Skip to Content

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
Event Cache

PP18 Pisecke podium

A cache by dubex Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, January 14, 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:PP18 Písecké pódium


Další pokračování PP série, tentokrát o divadle.Kdy?
V neděli 14. ledna 2018 od 16:00 do 16:30
Kde?
V Písku před Divadlem Fráni Šrámka
Co?
V době od 16:00 do 16:30 obvyklé pokecáme, vyměníme putovních předměty, CWG a podobně. Ale hlavně v 16:30 bude následovat asi hodinová exkurze do divadla. Podíváme se na místa, kam se běžný návštěvník nedostane. Počet účastníků exkurze musíme omezit na cca 35 osob.
Parkování?
U divadle na doporučeném parkovišti nebo v okolních ulicích.
Jak se přihlásit?
Do svého logu "Will Attend" uveďte počet účastníků exkurze za váš nick. Počet míst je pro cca 35 osob.¨DFS

Dnešní divadlo stojí na místě bývalé vojenské střelnice, jež byla přestavěna na víceúčelový objekt „Na střelnici“. Divadelní sál zde byl vybudován v roce 1868. Současnou podobu divadlo získalo po roce 1937 komplexní rekonstrukcí. Slavnostní zahájení proběhlo 1. února 1940, uvedením „Prodané nevěsty“ v provedení ND v Praze s dirigentem Václavem Talichem. Po celkové rekonstrukci divadla v letech 2009–2010 může představení navštívit až 397 diváků. Přízemí pojme 275 diváků, z toho jsou tři místa pro vozíčkáře. Boční balkony pojmou 17 diváků a zadní balkon celkem 105 diváků. Před rekonstrukcí pojalo divadlo sice o několik desítek diváků více, ale za cenu otlačených kolen a nepohodlí. Dnes jsou dřevěné sedačky minulostí a i osoby vyššího vzrůstu se pohodlně posadí. Přízemí bylo během rekonstrukce spojeno s dříve oddělenými místy pod balkonem, takže i z nejzazších míst je dobře vidět. V píseckém divadle se odehrálo nespočet činoherních představení, operet, koncertů, oper a klubových pořadů, ve kterých vystupovali přední umělci ve svých oborech. Od roku 1991 získalo městské divadlo název „Divadlo Fráni Šrámka“, jméno připomínající významného českého básníka, prozaika a dramatika Fráňu Šrámka, který v Písku prožil část dětství a studentská léta. Naše město si Fráňa Šrámek velmi oblíbil a díky němu se tak objevuje a ožívá v mnoha jeho divadelních hrách a románech.


Foto: dubex

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

56 Logged Visits

Write note 3     Archive 1     Will Attend 25     Attended 25     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 34 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 5/15/2018 11:30:16 AM Pacific Daylight Time (6:30 PM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page