Skip to content

This cache has been archived.

MT-Jonea: Předpokládám, že všichni účastníci jsou již zalogovaní, takže archivuji. Log kareljun je podle mě fake, já mu ho ale mazat nebudu, pokud tak neučiní RV.

More
<

Vystup na Svinicu a Orla Perc

A cache by MT-Jonea Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Tuesday, 27 June 2017
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Pojďte s námi na Svinicu (2.301m) a Orla Perč - nejtěžší stezku Vysokých Tater

Sraz v úterý 27.6.2017 přibližně v 8:30-9:00 u horní stanice lanovky na Kasprovom vrchu (1.985) - blízko waypointu T0. Přibližně v 9:00 se vydáme po hřebenové červené turistické trase přes Ľaliové sedlo (1.950), které odděluje Západní Tatry od Vysokých Tater, až na vrchol Svinica (Final waypoint), kde by měl být k dispozici logbook v čase přibližně 10:00-11:00. Dále pokračujeme po červené turistické trase do sedla Zawrat (2.159) a poté populární stezkou Orla Perč (s největším počtem obětí Tater ve výši 120) na Kozi wierch (2.291) a dále až na Skrajny Granat (2.225), kde odbočíme dolů po žluté turistické trase na Czarny Staw Gasienicowy. Poté dolů po modré turistické trase přes chatu Murowaniec až do Kužnice v Zakopane.

Jedná se o velmi náročnou túru s převýšením cca 1.000m, před Svinicí částečně jištěnou řetězy, v úseku Orla Perč pak mimořádně exponovaný úsek plný řetězů, skob a žebříků. Event se koná za každého počasí, ovšem nutno upozornit, že ve vyšších polohách i v létě může náhle přijít sněhová bouřka a nasněžit několik centimetrů sněhu. Terén "T5" odpovídá velmi náročné túře, převýšení, exponovanému úseku s řetězy a možnému výskytu sněhových polí. Obtížnost "D4" odpovídá soutěži, která bude probíhat cestou na Svinici, kdy soutěžící budou tipovat názvy a výšky okolních štítů a první tři v pořadí mohou logovat FTF, STF a TTF. Akce je neveřejná, účast jen na vlastní riziko a nebezpečí. V případě nutnosti mi můžete v průběhu eventu poslat sms nebo zavolat na +420 605 264 666.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.