výjimečnost, odchýlení od obecného pravidla nebo normálního jevu.V přírodních vědách se tak označují zejména jevy, které je obtížné či nemožné vysvětlit v rámci známé teorie.

A proč Ostravské..?

BO Ostrava je region razovity…

A čím že budou tyhle keše odlišné nebo vyjímečné…?

Tak už třeba tím, že nebudou publikovány pravidelně 2 x do měsíce,

ale vždy, když mě nějaká podobná krávovina napadne.

A věřte, že mě podobné blbosti napadají stále.

Nebude ani Bonus, teda s největší pravděpodobností.

Ale znáte to: „Nikdy neříkej nikdy… „

A tak si pro jistotu přece jen ty bonusová čísla piště.

Co kdyby náhodou… Jo pardon, ony tam vlastně ani žádná nejsou…

Ale to už jsem psal minule

a opravdu to nebudu opakovat do nekonečna…

 

Létající ryba

Již několik let se jedno nejmenované výzkumné centrum snaží získat létající rybu. Původně ji chtěli vylovit z moře, ale setkali se se značnými obtížemi, protože jim uplavala, uletěla, když byla obklíčena, nebo se nechala sežrat jinou rybou. Vzhledem k tomuto problému se rozhodli na základě výzkumu genetiky vytvořit takovou rybu sami a vymysleli hned několik způsobů:

 

kličkující ryba

 

Použít zlatou rybku

Jako první je napadlo použít všestranně využitelnou zlatou rybku. Obalili rybu v zlatém auobalu speciálně vyvinutém pro tento účel. Ryba protestovala, ale pak si zvykla na svoji novou roli zlaté rybky a slíbila, že splní přání. Potom, co si něco přáli, a rybka to splnila (čímž se stala hodnou), ji utratili, a její duše letěla do nebe. V tu chvíli se stala létající rybou. Bohužel však nešla chytit, takže se uchýlili k jinému řešení.

 

Transplantace

Další možností, jak vytvořit létající rybku, byla jednoduchá transplantace křídel od nějakého ptáka. Když měli konečně pár křidýlek přesně pasujících na rybu, mohla začít transplantace. Po transplantaci vypadala ryba podivně. Nejenže neletěla, ale po umístění do nádoby se jí smočila křídla, a ryba se utopila.

 

ryba po transplantaci

 

Nakřížení

Další způsob vynalezl Felix Holzmann. Stačí zkřížit akvarijní rybičku s papouškem a tak stvořit létající rybu. Již Felix Holzmann ale popisoval problémy, které mohou nastat. Papoušek není dobrým plavcem a ryba se neudrží na šprincli v kleci. Naštěstí měli prostředky. Vytvořili speciální prostředí, které je pro oba druhy ideální. Chvíli to vypadalo dobře, ale pak papoušek rybičku sežral a oni se uchýlili k našemu poslednímu pokusu.

 

Použít RedBull

Poslední možností bylo použití RedBullu, který jak známo dává křídla. Počkali až bude v supermarketu v akci, nakoupili ho spousty litrů, naplnili jim akvárko a rybku tam vpustili. Rybka chvíli lapala po dechu, ale potom si zvykla. Po chvíli vyletěla z akvária a vesele létala po laboratoři. V okamžiku ale bleskurychle využila situace a vyletěla otevřeným oknem ven. Poslední stopa po létající rybě vedla do Ostravy, kde ji měli údajně zahlédnout při přistávání na vodní hladinu místní rybáři. Jenže po přistání si lokla kontaminované vody a začala zmateně poletovat po okolí do všech světových stran, občas zmizela pod vodou a vynořila se uplně někde jinde. V té době ji už stihly zaznamenat i radary mošnovského letiště a na letišti v Čáslavi byly v bojové pohotovosti piloti gripenů. Kde nakonec ryba přistála, není dodnes známo a vzhledem k možnému ostrému zásahu gripenů byl nakonec výzkum v tichosti ukončen a veškeré vědecké materiály skončily s razítko PŘÍSNĚ TAJNÉ v trezoru.
Fotografii létající ryby bohužel nikdo z šokovaných vědců nestihl pořídit. Jediná fotografie která se dochovala, je fotka hromady energeťáků, kterou se tehdy ještě stihl / těsně před propuštěním z výzkumného ústavu za hrubé porušení pracovní kázně / pochlubit na sociální síti jistý mladý praktikant...


i takto si lze představit létající rybu...

 

Pátrání na vlastní pěst

Před časem se na Facebooku objevily informace o někdejším průletu zvláštní ryby nad touto lokalitou. Bylo nám jasné, že ryba musela přistát někde u vody a tak jsme se rozhodli, že se do pátrání po létající rybě pustíme sami. Neměl bych to tady psát, ale máme totiž na mošnovském letišti geokolegu, se kterým jsme uzavřeli tajný obchod a on nám za finálky všech Endotovic mysterek pořídil fotokopie radarových snímků, který si v té době tajně pořídil s vidinou prodeje fotografií nějakému bulvánímu plátku, či nějaké senzacechtivé televizí stanici. Fotografie mapují pohyb létající ryby zrovna v okamžiku, kdy zmateně poletovala nad Ostravou. Tajně jsme doufali že nás snímek přivede na ono místo, ale nestalo se tak. Údaje na snímku byly totiž neúplné, protože v okamžiku, kdy se ryba ponořila pod vodní hladinu, byla mimo dosah radaru. V jednu chvíli jsem koketoval s myšlenkou oslovit ostravskou geosmetánku, která vždy bleskurychle přijde každé záhadě na kloub a na místě je rychleji než reportéři zmiňované senzacechtivé televizní stanice. Jenže jsem nevěděl koho z té početné komunity oslovit. A tak jsem se nakonec rozhodl poskytnout tyto tajné informace široké kešerské veřejnosti.

 

 

Vy teď máte samozřejmě jedinečnou příležitost,

se do pátrání po tomto zvláštním tvoru pustit také.

 

naposledy byla létající ryba radary zachycena v sektoru

 

494 / 181

 

GeoCheck.org>

 

Keš je opět T-5, tudiž je snad všem jasné,

že se neobejdou bez patřičné pětkové výbavy.

Majitelé létajících koberců popř. létajících košťat jsou tentokráte zvýhodněni

a mohou k odlovu přistoupit bez vybavení, ale upozorňuji,

že pouze na vlastní nebezpečí.

Závěrem už snad jen zbývá popřát hodně zábavy při pátrání.

 

Všechny publikované anomálie berte prosím s pořádnou rezervou,

Geocaching je zábava a tyto keše vznikly čistě z recese.

Info ke keši čerpány z necyklopedie a z mé bujné fantazie.

 

 

Mé velké poděkování patří trojici geokolegů,

kteří se ochotně ale marně pustili do luštění šifry.

Jejich nicky zde ale nemohu zveřejnit, aby nedošlo k ovlivňování svědků...

No a samozřejmě baobaab za trpělivost, úklid a pomoc s instalací keše.

Jo a mmch, ta podepsala slib mlčenlivosti

a případní loudilové finálek či jakékoliv rady při luštění,

budou nekompromisně zveřejněni

na Facebooku a v listingu keše... :)

 

Nepřikládejte prosím žádné fotografie k logu...

Příjemnou zábavu a pohodový odlov přeje geofamily-cz

Additional Hints (Decrypt)

gpnaniq

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.