Skip to content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Karavīra maizīte X- Kauguru dumpis

A cache by Tēvijas Sargi Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 23 December 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Šogad eventi sākuši dumpoties. Visu pirms pa niedrēm tika tvarstīts Engures ezera dumpis, tad dumpīgākie eventa dalībnieki nolemj viņam sekot un visu dumpja dzīvi izrāda slepenā sanāksmē. Visbeidzot pienāk kārta īstam dumpim.


Pretēji uzskatam par 700 kalpības gadiem latviešu zemnieki bija gan strādīgi, gan tomēr ik pa laikam buntējās. Kartupeļu dumpis Jaunbebros, nemieri Alūksnē, Valkas apriņķī, patvaļības Liepājas pusē. Turklāt, neskatoties uz lasīt un rakstīt neparasmi, ziņas izplatījās ar citiem "sociālajiem tīkliem"- no kroga uz krogu ar brīvajiem ļaudīm. 

Kauguru nemieru vai dumpja aizsākšanās pamatā ir izmaiņas nodokļu maksāšanas kārtībā-Vidzemes guberņā izsludināto Aleksandra I pavēli par naturālās nodevas - staciņa turpmāko maksāšanu naudā. Pavēle tika nolasīta sprediķa laikā Valmieras Sīmaņa baznīcā, diemžēl mācītāja sliktās izrunas, sliktā tulkojuma, kā arī samudžinātības dēļ varēja rasties iespaids, ka zemniekiem turpmāk klaušās nebūs jāiet un nodevas jāmaksā pa tiešo valdībai. Tiesa gan, lai šo paaugstināto nodevu nomaksātu, nāktos nodot ražu muižkungam vai par atlīdzību iet strādāt un muiža jau atkal varētu rīkoties ar naudām pēc savas patikas. 

Jūsu uzdevums būs noskaidrot, kas tad notika tālāk, un pats galvenais- atrast šīs darbības vietas visupirms kartē un pēc tam dabā. Pēc veiksmīgas abu uzdevumu izpildes tiksimies pie tradicionālā zupas katla, kurā vārīsies ķēpa vai tamlīdzīgs paēdiens. 

Papildinājums: šeit atrodama vietnes saite uzdevumu lapai- ej.uz/dumpi

Kā jau tādās lietās mēdz notikt arī šeit nevarēs iztikt bez galvasnaudas maksājuma- 3 sudraba dālderi no slēpņotāja, 2 no neslēpņotāja, jaunākajiem dumpja dalībniekiem (mazāk kā 10 vasaras) atlaidīs pavisam. Tiem, kas mēģinās šmaukties- 10 pāri koku kā likts. 
 

Tikšanās vieta vecajā Valmieras tirgus laukumā 10:00, kur pēc pusstundas mutes brūķēšanas (tā noteikts ukazā) sēdīsimies katrs savos ratos. 

Uzdevumus paredzēts veikt ar zirgu un ratiem, vēlams lai ekipāžā būtu vismaz viens kučieris un viens stūrmanis. Jaunlaicīgāki ļaudis var izmantot automašīnas. 

Vezumā ņemamo mantu saraksts:
valgumizturīgas tupeles un ūzas, silts kamzolis, proviants sev un citiem, sekstants vai cita navigācijas ierīce, spalva un tuša, vācu-krievu valodas etimoloģijas vārdnīca, sausas malkas pagale, jestrs stāsts vai anekdote iz dzīves.

Iesaku ņemt savu bļodu un karoti- būs pieejami arī vienu reizi lietojamie trauki, bet vislabāk atkritumus ir neradīt, tad nebūs jāvāc. Motivācijai- ar saviem traukiem priekšroka stāvot rindā pēc zīdeņa.

Noskaņas radīšanai iesaku izlasīt K. Zariņa grāmatu "Kaugurieši" vai noskatīties filmu ar tādu pašu nosaukumu, tad arī pašiem radīsies lielāks iespaids par to, kāpēc šogad nav "udajs graveyard tour" vai "kas tie par vecajiem akmeņiem". :)

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.