Skip to Content

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More

Event Cache

Engures ezera gūstā

A cache by udajs_16, nomoda, Mācītājs. Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, August 26, 2017
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Ja pagājušajā gadā bija topā Lubānas ezers, tad šogad 26.08.2017. piedāvājam iespēju pabūt Engures ezera gūstā un apskatīt to no cita skatpunkta, dabūt +1 events vasaras skopajā eventu piedāvājumā un +X jaunu slēpņu.

Visiem mums labi zināms ainaviskais Engures ezers ar savām savvaļas govīm, zirgiem, dabas takām un iekopto infrastruktūru ezera Z galā, tur atjaunots slejas putnu tornis, kurš piedzīvojis jau pāris slēpņu norietu un augšāmcelšanos. Šoreiz nepiedāvāsim ielūkoties vēlreiz kas notiek Z-galā, bet vedīsim “Pie Artūra” un paskatīsimies kas notiek Engures ezera R krastā.

Plānā neliels izaicinājums doties un padoties vai izcīnīt uzvaru ar sevi un Engures ezera niedrāju labirintiem, un dūņu tuksnesi, klausīties putnu klaigas, varbūt noķert kādu zivi, atrast kontrolpunktus un vakarā pacept desas un kartupeļus uz grila.

Cik sarežģīts vai vienkāršs būs šis gūsts tas atkarīgs vien no jums pašiem, no izveicības, vēlmes izpausties, spējām orientēties. Sīkāka info ar “kas te jādara?” sekos 19./20.augustā, bet jau šobrīd var rēķināties ar to, ka būs jāairē. Mierīgā režīmā paredzamais maršruts ir 15 km ar airu laivu, un to kopā ar mums bija spējīga paveikt udajs_16 un nomodas 3 gadīgā atvase, tomēr ar bērniem (jaunākiem par 10) šo maršrutu veikt nerekomendētu.

Transports ir laivu bāzē pieejamās stiklšķiedras airu laivas, vai sava laiva.

Neatkarīgi no tā vai izmantojat savu laivu vai “Mazsaliņu" bāzes laivu, dalības maksa sastāv no divām daļām:

 1) 10 euro par laivu (var sadalīt 2-3 cilvēki laivā). Maksa par laivu ir neatkarīgi no tā, vai atbraucat ar savu vai īrējat laivu no bāzes, jo cenā ir iekļauta uzturēšanās bāzē, grila vieta, telts vieta, zāliens un izpļautas niedres kā pieeja ezeram :). Laivas ar iekšdedzes dzinēja motoru ezerā aizliegts izmantot! 

2) 2 euro no cilvēka ziedojums organizatoriem :), kartupeļiem, kādai malkai, izdrukām utt.

Ekipējums: GPS, apģērbs atbilstoši laika apstākļiem (uz ezera ir vējains), lukturītis vakaram (uz ezera), pretodu līdzeklis, glābšanas vestes (nedaudz varēs dabūt uz vietas), uzkodas vakara kopīgajam piknikam, teltis un piederumi, ja vēlaties nakšņot.

Laivu bāzē būs pieejamas 25 laivas (50-70 cilvēkiem), tātad ja nu gadījumā esat vairāk piedalīties gribētāju, pasākums var tikt ierobežots skaitā.

Tikšanās 26.08.2017 dotajās koordinātēs 10:00, oficiālais noslēgums 17:00, neoficiālā daļa līdz rīta gaismai.

Tālāk daži fakti par un ap Engures ezeru:

2017. gada 20. jūlijā pirmizrādi piedzīvoja  jauna dokumentāla dabas filma “Divi ezeri. Viens dumpis”, kas stāsta par diviem Latvijas piekrastes dārgumiem – Engures un Papes ezeriem un īpašu putnu sugu, kas tajos mīt – lielo dumpi. To vai būs brīvdabas kino vai atsevišķs filmas skatīšanās events vēl domāsim.

"1.PK laikā Engures ezera bāzē tika izvietota jūras hidroaviācijas eskadriļa un no tās tika veikti uzlidojumi pretinieka piekrastes objektiem. Hidroplāni pārsvarā tika paredzēti izlūkošanas veikšanai, taču nereti tika izmantoti arī destruktīvām darbībām. Reidos no bāzes tika traucēta pretinieka jūras konvoju kustība un grauta ostu infrastruktūra." Mūsu apmešanās vietā ir arī kāds Lodz slēpņa punkts ;) Vietējais Artūrs mums pastāstīja, ka pretim Krievragam var redzēt nogrimušu lidmašīnu no tiem laikiem....

Engures ezera Ķipatu kaktā izbūvētas putnu sala, padziļinot ūdensteces pa kanālu.

Engures ezers ir viena no tām vietām, kur Latvijas ornitoloģijas biedrība rīko Putnu vērošanas dienas, kas notiek katru gadu aprīlī un oktobrī.

Engures ezers ir ļoti sekls (vidēji 0,4m), bet to pārklāj biezs dūņu slānis, vietām līdz 6 m biezas sapropeļa iegulas.

Lībiešu un prūšu valodā Engure nozīmē "zušu ezers".

Uz tikšanos augustā!

Ar cieņu, dūņu Orgi :)

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

63 Logged Visits

Write note 8     Archive 1     Will Attend 24     Attended 26     Publish Listing 1     Announcement 3     

View Logbook | View the Image Gallery of 5 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 12/28/2017 8:37:43 AM (UTC-08:00) Pacific Time (US & Canada) (4:37 PM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page