Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Hvězdy a hvězdičky (BP37)

Hidden : Thursday, 21 December 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Předvánoční shon, nebo romantická procházka pod noční oblohou ?
Volba je jen na Tobě !


Příprava na svátky je v plném proudu. Poklízení, vaření, cukroví pečení, presentů shánění, přáníček posílání, kaprů zabíjení, salátů míchání, olova žhavení, jedličky zdobení, vánočky motání .... pro jednoho starostí až nad hlavu. Nervy pochodují, je potřeba stihnout ještě tolik věcí ....

Zde však v pravý čas přichází Beskydský piknikový spolek s dobře míněnou příležitostí, jak se z toho všeho nezbláznit: pojď, zanech vánoční shon dole v údolí a na chvíli se spolu v klidu a míru zastavme pod noční oblohou. Tolik krásy nad námi ... kdy naposled jsi zvedl zrak a kochal se nebeským představením ? Nezapomeňte, že nebýt pohledu na oblohu, nespatřili by pastýři kometu, a dnes bychom tak ani neslavili vánoce ... BPS se již pilně učí jména hvězd, abychom mohli světélkování na obloze společně pozorovat a fundovaně pojmenovat. Tamhle nad obzorem úderem dvacáté vychází Blikavka, východním směrem září Světlice, a přímo nad námi Jasněnka ...Setkání bude připraveno na vrcholu Skalky, kam je možno dopravit se z minimálně tří různých směrů; v žádném případě však ne vozem. V případě, že by obloha nebyla našim plánům nakloněna, bude připraven náhradní program, při kterém však o přehlídku hvězdné oblohy určitě nepřijdeme. Pro jistotu však, doporučuji dorazit s jablkem. Na místě dojde k přeříznutí a následné kontrole hvězdiček. Sejde-li se hvězdiček minimálně šest, pak je to znamení, že pikniková setkání mají pokračovat i v roce 2018. (pro účely ankety je možno donést i sušená plátkovaná jablka, mezi lidmi známá pod názvem křížaly). Samosebou, pro doplnění energie po výstupu na konec zajistě nikdo nepohrdne domácím čerstvým cukrovím - chcete-li se pochlubit svým uměním, směle do toho ! Zbývá doplnit čas této očistné kůry: 19:00-19:37.

Mimochodem, věděli jste, že na obloze je možno pozorovat i souhvězdí s maskotem geocachingu ?

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.