Skip to Content

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.

This cache has been archived.

bolda: Ďakujem a dovidenia .. v Humennom na rezanom predposledný deň v roku,
happy caching!

More
Event Cache

Mountain Day - Krivostianka

A cache by bolda Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, December 10, 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Medzinárodný deň hôr,

 

ktorý ako významný deň vyhlásilo OSN, patrí k relatívne mladým sviatkom, lebo sa oslavuje 11.decembra len od r. 2003. Je chápaný najmä ako príležitosť k vytváraniu povedomia o význame hôr pre kvalitu ľudského života a prírodnej rovnováhy na Zemi.

 

Zmyslom a cieľom Medzinárodného dňa hôr je najmä podpora trvale udržateľného rozvoja horských oblastí a upozornenie na možnosti i omedzenia pri využívaní hôr, teda snaha upozorniť na problematiku, ktorá je rovnaká na tibetských náhorných plošinách ako aj vo vysoko položených juhoamerických andských oblastiach. Každý rok sa mierne mení zameranie dňa hôr, prvý ročník si za nosnú tému dal hory ako najdôležitejšiu zásobáreň pitnej vody, pretože pokrývajú spotrebu viac než polovicu ľudstva, ďalšie sa sústredili na mieru biologickej rozmanitosti či hrozbu klimatických zmien, ktoré sa práve na pomerne nestabilnom ekosystéme vysokohorských oblastí prejavujú so značnou razanciou.

Symbol Medzinárodného dňa hôr sa skladá z troch rovnostranných trojuholníkov vyrastajúcich z pomyslenej vodorovnej čiary. Prevážne čierne trojuholníky znázorňujú hory, prvý zľava má modrý „diamant“ na vrchole, znázorňujúci ľadovce a snehovú pokrývku, dávajúce životodárnu vodu, koliesko uprostred prostrednej „hory“ znázorňuje surovinové zdroje a zelená plocha v časti tretej „hory“ predstavuje plodiny a poľnohospodársku produkciu v horských oblastiach. 


 

Pozývam Vás, aj keď nie presne v tento deň, ale o deň skôr, na krátku vychádzku na jedno z miest v našich "horách". Na najvyšší vrchol Humenských vrchov, na kopec Krivoštianka.

Príďte v nedeľu 10.12.2017 na súradnice PARKINGu o 09.00 hodine, odkiaľ sa môžme spoločne presunúť, už len pešo, na miesto eventu, pár výškových pod vrcholom, kde sa nachádza oficiálne ohnisko.

Logbook bude prístupný na súradniciach eventu, minimálne v trvaní od 10.00 do 10.30.

 

 

 

  

 

 

 

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

31 Logged Visits

Write note 1     Archive 1     Will Attend 14     Attended 13     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 17 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 12/20/2017 12:13:56 AM (UTC-08:00) Pacific Time (US & Canada) (8:13 AM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page