Skip to Content

<

Mlýnská kolonáda 👻

A cache by Dacinka, Lasička.cz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 8/24/2017
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:Barva z vesmíru

Přijměte pozvání na novou virtuálku v lázeňském centru věnovanou největší a nejimpozantnější kolonádě v K. Varech. Vemte si sebou pohárek a vydejte se na ozdravnou procházku s ochutnávkou zdejších léčivých pramenů. Na místě stačí splnit 2 jednoduché úkoly, které nezaberou více jak 10 min.

Pro uznání logu musí být splněny tyto podmínky:


1) Vyfoť sebe nebo GPS uvnitř Mlýnské kolonády, tak aby v pozadí byly vidět dvoje hodiny viz foto v listingu.


Upozornění: Akceptuji pouze aktuální fotografie (pořízené po publikaci), aby nedocházelo k logování od PC formou “kdysi jsem tu byl“.


2) Poslat mi email v následujícím tvaru: ABCDEFGHI@gmail.com a do předmětu napiš svůj nick.


Všechny indicie zjistíš na místě. Stačí obejít prameny v rámci Mlýnské kolonády viz mapka a poznamenat si písmenka dle zadání:
 • A  3. slovo 1. písmeno
 • B  2. slovo 2. písmeno
 • C  2. slovo 1. písmeno
 • D=T
 • E  2. slovo 4. písmeno
 • F  2. slovo 3. písmeno
 • G  2. slovo 2. písmeno
 • H  2. slovo 6. písmeno
 • I  3. slovo 6. písmeno

 
Upozornění: Podmínku musí splnit každý. Logy bez fotografie či bez zaslání mailu budou smazány.

Bonusový úkol (nepovinný): Terasa kolonády je ozdobena 12 sochami, které představují jednotlivé měsíce v roce. Vyfoť se se sochou měsíce ve kterém jste se narodili. Terasa je přístupná zdarma každý den od 10.00 - 17.00 přes hlavní sezónu tedy do konce září. Vchod najdete uvnitř kolonády vlevo od orchestřiště. Samozřejmě potěší i jakákoliv jiná originální fotka.


The following conditions must be met to recognize the log:


1) Take a photo of yourself or your GPS in the promenade hall of the Mill Colonnade so was see the 2 clock in the background.

Note: I will accept only actual photos (after publication).


2) Send me an email in the form: ABCDEFGHI@gmail.com. Please state your nick name in the subject.


You will find all the letters in place. According to the map (in the listing), find the springs in the Mill Colonnade. There are signposts near the springs, on which you find them a letter by entering:


 • A  3rd word 1st letter
 • B  2nd word 2nd letter
 • C  2nd word 1st letter
 • D=T
 • E  2nd word 4th letter
 • F  2nd word 3rd letter
 • G  2nd word 2nd letter
 • H  2nd word 6th letter
 • I   3rd word 6th letter


Note: Please send me your answers before you post your log. I reserve the right to delete any logs that do not have the required picture attached and/or the correct answers sent.

Bonus task: 
The terrace is decorated with 12 sandstone allegorical statues representing the months of the year. Take a photo with statue of the current month of your birth. Terrace is open every day 10.00-17.00, free entry. The entrance is inside the colonnade to the left of the orchestra pit.

Karlovarské prameny


Karlovarská minerální voda se tvoří v hloubkách cca 2500 m pod zemským povrchem. Veřejnosti je přístupná v 16 pramenech, které se od sebe liší minerálním složením, teplotou a množstvím rozpuštěného oxidu uhličitého. Každý pramen má tak dle rozdílů jiný účinek.


V Mlýnské kolonádě můžete ochutnat celkem 6 léčivých pramenů. Obejít tyto prameny bude vlastně i vašim úkolem pro splnění podmínek kešky.


Nebojte se ochutnat, vedle pozitivního vlivu na celý trávicí trakt a pohybové ústrojí podporuje pitná kúra čištění organismu. Kdybyste se chtěli pustit do léčení, tak ZDE najdete desatero pitné kúry.


Kdyby vám přeci jen voda nechutnala, můžete to zapít tradičním český bylinným likérem Becherovkou nebo to zajíst výbornou lázeňskou oplatkou, kterou si na promenádě můžete koupit na každém rohu.


Mlýnská kolonáda


Dnešní pseudorenesanční kamenná kolonáda byla postavena v letech 1871 – 1881 podle návrhu slavného českého architekta Josefa Zítka a nahradila tak původní dřevěnou empírovou kolonádu Nového pramene z roku 1811. Uvnitř kolonády se nachází orchestřiště, které je zdobeno alegorickými reliéfy.


Střešní terasy jsou ozdobeny 12 pískovcovými alegorickými sochami představující jednotlivé kalendářní měsíce. Terasa je otevřena pouze přes hlavní sezónu tedy do konce září od 10.00 – 17.00. Z terasy si můžete prohlédnout nejen unikátní sochy, ale také vřídelní zlom - zdrojovou puklinu karlovarských pramenů, z ní prýští všechny karlovarské prameny.


Virtual Reward - 2017/2018

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between August 24, 2017 and August 24, 2018. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards on the Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

294 Logged Visits

Found it 289     Write note 4     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 366 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.