Skip to content

Skola v prirode - Liptovska Mara Mega-Event Cache

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
Hidden : Saturday, 30 June 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:
Vážení priatelia, milé deti!
Aj v roku 2018 vás čaká event plný zaujímavých prednášok, tvorivých dielní, smiechu, súťaží, filmov, hudby a zábavy. Spoločne sme sa prešli slovenskými lesmi a jaskyňami, spoznali vtáky a šelmy, vyskúšali si remeselné práce, skalolezenie a pokračujeme na ochutnávku zaujímavostí v priestoroch krásneho kempu na brehu Liptovskej Mary.

Počas vyučovacích hodín sa tentokrát naučíme čo všetko znamenajú značky s ktorými sa stretávame v lesoch a na turistických trasách. Priblížime si život zvierat a samozrejme nebudú chýbať zaujímaví hostia, ktorých vám budeme predstavovať postupne.
Predstavíme si Národný park Nízke Tatry a priehradu Liptovská Mara.
Vyučovaciu hodinku svojej práce nám predbežne prisľúbili z Polície a Horskej záchrannej služby.
Očakávame aj ukážky života našich vodných tokov, ktoré uvidíte len pod mikroskopom. Získané vedomosti si preskúšame na medzinárodnom vedomostnom kvíze, kde sa bude súťažiť o skutočne zaujímavé ceny.
Vo večerných hodinách nám piatok aj sobotu spríjemní živá hudba a opäť by nemala chýbať ani folková kapelka Montana v hlavnom zastúpení Jožka a Lujzy, ktorí nám hrali aj na troch predchádzajúcich ročníkoch.

Pre deti máme sadenie kvietkov spoločne s pánom Kvetináčom, nebude chýbať ani maľovanie na tvár a tentokrát si dospeláci s ďetmi budú aj spoločne vyrábať vtáčie búdky a krmítka. Samozrejme ako kvietky, tak aj vlastnoručne vyrobené výrobky si deťúrence odnášajú domov.
V okolí máš množstvo krásnych miest, kešiek a určite pár pekných krabičiek aj pribudne. V piatok sa môžete tešiť na ďalší krásny event Nočná hra a v sobotu ráno si pri raňajkách pripomenieme GIFF 2017 vo veľkom, zastrešenom stane.

Chýba ti akcia a zábava?

Tak poďme na to!
Eventujeme priamo na brehu Liptovskej Mary. Znamená to, že každý z nás, žijúcich akciou si má možnosť vyskúšať jazdu na vodnom skútri, motorovom člne, wakeboarding alebo vodných lyžiach.
Zasmejeme sa na aqua zorbingu a sily si pomeriame pri bumper futbale. V tých veselých guliach môžeme vyskúšať aj sumo :) Čakajú nás vodné bicykle, kajaky, stand-up paddle, wakesurfing, flyboard, wake, ski, kneeboard. To všetko samozrejme pod dohľadom záchranej služby a plavčíkov.

Video:

Deti sa zabavia na lodičkách v bazéne pod dozorom. Chýbať nebudú ani nafukovacie atrakcie a krpci sa vyšantia do sýtosti na hradoch. Program si nájdete aj na volejbalovom ihrisku. Skoky vo vreci, preteky na choduliach a množstvo ďalších hier nám pripomenú návrat do detských čias.
Relaxovať môžeš spolu s nami počas plavby výletnou loďou po priehrade Liptovská Mara.
Priamo v areáli môžeš uskutočniť aj nákup kešerských vecičiek od oficiálneho geocachingového obchodu Geocreative a pochopiteľne ako sa na MEGA event patrí chýbať nebudú ani LAB kešky.

