Skip to Content

<

Vilkkalns

A cache by KristsT, JanisZ Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/27/2017
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Slēpnis atrodas Vilkkalnā, Lielajā un Pemmes purvā. Slēpnis sastāv no mikro konteinera un viesu grāmatiņas.
ENG: Cache is located in "Vilkkalns" hill "Lielais un Pemmes" swamp. Cache components are micro container and logbook.


Slēpnis atrodas dabas lieguma "Lielais un Pemmes purvs" teritorijā. Dabas liegumā ir atļauts uzturēties un pārvietoties. Tas ir viens no neskartākajiem augstajiem (sūnu) purviem Latvijā. Purva klajā daļa, kā arī mežiem klātās pussalas un purva salas ir piemērotas reto plēsīgo putnu ligzdošanai. Purvā ir arī relatīvi daudz atklātu ūdeņu (ezeri un lāmas), kā arī pārmitru un dūkstainu vietu, kas piemērotas purva bridējputnu un ūdensputnu ligzdošanai. Purvs ir piemērots ogošanai. Lielā purva dienvidrietumu daļā atrodas Melnezers, tā vidējais dziļums ir pieci metri, bet maksimālais dziļums – septiņi metri.
Ar šo slēpni vēlos jums parādīt Vilkkalnu. Tas ir liels, garens, ar priedēm apaudzis smilšu kalns purva vidū, ļoti interesanta vieta. Par šo kalnu informācija praktiski nav pieejama, bet, domājams, ka tas ir izveidojies laikā, kad šeit vēl bija ezers purva vietā. Vietējie iedzīvotāji savulaik tur pa ziemu ir braukuši pakaļ grantij, tāpēc kalnā ir redzamas rakumu vietas. Cilvēki to apmeklē reti, kalnu var izmantot kā orientieri, ja sanācis nomaldīties purvā. Kā vienam no vietējiem bērnībā ir teikts, ja gadās apmaldīties purvā un nonākt pie Vilkkalna, uzkāp priedē kalna galā, ieraudzīsi Melnezeru un sapratīsi, kur mājas.
Piekļuve slēpnim nav bīstama, tomēr, dodoties pēc slēpņa, iesaku paņemt līdzi zābakus. Gājiens līdz slēpnim no autostāvvietas maršruta punkta ir aptuveni 1,5 km. Ar standarta ielas automašīnu vasarā un normālos laikapstākļus līdz autostāvvietas maršruta punktam no dienvidaustrumu puses vajadzētu varēt nokļūt, ja ne, apstājies un noliec automašīnu kaut kur iepriekš. Iespējams ir vietas, kur var piebraukt līdz slēpnim tuvāk, bet, konsultējoties ar vietējiem, šī varētu būt optimālā vieta, skatoties gan saistībā ar attālumu līdz slēpnim, gan saistībā ar privātīpašumiem.

ENG: Cache is located in territory of protected nature area "Lielais un Pemmes purvs" (Big and Pemmes swamp). In this protected nature area it is allowed to reside and walk in it. It is one of the most unharmed bogs in Latvia. Clearings in swamp, islands and peninsulas, which are covered with trees, are suitable for nesting of rare predator birds. In swamp there are comparatively many lakes and other places of open water as well as wet and swampy places, which are suitable for nesting of wader and water birds. Swamp is suitable for gathering berries. In Lielā purva (Big swamp) southwestern side lake "Melnezers" (Black lake) is located, its average depth is 5 meters, but maximal depth is 7 meters.
With this cache I want to show you hill "Vilkkalns" (Wolf hill). It is big, oblong, overgrown with pines, in the middle of the swamp, very interesting place. There is not much information about this place, but, presumably, it was established in time, when there was lake instead of swamp. Locals there in older times gathered gravel in winter, so there you can see old digging places. People rarely visit this place, hill can be used as landmark, if you get lost in swamp.
Access to cache is not dangerous, but, when you are going for this cache, I recommend bringing boots with you. Walk from parking area waypoint till cache is approximately 1,5 km. With standard street car in summer and normal weather you most likely could drive till parking area waypoint from southeast side, if not, park your car in some place before it. I consulted with locals and this is probably best place for parking, judging by distance and private properties.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.