Skip to content

Tour de Beer Žilina #1 Event Cache

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
Hidden : Friday, 26 January 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Tour de Beer Žilina #1

 

Chcelo by to nejaké pivo.. - povedal som si cestou pri zakladaní kešky - ale ktoré v Žiline je to naozaj najlepšie? A ktorý podnik vlastne na to vybrať? Bude sa tam ostatným páčiť? Čo ak bude pomalá obsluha?

Takéto a podobné myšlienky mi neraz behajú hlavou, keď mám rozplánovaný niektorý z eventov, ktorý sa odohráva primárne v nejakej krčme či bare. A tak som si povedal, že skúsim taký menší experiment, a síce aspoň raz do mesiaca (niekedy aj viackrát, podľa času) dohodnúť podnik, vypustiť event, pozisťovať čo-to o pive a nakoniec sa stretnúť so známymi aj novými tvárami. Veď čo by to bolo za geocaching bez stretávania sa, však?

Okrem klábosenia v rámci týchto eventov prebehne aj niekoľko (nazvime to) súťaží: najdôležitejšia bude v hľadaní toho najlepšieho piva v Žiline, o ktorom rozhodnú postupne všetci účastníci. Okrem piva samotného tu bude zohrávať svoju rolu aj prostredie podniku, obsluha či úroveň toaliet. Skrátka všetko, čo človek zvažuje, keď má chuť na pivo s kamošmi.

Aby v tom však neboli podniky samotné, ďalším rebríčkom bude aj liga pivopičov, kde si budú môcť zmerať sily všetci milovníci zlatistého moku. Najlepší štamgasti sa môžu v závere série týchto eventov tešiť na limitované SWG či nejaké tie prekvapenia ;-)

 

Máš tip na podnik, kde by sme mali určite zájsť? Napíš mi cez profil a skúsim tam dohodnúť niektorý z nasledujúcich eventov!

 

Naša prvá zastávka bude v podniku K2 nachádzajúcom sa v areáli vysokoškolských internátov na Hlinách. Ide o bar, ktorý možno poznáte aj vďaka lezeckej stene, kde sa dajú ponaťahovať hnáty, keď nie je poruke nejaká skala či podobný útvar.

Podnik je to (už) nefajčiarsky. Čapuje sa tam KcensoredL a ŠcensoredŠ. Pod zub sa tam občas vyskytnú bagety, ale slaného (pre väčší smäd) tam nájdete vždy dostatok.

 

Pivopičova encyklopédia: SLAD

 

Jedna zo základných surovín, vďaka ktorej vzniká pivo, je obilie. To však potrebuje určitú úpravu predtým, než ho vypijeme, aby sme náhodou nenašli v sude kúsky chleba... Ale nie. Inak.

Pivo potrebuje kvasiť a preto je nutné z obilia dostať cukry, enzýmy a iné pomocné látky. Preto sa upravuje procesom zvaným sladovanie - a výsledkom je, fanfáry, slad. Postup výroby sladu sa líši od pivovaru k pivovaru a od oblasti k oblasti. Preto sa môžete stretnúť s pomenovaniami geografickými (plzenský, bavorský, viedenský) či inak vystihujúcimi (pale ale, carared, pšeničný). Už táto surovina dáva charakter neskoršiemu produktu, pivu.

Sladovanie prebieha primárne v troch krokoch: máčaní (kedy sa vlhkosť sladu zvýši cca na 40% z pôvodných 12%), klíčení (vďaka ktorému sa v zrnách napríklad rozkladajú komplexné látky na jednoduchšie - škrob na cukry a pod.) a hvozdení (sušení na približne 4%). Pri poslednom kroku sa najviac vytvára charakter sladu a z neho vzniknuvšieho piva.

Pivo sa nezvykne variť len z jedného druhu sladu, väčšinou sa k primárnemu primiešavajú v menších množstvách iné druhy, podľa receptúry či fantázie sládka.

Event sa koná na uvedených súradniciach v listingu - aj keď pravda je, že skôr pod nimi - v piatok 26. januára 2018 večer od 18:00 do 20:00 (minimálne). Miestom konania eventu je podnik K2, takže sa nepomýľte, nechoďte hore schodmi do iného, ale na súradniciach po schodoch dole. Ďalšie dodatočné informácie postupne prihodím do listingu či logov podľa potreby. Na prístup k eventu dôrazne odporúčam využitie hromadnej dopravy, keďže primárnym účelom je konzumácia piva, nie čaju o piatej.

Additional Hints (No hints available.)