Skip to Content

This cache has been archived.

turistahorsky: ...

More
<

International Polar Bear Day on Bear hill

A cache by turistahorsky Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 03 March 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


27. únor je každoročně zasvěcen ochraně ledních medvědů, kteří patří mezi živočišné druhy nejvíce ohrožené změnou klimatu. Nejen z tohoto důvodu probíhají v tento den, respektive během víkendu nejblíže tomuto dni v mnoha zoologických zahradách chovajících tato zvířata akce věnované právě jim.

   U široké geocachingové a turistické veřejnosti je ovšem málo známá ta skutečnost, že ledoví medvědi se volně vyskytují v ČR. Konkrétním místem jejich výskytu je právě místo konání akce - vrchol Medvědího vrchu. Specifikou tohoto nepříliš známého výskytu těchto šelem v této lokalitě je ta skutečnost, že zatímco v zimním období, zejména při mínusových teplotách, zde převažují lední medvědi, v ostatních částech roku jsou to naopak medvědi hnědí ve všech jejich barevných mutacích.

   Proto všichni ti, kteří mají kladný vztah k medvědům obecně, jsou zváni na setkání s těmito zvířaty na Medvědím vrchu, které se uskuteční dne 3.3. 2018 (sobota) v čase 11:45 - 12:15. Pokud máte doma nějaké lední medvědy, nezapomeňte je vzít sebou. A pokud náhodou máte nějakého ledního či hnědého medvěda, kterého již doma mít nechcete, tak jej pak zde můžete zanechat a přispět tím k přežití zdejších medvědů.
 

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

18 Logged Visits

Write note 10     Archive 1     Needs Archived 1     Will Attend 1     Attended 1     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.