Skip to Content

<

Babītes novada skolas

A cache by eldars Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/01/2017
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Ir iesācies jauns mācību gads. Kādam pirmais, kādam kārtējais. Pēdējais gan nē, jo mācīties taču var visu mūžu, vai ne?

Slēpnis ir veltīts Babītes novada skolām – gan esošajām, gan bijušajām.

Lai to atrastu, Tev jānoskaidro, kur ir vai bija zemāk minētās (treknākā drukā izceltās) skolas, jāapmeklē tās vai to atrašanās vietas, jānoskaidro vērtības un jāvadās pēc norādījumiem.  


Degvielas taupīšanas padoms - sāc ar Salas pagastu.

Izglītības vēsture Babītes novadā aizsākās 1650. gadā, kad Vidzemes konsistorija izdeva rīkojumu, ka pie katras baznīcas jāatver skola. No 1654. gadā sastādītā klaušu saraksta saprotams, ka Piņķos skolotājs Everts Jaunzemnieks ir atbrīvots no klaušām, lai mācītu bērnus. Zināms, ka 1688. gadā skolā mācījušies 12 skolēni, 1760. gadā mācījušies 3 skolēni. Par šo skolu citu ziņu nav, un pētījums sāksim ar 20. gadsimtu.

Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā novada teritorijā ir bijušas 2 skolas: Babītes 6-klasīgā pamatskola un Trenču 6-klasīgā pamatskola. No 1924. gada Babītes 6-klasīgā pamatskola nesa Anša Leitāna vārdu, tomēr vēlāk tas tika zaudēts. Babītes 6-klasīgās pamatskolas ēka ir saglabājusies, atrodi to un noskaidro, cik logu ir ēkai ielas pusē. Skaitām logus, nevis logu rūtis. Nepāra skaitlis.

Pie Trenču 6-klasīgās skolas, (tai blakus tagad darbojas gateris), vecā ceļa malā, Tu ieraudzīsi pelēku elektrības kasti ar sarkanu matemātisku izteiksmi aiz burtiem UKS. Piefiksē pēdējo skaitli. Uzskatām, ka tas ir pozitīvs skaitlis

No 1946. gada līdz 1980. gadam novadā bija 8-gadīgā skola un mācības divās maiņās notika Piņķu mācītājmuižā. Atrodi to un noskaidro abu izmēra ziņā lielāko skaitļu summu uz apaļa metāla priekšmeta iebrauktuves kreisajā pusē.  Abi skaitļi ir trīsciparu.

1978. gada 14. aprīlī tiek ieliets Babītes vidusskolas pirmais betona kubikmetrs, un skolas atklāšana notiek 1980. gada 1. septembrī. Skola gan skolēnus neuzņem vēl vismaz mēnesi, jo turpinās būvdarbi. Pašlaik skola īsteno vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības programmas un interešu izglītības programmas. Noskaidro un piefiksē, cik velosipēdus paredzēts novietot pie Babītes vidusskolas galvenās ieejas Sporta kompleksa pusē.

1980. gadu vidū sāka būvēt arhitektes Zaigas Gailes projektēto Salas vidusskolu. Bet drīzumā padomju Latvija sabruka ar visiem kolhoziem un skolu nepaguva pabeigt. Interesantā ēka gan ir saglabājusies. Atrodi to un piefiksē, kāds divciparu melns skaitlis ir uz cilindriska betona objekta (aiz burtiem igT) pie skolas galvenās ieejas.

1990. gadā atklāj Salas sākumskolu. Skola īsteno pirmsskolas izglītības programmu, pamatizglītības pirmā posma (1.- 6. klasei) programmu, speciālās pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem, speciālās pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem un vides izglītības programmu (kā interešu izglītības programmu). Pie skolas ēkas, starp autostāvvietu un skolas nožogojumu ir 2 balstu elektrības stabs. Noskaidro un piefiksē, kāds ir uz vertikālā balsta redzamais skaitlis aiz burta A. Pārējās plāksnītes un simbolus vērā neņemam.

Babītes mūzikas skola dibināta 1994. gadā, akreditēta 2013. gadā. Tā strādā pēc Izglītības un zinātnes ministrijas izsniegtām licencēm un apstiprinātām mācību priekšmetu programmām kā profesionālā ievirzes mūzikas pamatizglītības mācību iestāde. Atrodi to un noskaidro, cik velo paredzēts novietot pie skolas ieejas.

