Skip to Content

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.

This cache has been archived.

CopernicusHigh: Odsyłam do archiwum, pa, pa :)

More

Cache In Trash Out Event

CITO - Sprzątamy królestwo notozaura!

A cache by CopernicusHigh, Mom&Pat, Piętaszek Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, September 16, 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Natura nie śmieci – Keszerzy też nie!

DLACZEGO?

Wyobraźmy sobie środowisko, na które człowiek nie wpływa w żaden sposób. Nie pozostawia śmieci na łąkach, nie rozjeżdża leśnych ścieżek, nie wpuszcza do rzek i jezior ścieków i nie wrzuca tam odpadów, powietrze jest czyste, roślinność bujnie porasta ziemię, a zwierzęta żyją spokojnie. W takich warunkach przyroda, nie zakłócana przez działalność człowieka, sama doskonale radzi sobie z oczyszczaniem z naturalnych odpadów, takich jak opadłe liście, odchody zwierząt, pancerzyk owada, itp.

 

Odpady od zawsze towarzyszą człowiekowi. Już jaskiniowcy pozostawiali po sobie „śmieci”, były one jednak zupełnie inne od dzisiejszych – naturalne. Ludzie pierwotni wykorzystywali do życia to, co dawała im natura. Jedli owoce leśne i mięso upolowanych zwierząt, z których skóry wykorzystywali na okrycia, a kości do wytworzenia prostych narzędzi. Nie jeździli samochodami i, co najważniejsze, nie potrafili wyprodukować plastiku. Dzisiaj współczesny człowiek korzysta z bardzo wielu produktów każdego dnia i wytwarza przy tym ogromne ilości odpadów. Natura sama nie poradzi sobie z takim obciążeniem, jakie powodują ludzie. Zdecydowanie musimy ją wspomóc naszymi świadomymi działaniami.

GDZIE?

Jak przystało na świadomych wartości środowiska keszerów posprzątajmy tereny przyległe do GEOsfery, czyli Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej w Sadowej Górze (Jaworzno). W przeszłości geologicznej, około 245 – 228 mln lat temu, obszar ten pokrywało triasowe morze, a jedynym jego panem i władcą był drapieżny Nothosaurus! Spokojnie! Wie o naszej obecności i nic nikomu się nie stanie.
Prace porządkowe potrwają około 60 minut. Zapewniamy worki i rękawiczki (ale oczywiście można przynieść swoje własne). Miejsce naszego działania uzgodnione zostało z GEOsferą, która w porozumieniu z odpowiednimi służbami miejskimi zorganizuje odbiór śmieci.

 

KIEDY?

Spotkajmy się na współrzędnych 16 września 2017 r. (sobota) o godz. 10:30. Event skończy się około 11:30.

 

DREWNIAKI? 

Oczywiscie, że będą. I to z notozaurem :)

 

Zapraszamy!!!

CopernicusHigh, Mom&Pat, Piętaszek

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

75 Logged Visits

Write note 8     Archive 1     Will Attend 24     Attended 36     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 4     

View Logbook | View the Image Gallery of 20 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 12/18/2017 11:13:41 PM (UTC-08:00) Pacific Time (US & Canada) (7:13 AM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page