Skip to content

<

1. BLG schránka na okrese Hodonín

A cache by DDM_VRACOV Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 11/14/2017
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

(CZ): omlouváme se, listing je pouze v českém jazyce ! (EN): sorry, only CZECH languague !

BlueGEO

   Co to vlastně je a k čemu je ta černá plastová krabička velikosti krabičky od zápalek a s divným modrým nápisem BlueGEO? Kde se vzala a od koho je? To tady nebudeme zbytečně rozepisovat! Na všechny otázky zvědavcům odpoví související webová stránka. Klikněte si na ni a uvidíte sami. Dozvíte se spousty užitečných a zajímavých informací.

https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/d96a2fcc-0552-4c98-a336-566e7bbf33c2.png 

   Krabička je splněním snu jednoho hodného člověka - kačera, který chtěl udělat něco pro sebe, pro druhé, pro samotnou hru Geocaching. Za jejím vývojem, úpravami a návrhy elektroniky a softwaru, prezentacemi technologie a dalšími zdokonaleními se skrývají hodiny, dny a léta usilovné práce. A zdaleka není hotovo, vývoj jde stále dál a dál kupředu. Čím nás autor překvapí do budoucna? Nechme se všichni překvapit!

   Děti z kroužku Geocachingu při DDM_VRACOV dne 13. listopadu 2017 získaly na autorově velmi poutavé přednášce v Uherském Hradišti za velmi příznivou a dotovanou cenu tuto krabičku. Daly mu slib k jejímu spuštění a propagaci technologie co nejdříve, Tímto je tedy jako první svého druhu na okrese Hodonín. Zveme Vás všechny srdečně k odlovu.

Jak tedy na keš?

 

https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/0576b6cf-3dcd-4a83-9fa9-56ee1ecc15f2.jpg

Krok 0 - do jakéhokoliv chytrého telefonu si prosím stáhněte ZDARMA aplikaci BlueGEO (klikni na obrázek): 

 

https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/7d22993a-07d8-4c60-bb54-278a8a99f56f.jpg

 

Krok 1 - s chytrým telefonem a spuštěnou aplikací BlueGEO pak osobně přijděte na úvodní souřadnice keše - k budově Domu dětí a mládeže ve Vracově, ulice Sokolská 896.

Krok 2 - stoupněte si co nejblíže k oknu napravo od vchodových vrat budovy a vyčkejte načtení informací na display Vašeho chytrého telefonu. Zařízení BlueGEO je vlastně bluetooth vysílač, který funguje na vzdálenost až 10 metrů. Bylo nám vysvětleno, že vysílač neustále vyhledává (každou sekundu) vhodná zařízení kolem sebe, na která by mohl vyslat informace. Pokud je nalezne, tak zesílí krátkodobě svůj signál a informace (text o délce až 200 znaků) vyšle rychle (cca. za 1s) do blízkého chytrého telefonu. Vložená baterie v zařízení vydrží po celou dobu garantované záruky, tedy 2 roky ! 

Pozn.: Pokud budete mít štěstí a za okny uvidíte usilovně pracující lidi, nezapomeňte jim zamávat - oni Vás stejně budou z okna sledovat a fandit Vám!  

Krok 3 - nyní již máte k dispozici souřadnice finálního uložení schránky. Ale ještě se moc neradujte! V naší moderní době většinou dobře fungují a dobře nám slouží nové technologie. Nemusí se však zase až tak moc dařit při používání toho orgánu, co máme v hlavě, při dohledávání finálky. Ta je totiž velikosti NANO a může být kdekoliv na objektu. Ale Vy to určitě nakonec zvládnete. Držíme Vám palce ! Tak šťastné lovy...

PROSÍME všechny lovce, aby co nejvíce šetřili místem v logbooku a tento velmi pečlivě vraceli do schránky. Logbooků máme nakoupeno dostatek, pravidelně je budeme měnit a schránku kontrolovat. Dejte nám, PROSÍM, vědět o nutnosti jeho výměny! DĚKUJEME.

Užitečné postřehy při betatestování krabičky od libmena a jáji:

   Snažili jsme se doma dostatečně dlouho dobu krabičku testovat na různé vzdálenosti a vkládat signálu ze schránky "do cesty" různé překážky. Krabička fungovala dobře do vzdálenosti uváděných 10 metrů na volném prostranství. Přes okno již trochu hůře, ale pořád dost uspokojivě. Snažili jsme se i "závodit" v připojování, kdo se připojí se svým mobilem rychleji. Autorem nám bylo ale dodatečně vysvětleno, že krabička je navržena tak, aby co nejvíce šetřila vloženou baterii ! Takže bohužel dokáže komunikovat přes bluetooth pouze a jenom s jedním mobilním telefonem ! To znamená, že pokud Vás ke schránce náhodou přijde víc, musíte si "stoupnout do fronty" a počkat, až ten před Vámi získá informace. Na toto navazuje i skutečnost, že bluetooth technologie uvnitř schránky tedy neumožňuje okamžité "odpojení či vypnutí" krabičky, takže počítejte s určitou časovou prodlevou. 

Toto však platí pouze pro staré verze krabiček ! Krabičky s inovovanou technologií už dokáží komunikovat s vícero chytrými telefony najednou. A baterie v nové verzi krabičky BlueGEO-PET dokáže dokonce vysílat až 5 let !!! Podrobnější informace naleznete níže ve vložených odkazech na nejnovější videa k inovacím a nové schránce BlueGEO-PET.

    Může se Vám také stát, že se Vám opakovaně nebude dařit se ke krabičce s mobilem přes aplikaci připojit.  Osvědčilo se v takovém případě "vyskočit" z aplikace a VYPNOUT na mobilním telefonu bluetooth. Následně na mobilu znovu zapnut aplikaci a vyčkat, až Vás aplikace sama vyzve k povolení zapnutí bluetooth v mobilu. Pak už to fungovalo vždy bez problémů. 

Pro uživatele mobilních telefonů s ikonkou nakousnutého jablka doporučujeme:

Bluefruit_od_Adafruit

Jak následně vyčíst data můžete shlédnout pak ZDEiPhone_a_iPad

No a pokud uvažujete o koupi vlastního BlueGEO mrkněte ZDE: krabička_BlueGEO_od_waldi.cz

Nejnovější videa přímo od autora schránky (waldi.cz) naleznete ZDE:

BlueGEO_PET

Inovace_aplikace

 

 

 

 

https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/237348ac-578a-403e-bb1a-5e9feec9bd48.jpg

  Tato schránka vznikla také za podpory Domu dětí a mládeže ve Vracově, společnosti IBS Vracov a České asociace Geocachingu. Mnohokráte děkujeme !

 

https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/de85aae1-3854-4414-8e5a-8d7a2a13d87e.jpg

https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/32751061-9866-498a-97b8-1ff2628586be.jpg


https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/d377033b-adab-40a9-ae3d-91a8a774402e.png

 

 

Additional Hints (Decrypt)

anšzágerw arxqr an máoenqyí hzífgraé zntargvpxé ANAB

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.