Skip to Content

<

Berči mantojums

A cache by Team 22.23. Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/10/2017
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Slēpnis veltīts Paula Maksa Berči vecākā devumam un atstātajam mantojumam Liepājā. Talantīgajam vācu arhitektam bija lemts veidot Liepājas seju un veidolu saimnieciskā uzplaukuma laikā. Berči darbi ir pilsētas raksturojoši simboli cauri laikiem.

Mūsdienās apzinātas vairāk nekā 70 viņa projektētu ēku, kas saglabājušās līdz mūsdienām. Vēl citas Liepājā esošās ēkas projektējuši viņa dēli – Makss Teodors un Gvido Berči.

Daudz vērienīgu ēku projekti ir palikuši tikai uz papīra, bet daļa – nav izturējusi laika zobu.  Lai gan Berči būves ir atrodamas arī Ventspilī, Aizputē un citviet Latvijā un Lietuvā, tomēr spilgākais devums ir tieši Liepājā.

Lai atrastu slēpni, būs jāatrisina uzdevums, kas sastāv no trīs daļām:

I daļa – Berči biogrāfija.
II daļa – mazāk zināmas Berči ēkas.
III daļa – zināmākās Berči ēkas.

Uzdevums pieejams šeit: PDF un WORD formātos. Faili no autoru puses ir pārbaudīti un ir droši.

Uzdevumā apkopots gandrīz viss Berči devums Liepājai, kas pārdzīvojis dažādus laikmetus. Lielu daļu mājasdarba var paveikt virtuāli, bet jāņem vērā, ka šis tas laika gaitā ir mainījies. Daļa tomēr prasīs objektu apmeklēšanu klātienē. Bet tas noteikti ir vislabākais veids, kā iepazīt un izbaudīt Berči arhitektūras daudzpusību un varenību.

Saskaitot kopā visas gala vērtības (Y+X+Q), iegūsi piecu ciparu skaitli, ko kāpini kvadrātā, iegūstot skaitli KLMNOPRST. Lai aprēķinātu gala koordinātas, izmanto formulu:

N56 K+M+O+T. SN*T+P-M
E021 R+S+N-M.(K+S-M-K) (S*T/P-L) ((OS-LN)/2)

Lai veicas!

FTF esprets
STF Ottttto
TTF wellstar

GeoCheck.org

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.