Skip to content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Kocourkovsky bludny koren: Rocnik -3.

A cache by Kocourkovská_rada Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 13 May 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Kocourkovská rada všem občanům oznamuje konání minus třetího dezorientačního klání v historii města Kocourkov!

Přijďte poměřit tělo i duši s cachery z blízkého i vzdáleného okolí!
Dnem D se stává 13. květen 2017 a hodinou H 8:15-9:00!

Po deváté hodině se borci rozběhnou/sesednou k prvnímu z rafinovaných úkolů.
Troufnete si pokořit BLUDNÝ KOŘEN v čase Č 9:00 až cca 17:00?


Všem posluchačům kocourkovského rozhlasu přejeme dobrý den!
Máte-li zájem o zvlášť přítulné a čistotné zvířátko, obraťte se na slečnu Kočkovou ve druhém patře radnice!

Pan učitel Dvojnulka vzkazuje svým žákům, že pondělní hodina matematiky se příští týden prohodí s hodinou středeční. V pondělí tedy budete psát test z učiva, které se naučíte ve středu.

Upozorňujeme na změnu návštěvního řádu v městském parku. Do řádu nově přibývá zákaz opíjení ryb. Prostě proto, že tam chyběl.

Z důvodu snížení kriminality také přistupujeme k bezpečnostním opatřením. Chystá-li se někdo spáchat na území Kocourkova trestný čin na jiné osobě, je nově povinován tuto osobu upozornit 24 hodin předem, včetně stručného popisu toho, co chce této osobě provést. Městská policie je dále povinována hlásit veškeré přijaté úplatky. K pokutovým blokům Vám pak strážník vystaví také účtenku, kterou zavede do systému EET.

Po úspěchu předchozích ročníků klání Kocourkovský bludný kořen se městská rada rozhodla uspořádat další, v pořadí minus třetí ročník tohoto závodu. Šampioni z řad kocourů i kačerů jsou opět srdečně vítáni.

KDY?

Pro tento závod jsme vybrali šťastný, třináctý den měsíce května. Tímto datem uctíváme sté výročí prvního ze série šesti mariánských zjevení ve Fátimě.

Toliko ke dni konání a teď hodina H. Zápis do klání a oficiální event se koná v časovém rozmezí 8:15 až 9:00.

Doprovodný (a zároveň hlavní) program eventu se koná od 9:00 přibližně do 17:30.
Event je především pořádán pro závodící účastníky, kteří si zkusí zasoutěžit a třeba i vyhrát a to i bez ohledu na počet hvězdiček v atributech eventu.
Kocourkovská rada však umožní v čase 8:15 až 9:00 zalogovat se i účastníkům nezávodícím. I pro ně je letos nachystán zábavný program, kdy si mohou vyzkoušet některé ze soutěžních disciplín a vidět, jak by si vedli ve srovnání se soutěžícími.

K samotnému zápisu prosím zkuste přijít ne úplně na poslední chvíli, ale alespoň 42 sekund před ní. Prostě to nehodláme honit na poslední chvíli, sorry jako.
Toliko ke startu. Co se cíle týká, možná budete potřebovat baterku. Ale do hodinek. Konec závodu odhadujeme kolem 17:00. A moto celého klání? "UMYTÍ OKUSÍM, TRENKY VENKU POVĚSÍM."

PRO KOHO?

Závod je určen pro dvou až tří členné hlídky kačerů. Nechceme nabádat k přílišnému taktizování, vezměte si s sebou koho chcete. Hodit se ale bude sportovec, kryptoanalytik, profi plavec, MacGyver, psovod, pyrotechnik, hasič, zahradník, věštec a nezapomeňte také na kuchaře. Na tříčlenný tým ideální sestava. Kocourkovská rada také radí vzít si náhradní prádlo!!! Účel spadá do přísného utajení, neoficiální zdroje ale hovoří o hromadném vyvěšování u starosty na dvorku.

Pozor! Jednou z postav, kterou určitě v týmu nevynechejte, je alespoň jedna plnoletá osoba! Ta pak bude zodpovídat za zbylého člena či členy, kteří ještě nebo už zase plnoletí nejsou.

CO?

Radní našeho vznešeného města se opět rozhodli vyzkoušet fyzické i psychické schopnosti a dovednosti nejen našich občanů. Za tímto účelem jsme pro Vás připravili dezorientační závod po Kocourkově a jeho překrásném okolí. Ve zdravém těle zdravý vzduch, nebo tak nějak...

