Skip to Content

This cache has been archived.

Roman_Jaromer: Všem díky za provedenou práci v Josefově. Jsem rád za všechny logy, podle nich se vám u nás líbilo a to jsem moc rád. Logy mě přesvědčily, abych příští rok dělal event přece jen znovu, i když jezdí stále méně lidí... Fotky jsem přidal v minulém odkazu, takže nic nebrání tomu event archivovat, než to systém udělá automaticky. Budu se těšit na shledanou příští rok :-).

More
<

CITO 8. GeoSubterra 2017

A cache by Roman_Jaromer Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 17 June 2017
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


CITO 8. GeoSubterra 2017

Je mi ctí vás všechny pozvat už na osmý ročník naší již tradiční akci v Josefově. Pro některé už tradiční akce s tradičním listingem, letos v trochu netradičním červnovém termínu.

Chcete si užít víkend v pevnosti Josefov?
Chcete pomoct Josefovu prací?
Chcete si projít podzemky i s odborným výkladem?
Chcete si zahrát hru v podzemních chodbách?
Chcete strávit příjemný večer u ohníčku uvnitř pevnosti?

Pokud jste si alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli ano, neváhejte a přijeďte 16. - 18. 6. 2017 k nám do Josefova.

Že nemáte čas přijet na celý víkend? Hlavní akce (brigáda) se koná v sobotu dopoledne, ostatní je pouze doprovodný program!

Základní informace

KDY?
Hlavní část programu – brigáda CITO eventu - se odehrává v sobotu 17.6.2017 od 9:00 do 13:00. Neváhejte však a přijeďte už od pátku do neděle. Večer je v plánu posezení u ohníčku (případně pod střechou) a zajištěným ubytováním ve vlastních stanech nebo možnost přespání v stylovém pevnostním objektu na rozkládacích lehátcích. Letos možná bude budova v rekonstrukci, kdyby ubytování uvnitř nedopadlo, dám včas vědět.
Další doprovodný program (případné změny viz. Announcment logy):
 • Pátek 16.6.2017 19:00
  Příjezd nedočkavců - Večer popovídáme, pokecáme, zahrajeme na kytary, namasírujeme svaly na ranní brigádu a trochu se připravíme na zítřejší dobrodružství. (Pokud přijedete dříve, zkuste zavolat, nejspíše budu někde poblíž zařizovat event :-))
 • Sobota 17.6.2017 09:00
  Začátek brigády - Rozdělíme se na několik menších skupin, které budou pomáhat Josefovu na několika frontách. Jako už tradičně práce bude dost – od kácení náletových dřevin, jejich stahování, čištění podzemních chodeb od závalů, letos nově natírání pevnostních až po přebírání cihel či úklid po nepořádnících v Josefově.
  Vzhledem k tomu, že se jedná o CITO event, brigáda je HLAVNÍ částí programu!
 • Sobota 17.6.2017 13:00
  Konec brigády a začátek volného programu (čas na oběd, odlovení pár kešek okolo atp.)
  Bohužel se mi nepodařilo event dát na jindy, ale třeba se vám podaří navštívit alespoň část eventu: http://coord.info/GC6Z8QW (vzdálenost 25 km autem a 2 km pěšky). Event sice začíná ve 2. hodiny, takže kdo chce, tak ho určitě stihne :-)
 • Sobota 17.6.2017 17:00
  Prohlídka podzemních chodeb pro zájemce, kteří u nás ještě nebyli, případně pro ty, které loňská prohlídka minula. Sraz na WP VSTUP
 • Sobota 17.6.2017 18:00 - cca 21:00
  Začátek hry v podzemních chodbách. Sraz na WP VSTUP.
 • Sobota 17.6.2017 21:00 - ???
  Večerní odpočinek u ohně, halekání na lesy atp., prostě zábava, do kdy nás to bude bavit :-).
 • Neděle 18.6.2017 do 10:00
  Úklid areálu Ravelinu XIV. a odjezd do svých domovů.

V případě, že nestihnete páteční příjezd, není problém, stačí dorazit v sobotu na výchozí souřadnice, budeme na vás čekat. Každopádně do logu napište, kdy přijedete.

Kdo pospíchá, může přijet jen na sobotní dopoledne, ovšem ten se ochudí o prohlídku podzemí, hru v podzemí, páteční a sobotní táborák a nocování v pevnosti.


Shrnutí

Hlavní část programu - CITO začíná 17.6.2017 v sobotu v 9:00 na výchozích souřadnicích! Trvá do 13:00

Kde?: V Jaroměři – Josefově, na Ravelinu XIV. - přibližné souřadnice: N 50° 20.288 E 15° 56.145, kam se dostanete bránou na souřadnicích: N 50° 20.241 E 15° 56.136

Co to bude stát?:
Ubytování - je zdarma ve vlastních stanech v areálu Ravelinu XIV., případně uvnitř budovy uvnitř Ravelinu XIV., ovšem min. karimatky a spacáky určitě s sebou). Letos je možné, že kvůli rekonstrukci nebude možné ubytování uvnitř budovy, to případně ještě upřesním.
Strava - bude systémem „přines si sám“, takže nic. Můžete si přinést nějaké buřty na večer :-).
Pití - jako loni a předloni bude k dispozici točené pití – sudová kofola a sudové pivo, každý zaplatí tolik, kolik si natočí...