VSTUP NA EVENT JE BEZPLATNÝ. Platené, avšak za zvýhodnené ceny sú vodné atrakcie podľa vlastného výberu. Priemerná výška zľavy je vo výške 30%. Akékoľvek atrakcie, ubytovanie a podobne je však nevyhnutné objednávať cez ownera priamo cez formuláre, ktoré k tomu pripravené postupne pred eventom. V opačnom prípade sa tak zbavíš výhod zľavnených cien. Viac o cenách priebežne nájdeš na stránke k eventu.
Súťaže na vode (bicykle, kajaky a pod.) platené nebudú, ale bude potrebné sa na ne vopred nahlásiť!
DETI majú maľovanie na tvár, strážený detský areál (nafukovací hrad, lodičky) a všetky ostatné aktivity určené deťom počas celého eventu zadarmo!
Parking je pred areálom, ubytovaní parkujú priamo pri chatkách či stanoch.
Vstup do areálu je možný aj so psom. Pes má zakázaný vstup na pláž!
Na stravovanie sa ti ponúka široký výber stánkov a reštaurácií priamo v areáli a v okolí od langošov, kukurice, cukrovej vaty, zmrzliny, cez pizzu po varené jedlá.
Sleduj zmeny v listingu, webstránku k eventu, náš Facebook alebo daj jednoducho WA log a dozvieš sa všetky novinky včas.

ZAČNI LETO SNAMI
od 29.6. 2018, 15:00 do 30.6.2018, 22:00.Preži leto podľa svojich plánov, ale v závere letných prázdnin ťa už teraz pozývam na event Rozlúčka s Geoletom (18. 8. 2018) od známeho páliča drievok RECOILa. Práve tento event bol motiváciou Školy v prírode a som veľmi rád, že spoločne s Jurajom tak môžeme kešerom spríjemniť nielen začiatok, ale aj záver letných prázdnin 2018.


Dear friends, dear children.
From Friday to Saturday, an event full of interesting lectures, creative workshops, laughing, competitions, movies, music, and entertainment is waiting for you. This time, during various classes, you will learn what all the marks and signs we encounter in forests and on hiking trails mean. We will introduce the life of animals and of course, there will be interesting guests showing subsequently. We will introduce the Low Tatras National Park and the Liptovská Mara dam to you.

You will have an opportunity to observe the work of Police and the Mountain Rescue Service. We will discover in detail the life in watercourses. Regarding the music, you can look forward a cool evening with folk performances. And that’s not all. This time even a rock band should be there! As for children, we are promised to have a flower planting program with Mr. Flower-pot again.
This time, however, we will also jointly produce bird boxes and bird tables. All your acquired knowledge will be examined via an international quiz where you can compete for interesting prizes.

Still missing an action and entertainment?
Here we go!
The event is settled right on the beach of Liptovska Mara. That means that anyone with a thirst for action has the opportunity to try a ride on a water scooter, motorboat, wakeboarding or water skiing. You can measure your strength by aqua zorbing and bumper soccer. You can also use waterbikes, stand-up kayaks, wakesurf boards, flyboards, wake skis, kneeboards.
Children can play sports with boats in a supervised swimming pool. There will also be inflatable attractions and a volleyball court. Sack jumping and stilt walking will entertain everyone around for sure.

And if you are tired by the action and want to relax for a while, you can simply sunbathe on the beach or you can enjoy an hour-long cruise on a cruise ship across the entire dam.
Follow the listing, event webpage or our Facebook page, or just log a WILL ATTEND to know all the news on time.
Translation: BigPeter&Micinka

MEGA EVENT
29. 6. 2018, 15:00 - 30. 6. 2018, 22:00.
Drodzy przyjaciele! Drogie dzieci!

Od piątku do soboty czeka na Was wydarzenie pełne interesujących wykładów, twórczych warsztatów, śmiechu, konkursów, filmów, muzyki i rozrywki.
Tym razem, podczas różnych zajęć, dowiecie się, co oznaczają wszystkie znaki i oznaczenia, które napotykamy w lasach i na szlakach turystycznych. Przybliżymy Wam życie zwierząt i oczywiście pojawią się interesujący goście.
Zaprezentujemy Wam Park Narodowy Niżne Tatry i Liptowskie Morze(Liptovská Mara).

Będziecie mieć okazję obserwować pracę Policji i Górskiej Służby Ratowniczej. Poznacie w szczegółach życie cieków wodnych.
Jeśli chodzi o muzykę, możecie spodziewać się fajnego wieczoru z występami ludowymi. A to jeszcze nie wszystko. Tym razem powinien dotrzeć nawet zespół rockowy!
Jeśli chodzi o dzieci, obiecujemy sadzenie kwiatów z Panem Doniczką. Będziemy także wspólnie produkować domki dla ptaków i karmniki.
Wiedzą zdobytą podczas eventu będziecie mogli się wykazać w międzynarodowym quizie, rywalizując o ciekawe nagrody.

