Skip to Content

<

Genius loci - Panenský Týnec

A cache by madbin & tomarctus Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/05/2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Panenský Týnec - městys, který byl založen již v 13 století pány z Žerotína. Název byl odvozen od slova Týn nebo starokeltského Taun, což znamená ohrazený kůly. Později byl název doplněn, podle panen klarisek z místního kláštera, na Panenský Týnec.

Ve větší známost přišel Panenský Týnec hlavně díky nedostavěnému gotickému chrámu, který byl budován od roku 1316 v sousedství kláštera klarisek. Chrám nyní tvoří 21 metrů dlouhé, 9 metrů široké a přes 20 metrů vysoké kněžiště. Stavba stojí na silné léčivé zóně pozitivní energie, která má tvar kříže a citliví lidé je velmi silně vnímají. Je to místo záhadné, které chrání Genius loci, neboli dobrý duch tohoto místa.

Úkol

Jelikož jde o virtuální keš, tak pro její zalogování je nutno splnit následující úkol. Najděte si podle přiloženého plánku místo s největší energií a zde vyfoťte sebe nebo alespoň svou GPS. No a pokud nám chcete udělat ještě větší radost, tak se vyfoťte s duchem nebo dejte k lepšímu nějakou duchařskou historku :-)

zóny chrámu

Věnováno Marťulimu a Neonce, kteří tak jako i my propadli krásám geocachingu a dne 5.5 2018 si zde řekli své ANO :-)

Odkazy:
Nedostavěný gotický chrám Panny Marie
Panenský Týnec - Historie a mystika

Virtual Reward - 2017/2018

Tato virtuální keš je součástí omezené verze virtuálních keší vytvořených mezi 24.8.2017 a 24.8.2018. Pouze 4 000 ownerů dostalo příležitost založit virtuální keš. Další informace o Virtual Rewards najdete na Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.