NEJDŘÍV PRÁCE (Brigáda na Předbastionu V při mýcení náletových dřevin Nejdřív práce
Brigáda na Předbastionu V. s mýcením náletových dřevin.

Na co se můžete těšit?

Stejně jako loni, je předběžný program zhruba tento:
 • V pátek večer povídání u ohně, hraní na kytaru, prostě pohodový večer strávený uvnitř pevnosti (večer není povinný, stačí příjezd jen na sobotu).
 • V sobotu dopoledne brigáda v Josefově na pevnosti, je připraven úklid podzemí, úklid okolí pevnosti, prořezy náletových dřevin a další práce na zušlechťování pevnosti
 • Na odpoledne předběžně plánuji ještě doplňkový program, pokud se mi podaří zamluvit, budou v plánu nějaké přednášky a dále také možná prohlídka částí podzemních chodeb, kam se většinou nedostanu ani já :-)
 • Odpoledne pak prohlídka oficiální části podzemních chodeb
 • Po prohlídce pak večer velká hra v podzemních chodbách
 • Večer táborák na Ravelinu č. XIV. a volný program s přespáním u Ravelinu XIV.
 • V neděli pak máte volnost k vysbírání si kešek okolo. Část Josefova už budete znát, tak alespoň lehce odlovíte třeba mé Špiony :-).
A po práci zábava - hra v podzemí
Po práci zábava
Hra v podzemí

Subterra aneb bližší informace.

Proč Subterra?

Subterra je již tradiční název pro skautskou hru pro rovery a rangers (skauty a skautky starší 15-ti let). V Josefově ji pořádáme již řadu let. Letos se konal již 21. ročník. Jak jste již asi pochopili, Subterra znamená „pod zemí“, kde se bude část eventu také odehrávat. Již tradiční součástí této hry je i práce na pevnosti (podle roverského hesla „Sloužím“). A protože práce na pevnosti Josefov je spousta, byla by škoda, v této tradici nepokračovat. Díky této brigádě také máme přístup do podzemních chodeb.

Kde se bude GeoSubterra odehrávat?

Samotný event bude probíhat především na Ravelinu XIV. Zde bude i večerní táborák a nedaleko bude také možnost přenocovat ve vlastních stanech do neděle. Ovšem v rámci brigády se možná podíváte možná na Bastion č. I. nebo IV., na Retranchement XVIII nebo na Cornichon. Prohlédnete si též podzemní chodby na Ravelinu XIV. a hlavně v Cornichonu.

Pokud vás zajímá místo, kde event bude probíhat, můžete se podívat na stránky občanského sdružení Ravelin XIV.: www.josefov.com

A nakonec odpočinek
A nakonec večer odpočinek

Proč brigáda?

Brigáda je jedna z hlavních částí eventu a krom toho díky brigádě máme možnost se bezplatně podívat do podzemních chodeb. Ale hlavní je snad to, že pomůžeme staré pevnosti k tomu, aby byla opět hezčí. Brigáda bude probíhat na několika místech (podle toho, kolik nás bude). Přesné práce budou upřesněny během samotného eventu, zatím to vypadá na podobné práce jako loni - prořezávání náletových dřevin a úpravu okolí pevnosti a samozřejmě i úklid tohoto okolí. Dále se může jednat i o práce na omlazování pevnosti jako jsou třeba třídění cihel, čištění ploch a další práce, kterými pomůžeme ochráncům pevnosti v jejich záslužné práci.


Do přihlášky prosím ještě uveďte počet přihlášených osob, na jak dlouho přijedete (zda se zdržíte od pátku do neděle, nebo jestli přijedete třeba jen na sobotu) a případně jestli budete mít zájem o pití (sudové pivo a limo)

Budu se těšit na Vaši hojnou účast.


Informace o Josefově

Další informace o Josefovu si můžete přečíst třeba v popisu mé kešky Špionem v Josefově 5 – Bonus (GC13TDQ)

Nebo na následujících odkazech:
Oficiální stránky pevnosti Josefov: www.pevnostjosefov.cz
Stránky Ravelinu č. XIV.: www.josefov.com
Stránky Retranchementu č. XVIII: www.sweb.cz/pevnost.josefov
Stránky Jaroměře - Josefova: www.jaromer-josefov.cz
Stránky muzea Jaroměř: www.muzeumjaromer.wz.cz


Fotky z minulých ročníků najdete letos bohužel jen u logů minulých ročníků, vybouchl mi hosting, Pokusím se je časem dát na jiné stránky. Zatím se můžete podívat na předchozí ročníky této akce

AKTUALITY

Zde se dozvíte podrobnosti a novinky k celé akci. Nezapomeňte sledovat tuto sekci :-)

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.