Nadal za mało akcji i zabawy?

No to ruszamy!
Event będzie się odbywał na plaży nad Liptowskim Morzem, co oznacza, że każdy, kto pragnie adrenaliny, będzie miał okazję pojeździć na skuterze wodnym, motorówce, nartach wodnych lub sprawdzić co to takiego wakeboardingu.

Będziecie mogli spróbować swoich sił w aquazorbingu i bumper soccerze czyli piłce nożnej w dmuchanych kulach. Będziecie mogli skorzystać z rowerów wodnych, SUP-ów czyli pływania w kajaku czy na desce na stojąco, desek wakesurfingowych, flyboardów, nart wodnych i innych sportów wodnych.
Dzieci będą mogły bawić się w nadzorowanym basenie. Będą także nadmuchiwane atrakcje i boisko do siatkówki. Skoki w workach i chodzenie na szczudłach rozbawią z pewnością każdego.
A kiedy zmęczycie się tyloma atrakcjami będziecie mogli poopalać się na plaży lub skorzystać z godzinnego rejsu statkiem wycieczkowym po tamie.
Obserwuj listing, stronę wydarzenia lub naszą stronę na Facebooku, lub po prostu daj „will attend”, aby otrzymywać na czas wszystkie wiadomości.
Translation: CopernicusHigh

MEGA EVENT
29. 6. 2018, 15:00 - 30. 6. 2018, 22:00.

Sehr geehrte Damen, Heeren und liebe Kinder.
Von Freitag bis Samstagabend erwartet Euch ein wunderschönes Event mit interessanten Vorträgen, kreativen Workshops, Wettbewerben, viel Spaß, Filmen, Musik und Unterhaltung. Während der Vorträge erfahren wir diesmal, was die Schilder im Wald und auf den Wanderwegen auf denen wir uns beim wandern bewegen und treffen bedeuten. Wir werden dem Leben der Tiere näher kommen und natürlich wird es wieder interessante Gäste geben, die wir euch schrittweise vorstellen.

Wir stellen Euch den National Park Niedere Tatra und See den Stausee „Liptovska mara“ vor.
Die Polizei und die Bergrettung werden Sie uns Ihre Arbeit vorführen. Unter dem Mikroskop zeigen wir euch das Leben unter Wasser in Seen und Flüssen. Abend wird wieder eine Folkloregruppe auftreten und sogar eine Rockgruppe soll diesmal nicht fehlen. Für die Kinder haben Wir wieder Blumen setzen vorbereitet zusammen mit Heer Blumentopf. Diesmal werden wir lernen Vogelhäuschen und Vogelkrippen zu bauen.
Wir werden das erworbene Wissen in einem internationalen Quiz abfragen, bei dem es um interessante Preise geht.
Fehlt Dir Aktion und Spaß?
Na dann komm mach mit!.
Wir sind am Strand von Liptovska Mary. Es bedeutet, dass jeder von uns, der in Aktion lebt, die Möglichkeit hat, eine Fahrt mit einem Wasserroller, Motorboot, Wakeboard oder Wasserski auszuprobieren.
Kinder können Sport machen wie zum Beispiel Kindersegeln, schwimmen im Schwimmbecken mit Bademeister und eine Hüpfburg und ein Volleyballplatz werden nicht fehlen.

Neben Sonnenbaden kann man eine einstündige Kreuzfahrt mit einem Kreuzfahrtschiff über den gesamten Stausee genießen.
Beobachte Änderungen in Listing, der Webseite zum Event oder unserer Facebook Seite. Melde dich bitte mit einem WA-Log an und Du bekommst die Ankündigungen und News rechtzeitig.
Translation: Hatamoto-Skyks

MEGA EVENT
29. 6. 2018, 15:00 - 30. 6. 2018, 22:00.Additional Hints (No hints available.)