Skip to Content

<

W dolinie Muminków - Tatuś

A cache by Fochacze Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/16/2017
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Pierwszy z keszy w muminkowej serii. Spisz proszę numer umieszczony w logbooku - przyda Ci się on do odnalezienia skrzynki bonusowej :) Dla pierwszych znalazców certyfikaty.

W dolinie Muminków 

Muminki to zabawne dwunożne stworki, nieco podobne do hipopotamów, zamieszkujące fikcyjną dolinę gdzieś w Finlandii. Mają wielu ciekawych przyjaciół i przeżywają niezwykłe przygody.

Książki o Muminkach czyta się wybornie w każdym wieku. Można znaleźć w nich moc przeuroczych i mądrych cytatów ("Mówienie tak bardzo przeszkadza w myśleniu" to chyba jeden z klasyków Tatusia Muminka). Ponadto można doszukać się w nich zupełnie innych, głębokich znaczeń, które nigdy nie przyszłyby do głowy dzieciom. Jeśli zatem jeszcze nie czytaliście książek Tove Jansson, albo robiliście to wystarczająco dawno, to dlaczego mielibyście nie zrobić tego teraz?


 

Tatuś Muminka

Typ marzyciela i romantyka. Jest pisarzem, twórcą pamiętników, a nawet sztuki teatralnej. Uwielbia morze i burze. Jest bardzo dumny ze swojej pozycji w rodzinie, chociaż Mama Muminka traktuje go często z przymrużeniem oka.

Kiedy życie rodziny Muminków staje się zbyt nudne i monotonne, wyruszają oni w podróż na odludną wyspę, aby zamieszkać w latarni morskiej. Gdy docierają do celu okazuje się, że latarnia jest opuszczona, wokół niej walają się szkielety ptaków, po latarniku nie ma śladu. Jeden z kamienistych cypli zamieszkuje natomiast tajemniczy i złowrogi rybak...  W dodatku za Muminkami na wyspę trafiła Buka, która również ma swoje plany co do jednego z członków rodziny. Bohaterowie są odcięci od świata, całkowicie bezbronni i zupełnie nieświadomi, kto tu jest ich największym wrogiem...
 

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.