Skip to Content

This cache has been archived.

SimonCooper.sk: Posledný zhasol.

More
<

5. vyrocie konca sveta

A cache by Simon Cooper a VY Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Thursday, 21 December 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


5. výročie konca sveta

Poznáš to. Ráno sa prebudíš s myšlienkou, že čo ak to Ježisko naozaj otočil pred hranicou mesta a Vianoce nebudú. V hlave ti behá kopec myšlienok, spomínaš si na prvé kroky svojho škrečka, prvé slová kamarátov posledné víkendové ráno na chate a túžiš ešte zažiť večer po voľbách, keď už ani západ slnka nebude červený.
Samozrejme nezabúdaš ani na svoju lásku. Vieš, že dnes ju môžeš... vidieť naposledy. Piatok, 21. december 2012 otvoríš stránku geocachingu a pozeráš, kde všade si ešte nestihol byť. Svoje plány navštíviť svet skrátiš na vedľajšie sídlisko a teda ešte na jednu dnešnú kešku či event.
Všetky apokalyptické predpovede tisícok božstiev a vyhrážky čo sa stane, keď nebudeme neznamenajú nič oproti dnešnému dňu. Sú toho plné média a ty váhaš či má ešte význam zapnúť práčku.
Tvoj mobil sa vybije čo považuješ za prvý náznak prichádzajúcej katastrofy. V chladičke pravidelne kontroluješ svetlo a zvažuješ vhodné jedlo na poslednú večeru. Vieš, že rozmraziť mäso už nemusí mať význam a tak vo veľkom výbere troch vajec, horčice, chrenu, kečupu a petržlenu ti začína byť jasné, že večera bude opäť nezabudnuteľná. Do práce si ani nešiel. veď výplata má byť až budúci rok. Trápne.
Znova a znova hľadáš na internete čas konca sveta a pozeráš z okna či už neprichádza. S obavou či vôbec stihneš prísť na stretnutie s kamarátmi nastupuješ do trolejbusu. Samozrejme si lístok necvakneš, veď čo ti už môžu. Vyberáte si jeden z množstva podnikov, kde sa dnes koniec sveta očakáva. Nastáva polnoc, ľudia s nápojmi v rukách vychádzajú do ulíc, odpočítavajú nahlas posledných 60 sekúnd a strieľa šampanské. Nič sa nestalo. Nevadí. Veď kto by písal o Slovensku pred 5126. rokmi? Snažíš sa vygúgliť, kde na svete ešte deň neskončil a ďalšie hodiny žiješ v strachu. Vieš, že Slovensko je zachránené, ale čo tvoji priatelia v inom časovom pásme?
Čo, ak tam...

A uplynulo 5 ďalších rokov. Spríjemnime si ich stretnutím a rozlúčme sa...

Kešerská foto kompilácia

Pozývam ťa na spoločné stretnutie, kde si fotografiami pripomenieme svoje zážitky za posledných 5 rokov vo svete geocachingu.
Ide presne o termín plný zážitkov v novom svete, ktorý vznikol po poslednom konci sveta. Preto aj teba chcem poprosiť, aby si sa aktívne zapojil do prípravy eventu a na to potrebujem maličkosť z tvojho GC archívu:
- vyber minimálne 5 a maximálne 12 obľúbených fotografií fotených na ŠÍRKU (širšia než vyššia) z tvojich kešerských zážitkov po dátume 21. 12. 2012
Je len na tebe či na fotografiách bude obľúbená túra, ty s peknou keškou v ruke alebo iná, pre teba dôležitá, napríklad z eventov. Téma je geocaching, preto prosím fotky psíka z roku 1990 na dovolenke v Juhoslávií do výberu nedávaj.
Fotografia by nemala byť menšia ako 1000 pix. na šírku a nech má len koncovku .jpg.
- fotografie pošli na email: 2012@simoncooper.sk
Keďže denne zmizne množstvo príloh v čiernej diere, tak si počkaj na odpoveď, že mááám a teda môžeš počítať s tým, že sa aj tvoje fotografie objavia na projekcii. V emaily mi bez výnimky uveď SVOJ NICK nech je jasné kto fotografie poslal. Bez neho to nepôjde. Fotky mi pošli najneskôr do 15. decembra 2017. Inak ich už nemusím stíhať zaradiť do výberu.
- opíš mi ich
Rád k ním hodím napr. názov eventu, miesto, názov kešky, dátum a samozrejme nick.
- nevkladaj priamo do fotiek žiaden pokec
Bude fajn, ak sa to bude niesť v jednej grafickej úprave.
- všetky prijaté fotografie budú použité výlučne na tomto evente
Čo v praxi znamená, že sa nemusíš obávať o ich ďalší osud. Vážne ich nepotrebujem na nič iné :)
- odoslaním fotiek súhlasíš s ich uverejnením a si považovaný za ich autora
Jednoducho mi dávaš súhlas, že neslúžia len na spríjemnenie mojich večerov, ale môžu byť na evente verejne premietané cez projektor bez ohľadu či si ich fotila ty alebo tvoj bývalý.
- vyhradzujem si právo výberu fotografií
Určite netúžim po zasahovaní do tvojich obľúbených fotiek. Môže sa však stať, že budú rovnaké alebo podobné ako fotky tvojho kešerského parťáka. Tiež sa môze stať, že sa niekto vidí príťažlivý v plavkách na pláži s petkou v ruke. A tak podobne. Proste vyberiem to tak, aby boli prístupné aj deťom.
- nesúťažime. Zabávame sa, inšpirujeme sa.
Nemusíš byť reklamným mágom, aby si pochopil, že najväčším magnetom na davy sú deti a šteniatka. Nech je na tvojich fotkách kľudne dieťa aj šteniatko, ale nezabudni, že sa to musí týkať geocachingu.
- čo ak ich bude málo?
Nič. Budem vás týrať len mojími.

