Skip to content

<

Sirds uz perona. Limbaži

A cache by KristsT, Guna Juris Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/02/2017
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Slēpnis neatrodas dotajās koordinātās. Lai atrastu slēpni, Tev sākotnēji ir nepieciešams izpildīt uzdevumu un iegūt slēpņa koordinātas. Slēpnis sastāv no mikro izmēra konteinera, viesu grāmatiņas un zīmuļa.

ENG: Cache is not located in given coordinates. To find cache, you must solve task and get coordinates of cache, first. Cache components are micro container, logbook and pencil.


Slēpnis ir veltīts Dzejas dienu pasākumam "Sirds uz perona", kas notiek katru gadu septembra otrajā piektdienā vienlaikus vairākās dzelzceļa stacijās Latvijā un citur pasaulē. Tradīcija aizsākās 2011.gadā Tukumā. Ideja bija piedāvāt netipisku Dzejas dienu pasākumu, ko labprāt apmeklētu jaunieši. Eksperiments izdevās, un akcija ar katru gadu kļūst arvien populārāka. 2017.gadā iesaistījās vairākas jaunas stacijas: Limbaži, Pļaviņas un Ķeipene. Stacija kā neformāla norises vieta izvēlēta apzināti. Te viss ir pa īstam – nekādas formalitātes, nekādas izlikšanās! Atšķirībā no klasiskiem Dzejas dienu pasākumiem cilvēki "uz perona" nevis klausās uzaicinātos dzejniekos, bet paši cits citam lasa dzeju. Kāds spēlē ģitāru vai dzied, kāds dejo vai zīmē ar krītu uz asfalta – tā ir brīva platforma radošām izpausmēm. Viss notiek ļoti demokrātiski, tāpēc pamazām visi – pat nejauši garāmgājēji – kļūst par dzejas klausītājiem un pat deklamētājiem. Katrs "dzejas pasažieris" par piemiņu saņem biļeti. 2017.gadā tā bija arī brīvbiļete uz vairākiem lieliskiem muzejiem. 2017.gadā "Sirds uz perona" notika pie vairs neeksistējošiem dzelzceļiem vai pie ēkām, kas reiz bija stacijas. Limbažos "Sirds uz perona" notika uz Mucenieku tilta (dzelzceļa tilta, kas šķērso Limbažu – Rīgas ceļu).

ENG: Cache is dedicated to Poetry Days event "Sirds uz perona" (Heart Ticket). Heart Ticket is yearly Interactive Promo for Youth within the Framework of the Poetry Days. Heart Ticket is happening every year at second Friday of September together in several railroad stations in Latvia and other countries. The very first "Heart Ticket" event for young people took place at Tukums railway station in September 2011. The railway station waiting room and the platform have been intentionally selected to serve as informal venus, because a railway station, just like a market, is a mirror of society. It is the environment, where young people constrainedly read poetry at their own selection. Somebody is playing a guitar or other acoustic instrument or singing. The event is arranged in a highly democratic manner, without any strict scenario and without pushy prompting, so it does not remind the traditional stiff literary events. The atmosphere is highly favorable and intimately welcoming, yet ceremonial. Everybody present in the room, including passengers and passers-by, is gradually involved in listening to and even reading of poetry. All participants, either reciting poems or stopping for a while to listen, get a ticket. With the ticket, which you could get in 2017, you could visit several excellent museums for free. In 2017 Heart Ticket took place next to non-functional railroads or former railroad stations. At Limbaži Heart Ticket took place at Mucenieku bridge (railroad bridge, which crosses Limbaži – Riga road).