Výdrž i mazanost kocourkovských a dalších kačerů bude ozkoušena šiframi, terénem a dalšími úkoly, které po cestě čekají. Obtížnost i terén jsou Kocourkovskou radou ohodnoceny na 3 hvězdičky, ale nyní je dle pravidel event jen o setkání lidí na daném místě, což je o 1 hvězdičce.

V překladu: obtížnost a terén k dosažení setkání (eventu) je 1 hvězdička. Ale účast na doprovodném programu jsou 3 hvězdičky na terén i na obtížnost.

Obtížnost závodu se oproti předchozím ročníkům snížila, přesto pro Vás opět máme připraven systém nápověd, které vás postrčí, když si s nějakou šifrou nebudete vědět rady. Obtížnost šifer však není tak vysoká, aby se stala postrachem pro zájemce o závod, rozhodovat bude spíše rychlost luštění a úspěšnost při plnění úkolů!

MÁTE NA TO?

ODKUD?

Podoba startu bude tentokráte poněkud odlišná a věříme, že pomůže jak plynulejšímu startu, tak i průběhu celého závodu. Navíc letos i nesoutěžící (přihlížející) účastníci eventu dostanou na startu možnost vyzkoušet si na vlastní kůži pár disciplín. A kdyby se snad po dosažení dobrých výsledků přeci jen rozhodli zúčastnit, příležitost dostanou. Kdyby ne, užijí si to snad i jako přihlížející, což v minulých letech možné nebylo. Jen by bylo smutné, kdyby počet přihlížejících (přicmrndávajících) převyšoval počet odvážných, kteří se zúčastní závodu!

Oproti předchozím ročníkům se letos posuneme o cca 180m severovýchodně na plácek v blízkosti hřiště, přesné místo bude opět určeno metodou KaVN (Kouknu a Vidim, Ne?). Nejvhodnější parkoviště však zůstává na Masarykově náměstí, kde to o víkendu máte ZADARMO!!! Oproti minulým ročníkům se nám nově podařilo zajistit dopravu ke geovozům pro všechny po vyhlášení výsledků a to jak pro ty, jež pospíchají domů, tak i pro ty, kteří se budou chtít po závodě zotavit v hospůdce, jež bude v cíli opět zajištěna.

KAM?

Tak i letos budeme samozřejmě tajnůstkařit. Před naší za naší, urna má ať nepráší. Jak vidno z neoficiálních atributů eventu, trasa je delší než 10 km, oficiálně do 15 km. V minulých letech se některým závodníkům trasa líbila natolik, že si ji dobrovolně prodloužili. Této možnosti budou moci účastníci naprosto svobodně využít i letos.
Z tohoto důvodu se řádně obujte, oblečte, vybavte vodou, papáním, těma trenkama, no prostě tím, co uznáte za vhodné.
V cíli bude možnost občerstvení.

Další (neméně důležité) informace:

  • Svou účast v klání, prosím, předem hlašte pomocí "Will attend". Pokud možno, přihlašujte celé týmy a uveďte i název týmu. V případě, že si chcete zasoutěžit a nemáte nikoho k sobě, můžete napsat též, třeba někdo bude shánět někoho do týmu a bude možno vás "přidělit". Ale vezměte v potaz, že je vítaná i určitá sehranost!
  • Obsazenost závodu lze sledovat v níže přiložené tabulce. Po jejím naplnění vyhlašujeme STOP STAV PŘI 20 TÝMECH!
  • K závodu se každý tým dostaví alespoň s jednou GPS a se dvěma nabitými mobilními telefony, jejichž čísla členové na místě uvedou do prezenční listiny. Na místě si Vás také řádně "označkujeme".
  • Pro závodící účastníky eventu Kocourkovská rada vypracovala podrobný EVENTOVÝ ZÁKON.
  • Závazek: Vynasnažíme se, aby ve zprávách nebyly chybi a my se nemuseli hanbyt a v průběhu závodu korigovat správy.

Tabulka přihlášených týmů a závodníků

Předchozí nočníky:
Kocourkovsky bludny koren
Kocourkovsky bludny koren: Rocnik -2

Kocourkovský bludný kořen: Ročník -3.


1. místo: Okresní sběr

2. místo: Rošťáci a trub(ič)ky


3. místo: Ztraceni v mlze


Foto Kořen 2017

Additional Hints (Decrypt)

Fv arqryázr xbml f gvz cenqyrz

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.