Skip to Content

This cache has been archived.

Leptoceratops: Hello!
I'm archiving your cache as it has been disabled for more than a one month and it is lost, completely damaged or inappropriate. Usually caches are visited and maintained within 30 days after disabling.
If you wish to unarchive your cache then please contact me using GC code or link of this cache.

If there are still leftovers from container I would appreciate if other players could collect them so that there are no trash in the nature.

Happy geocaching!

More
<

Tūrists Teikā

A cache by raimonda & S. Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/04/2017
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Teika ir viens no jaukākajiem Rīgas rajoniem. Mēs piedāvājam Jums iejusties tūrista lomā, to izstaigājot un mazliet iepazīstot. Slēpņa punktus ērtāk apmeklēt kājām vai ar velosipēdu; ar auto tas varētu būt nedaudz apgrūtinoši.
Gandrīz visi apskates punkti ir valsts nozīmes kultūras pieminekļi. Katra apskates punkta dotās koordinātes norāda uz vēsturiskās ēkas atrašanās vietu, kuras apkārtnē Jums jāmeklē atbildes uz jautājumiem.

Jau 17.-18.gs. pašreizējās Teikas apkaimē atradušās aptuveni desmit muižiņas, no kurām līdz mūsdienām diemžēl neviena nav saglabājusies: Audēju, Delšava, Hartvisa, Lielā Šmerļa, Mazā Šmerļa, Reimera, Dēdermuižas, Dreiliņa mežkunga muiža, Veiera muiža un Liepumuižas.

Apkaimes vārds Teika cēlies no kinoteātra “Teika” nosaukuma, ko atklāja 1937.gadā. Līdz tam tā bija Rīgas pilsētas daļa “bez nosaukuma”. Kinoteātra komplekss bija celts pēc arhitekta Hermanovska projekta. Tieši pēc kinoteātra atklāšanas apkaimi sāka apzīmēt ar vārdu “Teika”, bet līdz tam tā bija vienkārši bezvārda "dzīvojamo ēku kolonija", ko apsaimniekoja kooperatīvs "Savs stūrītis". Mūsdienu Teikas apkaime izveidojās tikai 1920.-1930.gados.

Dodamies pastaigā!

Apskates punkti.


1. Ropažu 15
1911.gadā celts īres nams. Šeit aplūkojams interesantu ēku komplekss. Vērtība T1 - durvju ar lodziņu skaits 3. korpusa ēkai DR pusē (pretī žogam). Esot tālajā pagalmā, pievērsiet uzmanību jātniekam zirgā un skurstenim.

Tālāk dodamies uz Apes ielu.

2. Apes iela 1a
Lai gan Apes ielas ēka nav kultūrvēstures piemineklis, nevar paiet garām vietai, kurā piemin cilvēku, kas veidojis visas apkaimes tēlu. Uz ēkas fasādes atrodas zīmīga plāksne ar informāciju par rajona ēku projektu autoru Teodoru Hermanovski. Vērtība T2 - metāla „skavu” skaits ēkas sienā tās DA pusē.

3. Pudiķa iela 26
1936.gadā celta savrupmāja. Vērtība T3 - stikloto logu skaits sarkanās palīgēkas 1.stāvā (ēka pagalmā; pāra skaitlis). Ēkai „fonā” kontrastē vēlākā laikā celtā piecstāvu ēka.

4. Strupā iela 1
1930.gadā celta savrupmāja. Pati ēka izskatās kā baznīca. Arī iela savdabīga - jo īsa, beidzas pagalmā, kā arī skaisti bruģēta. Pagalmā atrodas interesanti izvietots ēku komplekss, centrā - zils hidrants. Vērtība T4 - burtu skaits firmas nosaukumā (pāra skaitlis, pieņemot, ka pirmais simbols arī ir burts) uz hidranta.

Dodoties tālāk no Strupās ielas Kuršu ielas virzienā, varat atpūsties Zemitānu skvērā un aplūkot visu, kas palicis no Teikas kinoteātra senās godības. Pavisam nesen K burts izdomāja sākt savu ceļojumu pasaulē. Vienmēr, ieraugot šo plāksni, mums rodas jautājums - cik ilgi tā pastāvēs...

5. Kuršu iela 14
1934.gadā celta savrupmāja. Šeit visa iela ar kontrastējošiem namiem. Norādītajā adresē atrodiet lielos vārtus. Vērtība T5 - vārtu uzgaļu (līdzīgi bultu uzgaļiem) skaits, kuriem nav „turpinājuma”.

6. Zemgaļu iela 1
1937.gadā celta savrupmāja. Tagad - Vidzemes priekšpilsētas dzimtsarakstu nodaļa. Vasaras sezonā šeit mēdz būt palielas rindas uz svinībām. Uz ēkas ir zila plāksne. Vērtība T6 - burtu skaits SIA, kam pieder ēka, nosaukumā.

7. Lielvārdes iela 9
Šī ēka nav valsts nozīmes kultūras piemineklis, taču uz ēkas stūra redzama interesanta, mazliet aprūsējusi plāksne – vēstures liecība cauri gadiem. Vērtība T7 - trīsciparu skaitlis uz plāksnes.

8. Lielvārdes iela 19a
Arī šī ēka nav pieminekļu sarakstos, taču šeit atrodams vēl viens zīmīgs vēstures liecinieks - metāla objekts uz ēkas sienas, diez gan zemu. Vērtība T8 - burtu skaits otrajā vārdā uz metāla objekta.

Atgriežamies pie kultūras pieminekļiem un soļojam iekšā privātmāju rajona dzīlēs.

9. Ausmas iela 2
1935.gadā celta savrupmāja. Uz ēkas kreisā sāna un fasādes redzami balti porcelāna „plafoni” – līniju izolatori. Vērtība T9 – „plafonu” skaits uz ēkas fasādes. Apskatiet arī interesanto balkonu un vīteņu apņemtās sienas.

10. Tālivalža iela 13
1934.gadā celta savrupmāja. Ēka saukta arī par Dukātu māju - ēkas īpašnieku vārdā. Skaistā ēka apskatāma gan no Tālivalža ielas, gan no Zalkšu ielas. Uz blakus ēkas - Tālivalža ielā 11 – ir vairākas plāksnes. Vērtība T10 - uz senas, aprūsējušas plāksnes ielas nosaukuma priekšpēdējā burta kārtas numurs latviešu alfabētā. Pie ēkas mīt suns, kas mēdz maskēties un pēkšņi riet.

11. Laimdotas iela 30
1937.gadā celts īres nams, saukts par Nazendas namu. Pirmā stāva logā redzami burti LK. Vērtība T11 - gadskaitlis zem burtiem. Ievērojiet interesantos lapas formas rotājumus uz sētas balstiem, kā arī ēkas durvīm. Un noteikti pavērsiet skatu augšup - tur redzama krāšņa vitrāža ar nama nosaukumu.
T11 alternatīvā vērtība - uz blakusesošā nama (Laimdotas iela 32) sienas ir uzraksts divās rindās. Otrās rindas vārdu burtu skaits reizināts ar 161.


Aprēķini.


Apmeklējot visus punktus dabā, Jums jāveic sekojošs aprēķins:
(T1*T1*T2*T3*T4*T5*T6*T7*T8*T9/T10)-T11-T11=ABCDEFGH

Slēpnis atrodas: N56 5F.A(C/2)(D-1) E024 1H.B(E-1)G
Risinājuma pārbaude.

Additional Hints (Decrypt)

Mnynvf.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.