Skip to Content

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.

This cache has been archived.

Berryovci: Dakujeme za ucast, vidime sa v roku 2019 pri Novej Bani.

More
Event Cache

Vitanie jari v prirode III.

A cache by Berryblue + Berrypug Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, March 24, 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Vítanie jari v prírode III. - Zoborské vrchyTento rok prvý jarný deň pripadne na utorok 20.3.2018, my jar privítame opäť v nasledujúcu sobotu turistikou v peknej prírode.

V sobotu 24.3.2018 Vás pozývame už tradične na tretí ročník "Vítania jari v prírode".

Tento rok Vám ukážeme zákutia pohoria Tribeč - jeho najjužnejšej časti - Zoborské vrchy. Stretneme sa o 11.00 na parkovisku pri Nemocnici Zobor (Parking1)
.
Trasa ku konaniu eventu o 13.30
Klasická trasa na Pyrámidu či Zobor je dosť obyčajná, dokonca je po trase málo kešiek:) My pôjdeme smerom na Drážovce po modrej, odpojíme sa z modrej na lúke a vyberieme sa hore na Meškov vrch. Ďalej naše kroky povedú smerom na Tri duby. Na začiatku lyžiarskej lúky sa odpojíme vľavo a pôjdeme si pozrieť Výhľady na Žibricu a opačnú stranu Zoborských vrchov. Okruhom sa tak napojíme na oficiálnu modrú trasu. Cestou budeme križovať náučný chodník Hradisko Zobor a prídeme do sedla pod Zoborom. Zastavíme sa aj na Pyramíde pri vysielači, kde sa pár minút zdržíme pri ďalekohľade a pokocháme sa výhľadmi. Odtiaľ nazad do sedla a tu naša trasa naberie finálny smer na vrch Zobor. Pri altánku sa bude konať oficiálna časť eventu Vítanie jari v prírode od 13.30 do 14.00. Kúsok od miesta je aj najstaršia keška v Nitrianskom kraji Colacao.
Po skončení oficiálnej časti eventu v prípade dobrého počasia trasa pokračuje po červenej ďalej na Žibricu. Táto časť trasy je samozrejme dobrovoľná. V prípade záujmu rád ukážem vyhliadky kde kešky zatiaľ nemáme - Mecheničák a Haranč.
V prípade, že si chcete trasu skrátiť, ale na event prídete, je možnosť ísť po značenej modrej aj červenej od Podhájskej ul. (Parking2). Tí, ktorí prídu od Podhájskej ulice sa môžu vrátiť do civilizácie napr. po modrej pod Pyramídou cez Malú Skalku, odkiaľ sú výhľady aj kešky.
Výstup k súradkám eventu sa koná aj v prípade zlého počasia. Trasa sa však bude skracovať.
Eventové SWG nebudú!!!


Vitanie jari v prirode II.
Vitanie jari v prirode

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

52 Logged Visits

Write note 4     Archive 1     Will Attend 21     Attended 23     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 51 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 6/27/2018 1:25:44 AM Pacific Daylight Time (8:25 AM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page