Kto je kto

Poznáš to. Sedíš si so známymi za jedným stolom, pribudne nová tvár, zoznámite sa a skôr či neskôr sa rozídete svojimi cestičkami. Niektorí ľudia ti ostanú v pamäti, niekedy tak dokonca vznikajú aj lásky na prvý pohľad a niektorí ti životom len prejdú, zapadnú prachom, viac sa nestretnete. Potom sú ľudia, ktorých poznať chceš, chceš ich vnímať ako priateľ, chceš poznať ich mená a v našom svete aspoň nicky.
Chceš, ale... Stretávame sa na eventoch od roku 2013 (po konci sveta). S mnohými z vás sa stretávame celé roky a vidíme sa na eventoch aj stovky kilometrov od Košíc. Pozdravíme sa aj na iných miestach, no nepoznáme sa. Vaše nicky vnímam v každom jednom logu, ktorý mi príde na email, viem vás zaradiť aj na mesto, kraj.. CHCEM VÁS konečne SPOZNAŤ OSOBNE, chcem aby sme sa navzájom predstavili a verte, že sa potešia aj ďalší (ak prídu). Čudovali by ste sa, ale v nickoch nemám zmätky len ja, ale aj domáci kešeri okolo vás. BUDÚ MENOVKY!

Kedy, kde, ako dlho

Stretávame sa už v známom podniku (GIFF, kvizové eventy) vo štvrtok od 18:00 - 19:45.
Stretneme sa na známom mieste (súradnice posuniem po archivácii eventu GIFF 2017 Košice).
Samotné premietanie spustíme okolo 18:15 a potrvá asi hodinku. Podľa aktivity vašich komentárov.
Po jeho ukončení sa ROZLÚČIME a posledný zhasína...

Eventové SWG

Pre nick, ktorý mi pošle foto do kompilácie bude zdarma, ostatní zalogovaní najneskôr
do 12. 12. 2017 01. 12. 2017 si ho môžu kúpiť.

Posledný zhasne?

Čo ste si možno ani nevšimili je pár detailov priamo súvisiacich s takým malým lúčením. Posledné 2 roky k vám cestujem. Človek nemusí získať Fieldsovú medailu, aby si dokázal vypočítať, že sa jedná o tisíce kilometrov a desiatky hodín pri cestovaní. Niekedy to zbehne rýchlo, inokedy sa neviem zbaviť pocitu, že kým sa vrátim k môjmu Maximusovi (pes) na dom pri Bratislave, tak ma tam budú čakať vnúčata. Som medzi vami veľmi rád, ale ak si to rozumne otočíme... Cestuješ hodiny a hodiny a hodiny, urobiš ľudom nejaký ten program, každý sa zaloguje, občas aj zafrfle, že výnimočne ešte aj platiť musí za SWG za ktoré platím (stovky som ich rozdal aj bez ďakujem) a kým sa zbalím a chcem sa s vami konečne pozhovárať, tak už takmer nemám komu ani ruku podať. A môžem opäť hodiny cestovať späť.
V mojom prípade tak už nedokážem napĺňať podstatu eventov a socializácia sa nekoná. Nie som Mikuláš, nerozdávam len darčeky a odmenou mi nie je pripravená čistá čižmička, kde len niečo vložím, ale predovšetkým stretnutie s vami, rozhovory či dokonca kešky. To je však už prakticky nerealizovateľné.
Iste si nedovolím povedať, že už k vám neprídem žrať váš čas, ale určite to bude menej aktívne. Minimálne by sme sa mali stretnúť v Košiciach na GIFF 2018 a predtým na iných miestach. Napríklad vieme spoločne privítať leto na Liptovskej Mare...
A práve preto si priatelia dáme posledné stretnutie v tomto roku pred mojim osobným ownerským obmedzením na východe Slovenska a pred záverom roka a či už ten večer alebo ten ďalší na Dopĺňaní krviniek v centre si možno aj pripijeme a pokecáme.
Nebudem sa ponáhlať preč, tak už je na vás o ktorej posledný zhasne...
Teším sa na vás.

Dovoľujem si vás pozvať aj na eventy v okolí:

1. 12. 2017 v Humennom - GC7EDDA Na-rezane II.
3. 12. 2017 v Rožňave - GC7EJ3J 1. Adventná nedeľa
6. 12. 2017 v Prešove - GC7B0T7 Mikuláš
10. 12. 2017 Strážske - GC7E788 Mountain Day - Krivostianka
10. 12. 2017 v Prešove - GC7CN9E Strike - FTF match V.
10. 12. 2017 v Košiciach - GC7E441 Přátelské setkání
10. 12. 2017 v Rožňave - GC7F4MN 2. Adventná nedeľa
15. 12. 2017 v Prešove - GC7EZVV Zdobenie medovníkov
17. 12. 2017 v Rožňave - GC7EJ4H 3. Adventná nedeľa
22. 12. 2017 v Košiciach - GC6ZH9E Vianocna geokvapka
22. 12. 2017 v Košiciach - GC6ZH9Z Doplnanie krviniek
24. 12. 2017 v Rožňave - GC7EJ59 4. Adventná nedeľa
31. 12. 2017 v Prešove - GC7F5C6 LTFE 2o17
31. 12. 2017 v Tatranskej Lomnici - GC7F655 Silvester v Tatrach
1. 1. 2018 v Tatranskej Lomnici - GC7F65V Novy rok 2018 v Tatrach


Additional Hints (Decrypt)

xivm fn arxban

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

74 Logged Visits

Write note 1     Archive 1     Will Attend 33     Attended 33     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Update Coordinates 1     Announcement 3     

View Logbook | View the Image Gallery of 16 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.