Skip to Content

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More

Event Cache

KRAS Nightride ! 2017

A cache by LooperCZ Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, June 23, 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Moravský kras jsem projel na kole mockrát. Ve větru, slunci, dešti i ve víření sněhových vloček. Klepal jsem kosu i potil krev, polykal komáry a mouchy. Ale v noci jsem tam nebyl nikdy. (cha, ale to už přece není po minulém ročníku pravda !)

Kdo je na tom stejně, může dorazit v pátek 23. června 2017 v 21:30 na Holštejn, který se mi zdá vzhledem k danému tématu optimální. První půlhodinka bude věnována klasickému eventovému žvanění, poté roztočíme kliky. Svoje sporttestery pak vypneme po nějakých třiceti kilácích na stejném místě, tentokrát ale bohatší o jeden noční bike zážitek.


KRAS_nightride_2017


Tracklog ke stažení je tady, prohlédnout si ho můžete zde. CWG nebudou, bude však, podobně jako u mého sesterského bike eventu, unikátní ikonka do profilu.

Pro pohodlnou jízdu je dobré vzít sobě světelný zdroj, přilbu, nějaké ty tekutiny, neboť restaurány po trase budou nejspíš po zavíračce, termotriko pro zimomřivější, případně traťovku. Kolo zvolte dle uvážení, tracklog napoví.

Takže na shledanou v červnu na Holštejně !

Důležité upozornění: Pokud se z listingu rozhodnete stáhnout jakýkoliv soubor, jako její majitel vás ujišťuji, že soubory jsou bezpečné, a to i přes to, že nebyly Groundspeakem ani reviewerem zkontrolovány. Soubor však stahujete na vlastní nebezpečí.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

38 Logged Visits

Write note 4     Archive 1     Will Attend 17     Attended 11     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 3     

View Logbook | View the Image Gallery of 11 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 7/23/2017 12:00:09 AM Pacific Daylight Time (7:00 AM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page