Skip to content

This cache has been archived.

Busjaulabi: Paldies par interesi un ierakstiem!

More
<

Tikšanās Latviešu folkloras krātuvē

A cache by Busjaulabi Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, 02 February 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Slēpņošana sen vairs nav – ej mežā un atrodi tur aprakto spaini. Daudziem tās vispirms ir ilgas stundas pie datora – meklējot informāciju, lai atrisinātu mistērijas, pētot senu notikumu, vietu aprakstus, attēlus, lai izveidotu un izvietotu savus slēpņus vai sarīkotu neaizmirstamas slēpņotāju tikšanās.

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve ir dibināta pirms vairāk kā 90 gadiem. Tā ir Latvijā senākais un lielākais folkloras vākšanas, uzglabāšanas, publicēšanas un izpētes centrs, kura pārziņā ir viens no Eiropas apjomīgākajiem folkloras arhīviem ar aptuveni 3 miljoniem folkloras vienību – tautasdziesmas, mīklas, parunas, ticējumi, pasakas, nostāsti, dažādu vārdu un nosaukumu izcelsmes skaidrojumi, notikumu, paradumu, svētku norišu, veicamo darbu apraksti – nebeidzamas liecības par mums un mūsu vietām un lietām vakar, aizvakar un ļoti, ļoti sen.

Latviešu folkloras krātuves digitālais arhīvs jeb garamantas.lv top, pateicoties daudzu cilvēku brīvprātīgam darbam projektā Simtgades burtnieki, atšifrējot ieskenētos manuskriptus, lai tajos rakstītais būtu pieejams automātiskai meklēšanai, atpazīstot fotogrāfijās redzamos cilvēkus un vietas, palīdzot noskaidrot folkloras pierakstītāju un teicēju personības.

Piedāvāju tikties Latviešu folkloras krātuvē un uzzināt vairāk gan par šo unikālo iestādi, gan par to, ko un kā ikviens no mums var dot un gūt, iesaistoties tās krājumu digitalizēšanas procesā.

Norise:

17:30 Tikšanās pie Dainu skapja, ēkas 5. stāvā. Ja Tev ir LNB lasītāja karte, izmanto to. Ja nav – reģistratūrā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, saņem apmeklētāja karti. Visiem svarīgi – somas jāatstāj skapīšos blakus garderobei. Tā slēgšanas sistēmā izmantojama 1 eiro monēta, kas pašam jāpaņem līdzi.

17:35 LFK šodien un reiz. LFK kolekciju tapšana. Manuskripti. Māra Vīksna, pētniece, fondu glabātāja

18:15 Skaņu ierakstu tapšana. No vaska rullīšiem līdz digitālajiem ierakstiem. Aldis Pūtelis, zinātniskais asistents.

18:45 Folkloras kolekciju digitālā dzīve garamantas.lv, Justīne Jaudzema, asistente un Digne Ūdre, zinātniskā asistente. Līdz pasākumam (un arī pēc tā) esi aicināts atšifrēt un pārrakstīt manuskriptus, kaut 1 lapu! Reģistrējies: lv100.garamantas.lv

19:05 turpinās diskusijas, jautājumi, minējumi ...

Kopējais tikšanās laiks Latviešu folkloras krātuves telpās – ne ilgāk kā 2 stundas. Nē, alus tur tomēr nebūs. Turpinājuma vieta, kompānija un programma– atkarīgs no pašiem.

Tā kā apmeklētāju skaits, kas vienlaikus var viesoties LFK telpās, ir ierobežots, iepriekšēja pieteikšanās ir ļoti vēlama.

ENG

Geocachers’ meeting in the Archive of Latvian Folklore.

Meeting starts at 17:30 on the 5th floor, near the Cabinet of Folksongs or Dainu skapis. The event will be in Latvian, however, if you want to visit it, you are welcome. Take your ID with you, it will be necessary for obtaining the visitor’s card at the reception before entering to the premises. All bags etc. have to be left in the special room near the wardrobe. 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.