2007. gadā novadā tika atklāta Privātā sākumskola “Vinnijs”. Sākotnēji, kā pirmsskolas izglītības iestāde, bet jau ar 2010. gada 1. septembri durvis vēra sākumskola, kurā ir iespējas mācīties no 1.–6. klasei. Atrodi skolu un pie transporta vārtiem Tu atradīsi baltu metāla plāksni. Piefiksē uz tās esošo melno četrciparu skaitli.

Latvijas Starptautiskā skola (International School of Latvia) darbību uzsāka 2011. gadā. Mācības notiek pēc Starptautiskā Bakalaurāta programmas. Skolā mācās trīs līdz 18 gadus veci bērni. Pašlaik skolas audzēkņu vidū ir aptuveni 30 dažādu tautību skolēni. Mācībspēkus veido pedagogi no Latvijas, ASV, Austrālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Vācijas u.c. Skolēnu skaits skolas pastāvēšanas laikā ir audzis no 39 līdz pat 363 audzēkņiem. Skolas absolventi studē tādās pasaules slavenās augstākajās mācību iestādēs kā Bostonas, Džordžtaunas, Braitonas, Līdsas, Oksfordas u.c. universitātēs. Pašlaik skolā notiek vērienīgi paplašināšanas darbi. Jaunajā būvniecības kārtā paredzēts izbūvēt aktu zāli, mākslas centru, dizaina tehnoloģiju un zinātnes laboratorijas, siltumnīcu, multifunkcionālu sporta laukumu, uzlabotu rotaļu laukumu, īpašas telpas skolēniem ar speciālām vajadzībām, kā arī papildu mācību klases. Pie iebrauktuves skolas teritorijā ir trīs pelēkas elektrības kastes. Noskaidro – kāds četrciparu melns skaitlis ir redzams uz vidējās kastes starp domuzīmēm.

2016. gada 1. septembrī durvis vēra miljonāres Jeļenas Bujanovas izveidotā privātskola „Exupery International School”. Mācību maksa pēc dažādiem avotiem ir no 15 000 līdz 19 000 EUR gadā. Skolas dibinātāja uzsver: „Mūsu galvenais mērķis - sniegt bērniem augstas kvalitātes izglītību, lai, beidzot skolu, viņi būtu gatavi pieaugušo pasaulei un konkurētspējīgi tajā. Lai viņiem būtu iespēja izvēlēties pašas labākās augstākās izglītības iestādes ne vien Latvijā, bet jebkurā pasaules valstī. Taču tikpat būtiski sniegt bērniem pārliecību par saviem spēkiem, kas rodas no iespējas realizēt tieši viņu intereses, un skolas iespējas adaptēt apmācību dažādiem uztveres ātrumiem. Tāpēc katram bērnam tiks nodrošināta individuāla pieeja visplašākajā ziņā, tostarp arī individuāls izglītības plāns”. Pie skolas stāvlaukuma, pie trim bērziem Tu redzēsi sarkanu metāla plāksni. Saskaiti visus trīs uz tās redzamos skaitļus.

2017. gada 1. septembrī novadā tiek atvērta jauna skola - Britu skola Latvijā King’s College. Tā būs pirmā skola Baltijā ar britu mācību programmu, kas sagatavo skolēnus iestājeksāmeniem prestižākajās pasaules universitātēs. King’s College, Britu skola Latvijā nodrošinās skolēniem iespēju apgūt Britu Nacionālo mācību programmu ar plašu priekšmetu klāstu, kas ļaus sagatavoties IGSCE, AS un A līmeņa eksāmeniem. Šī programma dod iespēju skolēniem startēt iestājeksāmenos tādās prestižās universitātēs kā Kembridža, Oksforda, Bērklija, Hārvarda un citās augstākās izglītības iestādēs visā pasaulē. Visi pasniedzēji skolā būs ar dzimto valodu – angļu vai speciāli sagatavoti darbam tieši King’s Group skolās.

Ielas sākumā, kas ved uz skolu, ir paliela melna informatīva plāksne. Noskaidro un piefiksē plāksnes 2. punktā minēto likuma pantu numuru summu. 

Saskaiti visas iegūtās vērtības un Tu iegūsi skaitli ABCDE. Kāpini šo skaitli kvadrātā un Tu iegūsi skaitli FGHIJKLMN.

 

Slēpnis atrodas šeit: N 56° IF.N(G+M)5 E 023° (N-I)(I-L).M(J-L)3

Tradicionāli pirmajam atradējam patriotisks suvenīrs.

Additional Hints (Decrypt)

Prxrev

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.