Skip to Content

<

Babītes ezera Ragi un Kakti

A cache by eldars Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/24/2017
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Lai atrastu slēpni, Tev jāapmeklē norādītie punkti, jānoskaidro vērtības un protams, jāvēro Babītes ezera skati. Lai arī ezers ir tepat starp Rīgu un Jūrmalu, piekļuve nav nemaz tik vienkārša.

Vairāk par Babītes ezeru šeit.

 


Maršrutu visērtāk veikt ar Ciskudrilli, Vellapēdu, Ričāgu, zināmu arī kā Velosipēdu jeb Veļānu, utt, bet var arī izvēlēties pastaigu vai nūjošanas treniņu, un ziemā – iespējams, pat slēpošanu. Maršruts ir daudzveidīgs – no labi braucama autoceļa līdz “nātres līdz padusēm”, atkarībā no sezonas.  Atbilstošs apģērbs noderēs tikpat labi, kā piemēroti apavi un ziemā arī dunduru pievilinātājs (vasarā to tur tāpat ir daudz). Ja rocībā ir binoklis vai tālskatis, tas lieti noderēs plašās ezera panorāmas detalizētai izpētei.

Klīst baumas, ka pa dambi ar auto brauk nav brīv un ir pat dzirdēta gana apaļa soda summa - trīs simti mūsdienu eronaudiņu jeb divi simti desmit latu un 85 santīmi (vecajā naudā). Tad nu riskus braukt ar auto atstājam katram slēpņotājam par izvēli.

Nu tad – aiziet!

Sūkņumāja. Vīkuļu sūkņu stacija. Kopā tādas apkārt Babītes ezeram ir četras. Palu laikā tās agresīvi pumpē ūdeni no poldera grāvju sistēmas ezerā, neļaujot applūst lauksaimniecības zemēm. Sūkņiem, protams, vajag elektrību. Tad nu dodies pie pelēkās elektrības kastes un noskaidro trīsciparu skaitli aiz Amerikas. Citus simbolus neņem vērā.

Elektrība. Interesanti, kādēļ te atvilkta elektrība? Varbūt maluzvejnieku vajadzībām? Lai nu kā, noskaidro visu skaitļu summu.

Betona objekts. Tas paredzēts ūdens līmeņa regulēšanai. Saskaiti, cik U veida vertikāli metāla profili ir iebetonēti.

Dambis – hidrotehniska būve ūdens plūsmas sadalīšanai, regulēšanai vai ūdens uzkrāšanai. Stāvot uz dambja, puķīti pa to nelaidīsim, bet Tev jānoskaidro, kādas sugas ir tie trīs lielie koki nogāzē ezera pusē: Alksnis – 43; Apse – 12; Vītols – 23.

Stirnu rags. Stirnas gan nemanīju, lai arī maršrutu izbraucu divas reizes. Varbūt Tev paveicas? Ja ne, skaitām kokus – cik NEnokaltušu (dzīvu) koku ir starp dambi un ezeru koordināšu tuvumā, nu teiksim, spininga mešanas attālumā, ja neesi tāds profs, kas aizmet tik tālu, ka pakaļ jābrauc ar laivu?

Ceļā uz Annas kaktu. Aplūko ezeru, novērtē, cik jau esi nobraucis/nogājis, un pie reizes noskaidro, kas te atrodas: metāla stabs – 22; Nokaltis lapu koks – 61; nekas no minētā – 97.

Babītes Sv. Annas baznīca. Savulaik baznīcai bija veltīts slēpnis Babītes Sv.Annas baznīca.Netālu esošā Labo koku skola baznīcu ielenkusi ar privātīpašumiem, un līdz Annas ragam legāli piekļūt pašlaik nevar. Līdz baznīcai gan var tikt legāli, lai arī nepamet sajūta, ka esi svešā pagalmā. Nesatraucies, tā vietā aplūko baznīcu un noskaidro: baznīcas garākajā sienā, netālu no ieejas, ir aizmūrēts logs ar arku. Cik tajā ir “rūtis?”