Limbažu stacija bija stacija dzelzceļa līnijā Rīga – Rūjiena. Dzelzceļš bija limbažnieku dzīvākā saikne ar Rīgu no 1934. līdz 1999.gadam. Līnijas garums bija 148 km, bet līdz Ipiķiem (valsts robežai) – 167 km. 1872.gadā tika uzbūvēta līnija Rīga – Mīlgrāvis. 1929.gadā tika uzsākta līnijas turpinājuma izbūve līdz Rūjienai. Rīgas – Rūjienas dzelzceļa līniju atklāja pa posmiem. Pirmais vilciens Limbažos pienāca 1934.gada 15.septembrī. Sagaidīšana bijusi grandioza. Bija ar ozolu vītnēm, trīs zvaigznēm un nacionālo karogu rotāti goda vārti, Vidzemes artilērijas pulka orķestris, Valmieras aizsargu pulka kājnieki un jātnieku ekskadrons, ugunsdzēsēji, skolu jaunatne. Ar vilcienu atbrauca iekšlietu ministrs V.Gulbis, satiksmes ministrs B.Einbergs un citi ievērojami cilvēki. Bija svētku runas, meitenīte satiksmes ministram uz zīda spilvena pasniedza sudraba šķēres, bet Limbažu pilsētas galva dr. D.Kessels izteica lūgumu "Limbažus pievienot pārējai Latvijai". Ministrs pārgrieza lentu, un vilciens ieripoja stacijā, kas tolaik sastāvēja no diviem zemē ieraktiem stabiem ar uzrakstu Limbaži. 1936.gadā pēc inženiera J.Šarlova projekta uzcēla divstāvu stacijas ēku ar ērtām uzgaidāmām un bufetes telpām. Pie dežuranta telpām tika piebūvēta betona bagāžas noliktava. Jumti bija segti ar cementa kārniņiem, bet telpas bija apkurinātas ar ūdens sistēmas centrālo apkuri. Ēkas apbūves laukums bija 385 kvadrātmetri, bet visi būvdarbi izmaksāja 69000 Ls. Otrais pasaules karš dzelzceļam nesa lielus postījumus, ēka nodega. Jaunu stacijas ēku uzcēla tikai 1954.gadā, līnija pilnībā tika atjaunota līdz 1972.gadam. Laika gaitā līnija daļēji tika elektrificēta. 1981.gadā līniju savienoja ar līnijas Valka – Rūjiena – Pērnava posmu Rūjiena – Ipiķi, kas tika pārnaglots no 750 mm uz 1524 mm platumu. Līnija turpinājās Igaunijā un caur Meizakilas pilsētu veda līdz Pērnavai.
Posmā Ipiķi – Rūjiena vilcienu kustība tika pārtraukta 1996.gada pavasarī, bet posmā Rūjiena – Aloja pēdējais pasažieru vilciens aizgāja 1996.gada 21.septembrī. 1997.gada 26.februārī posmā Aloja – Limbaži pie Katvariem notika dzelzceļa uzbēruma nogruvums. Uzbērums tika salabots, bet vilcienu kustība šajā posmā tā arī netika atjaunota. 1999.gada 19.jūlijā tika pārtraukta pasažieru vilcienu kustība arī posmā Limbaži – Skulte, neilgi pirms slēgšanas vilciens gāja vairs tikai nedēļas nogalēs. 1999.gadā stacijā bija 16 pārmijas, no tām 13 elektrocentralizētas, 22 luksofori, zemes klātne 38000 kubikmetri, sliežu ceļi ar kopgarumu 4748 metri un pievedceļi ar kopgarumu 1255 metri, kā arī noliktava, tualete, bagāžas šķūnis, kravas laukums un divas akas. Pēdējais kravas vilciens posmā Limbaži – Skulte aizgāja 2001.gadā. Oficiāli posmu Skulte – Rūjiena – Ipiķi slēdza 2004.gadā. Pēc 2005.gada posms Ipiķi – Skulte tika demontēts. Limbažu stacijas inventārs tika nodots Latvijas dzelzceļa vēstures muzejam. 2005.gadā šajā ēkā tika iekārtota Limbažu autoosta. 2014.gada beigās dzelzceļa vietā Limbažos uzbūvēja tranzītielu un labiekārtoja ēkas apkārtni. Nākotnē līniju paredz izmantot tūrisma vajadzībām.
Aprakstā ir izmantota vēsturiskā informācija no grāmatas "Vecie Limbaži Ieskats pilsētas vēsturē" (autoru kolektīvs).

ENG: Railroad station Limbaži was railroad station in line Riga – Rūjiena. First train in Limbaži came in 15th September, 1934. Welcoming was grand. In 1936 two floor building of railroad station was built. In Second World War building of railroad station had been burned down. New building of railroad station was built in 1936, which has survived till the present day. After railroad Riga – Limbaži was closed in 1999, building of railroad station was closed too and remained unused. In 2005 in this building Limbaži bus station house was established.

Uzdevums:
Ierodies pie bijušās dzelzceļa stacijas, kas atrodas publicētajās koordinātās, izdomā, kā no šo apdzīvoto vietu nosaukumiem var iegūt ciparus, un iegūsti gala konteinera koordinātas. Tu vari pārbaudīt iegūtās gala konteinera koordinātas zemāk. Reģistrējot slēpni kā atrastu, lūdzu, ieraksti arī kādu dzejas rindu (nav obligāta prasība)! Uzdevuma izpildei bijušās dzelzceļa stacijas telpas var neapmeklēt.

N 57° 30.ABC
E 024° 43.DEF
A = Saulkrasti + Cēsis + Sigulda
B = Rīga + Valmiera + Mazsalaca + Rūjiena
C = Daugavpils
D = Rūjiena + Ķirbiži + Valmiera
E = Vīķi + Rīga
F = Ozolmuiža * 3 - Mazsalaca

Lūdzu, savos ierakstos nepieminiet neko tādu, kas palīdzētu saprast, kā iegūt ciparus un kur atrodas slēpnis.

ENG: Task:
Go to former railroad station, which is located at given coordinates, figure out, how to get digits from names of these places in task and get coordinates of cache. You can check solved coordinates of cache below. When you log your find, please, write some line of poetry (not mandatory requirement)! To solve this task, it is not necessary to visit former building of railroad station.

N 57° 30.ABC
E 024° 43.DEF
A = Saulkrasti + Cēsis + Sigulda
B = Rīga + Valmiera + Mazsalaca + Rūjiena
C = Daugavpils
D = Rūjiena + Ķirbiži + Valmiera
E = Vīķi + Rīga
F = Ozolmuiža * 3 - Mazsalaca

Please, don-t mention in your logs, how to get digits and where is the cache.

Additional Hints (Decrypt)

Mrzh, mrz Z – VVV – 37
RAT: Ybj, haqre Z – VVV – 37

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.