Skip to content

#14 Bonus Trail BL150 Turnhout-Tilburg Mystery Cache

This cache has been archived.

Penelope: Je cache is door mij gearchiveerd omdat hij te lang inactief staat.

More
Hidden : 06/10/2017
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Beste geocachers, Met ingang van 1 januari 2025 zullen we onze huidige trail geocaches archiveren. We willen iedereen bedanken voor de vele avonturen, logs en mooie herinneringen die deze caches hebben gebracht. Maar niet getreurd! In het nieuwe jaar komen er diverse nieuwe geocaches voor terug. We zijn al druk bezig met de voorbereidingen en beloven spannende en uitdagende nieuwe caches terug te plaatsen om die weer te kunnen ontdekken.

#14 Bonus Turnhout - Tilburg

Deze Trail is ter gelegenheid van het 150 jaar bestaan van het Bels Lijntje

De cache bevind zich niet op bovengenoemde coördinaten, je kunt de bonus berekenen met Trail #15 tot en met #22.

Bels Lijntje

Door de plannen om de spoorlijn tussen Turnhout en Tilburg verder uit te bouwen als verbinding tussen Parijs over Brussel naar Amsterdam. Het stationnetjes van Weelde-Merksplas zou dan niet meer voldoen om alle douaneformaliteiten te kunnen afhandelen. Daarom besloot men een enorm spoorwegcomplex mat tientallen sporen, de nodige gebouwen (waaronder onderhoudsloodsen met een draaischijf ervoor, de sporen van de draaischijf kunt u hier nog vinden) en een grensoverschrijdend station te bouwen. Dit alles in opdracht en met geld van de Nederlandse Staatsspoorwegen. België betaalde huur voor het gedeelte dat op haar grondgebied lag. Het stationnetje Weelde-Merksplas werd niet meer gebruikt en Routehuisje 28 werd afgebroken.

station grens

Het gebouwde station aan Baarle-Nassau grens was symmetrisch gebouwd. Iedere passagier moest hier uit de trein stappen door de douane naar het andere perron lopen om vervolgens in een andere trein het spoort te vervolgen in het andere land. sporen

Het Belgische perron was aan de oostkant en het Nederlandse perron aan de westkant. Ook het goederenvervoer werd hier ingeklaard in de douane loodsen. Hier kun je nog sporen van het perron vinden, ook de douane loods en de arbeiderswoningen zijn hier nog te vinden.

dienstregeling

Via onderstaande website kunt u ook informatie vinden over ‘het Bels Lijntje van spoorweg tot fietspad’.

http://bl150.eu/

 

N(Q-P)(O-T)°(N-P)(T*O).(S+(P*R)(Q-S)(S+R)

E(M*R)(S-T-O)((O-T)*P)°(S-R)(Q-P).(N+(S*R))((Q-M)*O)((S-T)*R)

 

Additional Hints (Decrypt)

ina qr ertra va qr qehc

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)