Pie Annas raga. Nelielu posmu turpināsim pa grants ceļu, jo poldera dambji ir privāta teritorija. Šeit Tev jānoskaidro, kāda ēdama oga šeit tiek audzēta masveidā: Avenes, sastopamie nosaukumi arī Aiviekstene, Avieksene, Aviesene, Avietene un pat Avtene – 114; Krizdoles jeb Stiķenes, pazīstamas arī kā Ērkšķogas – 29; Upenes jeb Melnās jāņogas, zināmas arī kā Zustrenes – 74.

Dūšeļu kakts. Apkārtnē ir daudz māju, kuru nosaukumā ir vārds Dūšeļi. Tas neietekmē fināla aprēķinus, vienkārši zināšanai - ja nu kāds pajautā? Savukārt Koordinātēs varētu noskaidrot dažādo aizlieguma zīmju skaitu, bet mēs cienīsim privātīpašumu un noskaidrosim tālruņa numura ciparu summu (uz lielā koka informācijas dēļa iebrauktuves labajā pusē).

Pagrieziens uz dambi. Pietiekoši esam izmantojuši grants ceļus. Laiks atpakaļ pie dabas! Noskaidro, kas atrodas krustojuma tiešā tuvumā: Neliels betona stabiņš – 28; Vecs elektrības stabs – 72; nekas no minētā – 101.

Atpakaļ uz dambja. Lai te nokļūtu, nācās nedaudz pabrist pa neceļu, vai ne? Tālāk jau arī vieglāk īpaši nekļūs... Uzkāpjot atpakaļ uz dambja, savaldām prieka asaras no atkalredzēšanās ar ezeru un noskaidrojam – Kāds koks te aug? Apse – 62; Vītols – 19; Bērzs – 132.

Kaupu rags. Vai ir kāda saistība ar Kaupo vai Kaupēnu, nav precīzi zināms, toties Tev ir iespēja aplūkot ezeru no dambja izliekuma un precīzi noskaidrot, kas te atrodas: Metāla stabs – 18; Betona stabs – 59; Nekas no minētā – 98.

Trenču sūkņu stacija. Dažreiz tiek darbināta, bet lielāko gada daļu stāv mierā. Šeit Tev ir unikāla iespēja apskatīt un novērtēt stacijas rekonstrukcijas apjomus un kvalitāti. Pie reizes neaizmirsti saskaitīt, cik kopā horizontālu pakāpienu ir abām metāla trepēm, kas ved lejā betona bedrē.

Skuburaga kakts. Nedaudz cits skata leņķis uz samērā turīgu ļaužu apdzīvotu miestiņu. Kad esi atrāvis skatu no pagalmu aplūkošanas, piestāj un piefiksē, kāds skujkoks te redzams: Priede – 26; Egle – 72; Nav skujkoku – 116.

Skats uz Skubu ragu. Skubu rags iestiepjas diezgan tālu ezerā, un, ja pa ceļam vēl neesi pazaudējis binokli vai salauzis tālskati, kaujoties ar nātrēm vai dunduriem, vari pasavērties jaukajā ezera panorāmā, īpaši, ja esi te iemaldījies ap saulrieta laiku... Pie reizes noskaidro, kas atrodas koordinātēs: Vientuļa neliela priede – 148; Mežrozīšu audze – 61; nekas no minētā – 31.

Skats uz Benūžu kaktu. Dambis pagriežas, un skatam paveras jauni izaicinājumi. Nekas, atvelkam elpu un noskaidrojam, kas te atrodas: Zīme, saistīta ar makšķerēšanu – 173; Metāla stabs ar neko - 89; nekas no minētā – 21.

Benūžu kakts. Ja satiec kādu Copmani, zināms, ka tos sauc arī  Badapātadznieki, Makšķerētāji un pat Makšķernieki, vari aprunāties par dzīvi, par zivīm un vēl visu ko, neaizmirstot saskaitīt - cik alkšņu aug koordināšu tiešā tuvumā (pāra skaitlis).

Kad visas vērtības saskaitītas kopā, to summu kāpini trešajā pakāpē. Tu iegūsi skaitli ABCDEFGHIJ.

Tālāk vadies pēc formulas: 56 5E.DHG  23 4F.IAC

Tradicionāli pirmajam atradējam patriotisks suvenīrs.

Additional Hints (Decrypt)

~4 z

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.