Skip to Content

This cache has been archived.

CopernicusHigh: Do archiwum już czas :)

More
<

GeoManewry na dewońskim poligonie

A cache by CopernicusHigh, Piętaszek Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 21 April 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 

 

 

SYTUACJA TAKTYCZNA:

 

Baaaaczność!

Poufny plan GeoManewrów na dewońskim poligonie oraz ogólny zarys sytuacji w związku z możliwością przeniknięcia prehistorycznych zwierząt do kapsuły czasu referują: CopernicuHigh i Piętaszek. Spocznij!

 

Kilka lat temu polscy naukowcy wynaleźli kapsułę czasu, która ukryta została w tajnym centrum badawczym, gdzieś na terenie Kielc. W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, w trakcie testów urządzenia, do ośrodka wdarły się niebezpieczne gatunki zwierząt występujących niegdyś w dewonie. Pomimo chwilowego opanowania sytuacji stwierdzono, że istnieje duże prawdopodobieństwo uzyskania przez prehistoryczne istoty możliwości przenoszenia się do teraźniejszości, co zdają się one chcieć bezwzględnie wykorzystać. Nasi naukowcy oraz komandosi z Jednostki Specjalnej GC KESZER wysłani w przeszłość celem dokonania rekonesansu potwierdzają, że fauna sprzed 360 milionów lat rozpoczęła dynamiczną, militarną ewolucję. Ten swoisty, dewoński wyścig zbrojeń, może zagrozić współczesnym ludziom. Dlatego też, wraz z wojskowymi ośrodkami badawczymi poszukujemy śmiałków gotowych ruszyć w przeszłość i zażegnać zaistniały konflikt. Wiek, płeć i kategoria zdrowia ochotników nie mają znaczenia. Preferowane będą osoby nietuzinkowe, chętnie podejmujące nowe wyzwania i ciekawe świata.

 

Sztab Generalny HQ „Wietrznia” otrzymał zadanie przeszkolenia rekrutów w zakresie geologii i paleontologii oraz zorganizowania dla nich geomanewrów na dewońskim poligonie w Kielcach. Przygotują one wyselekcjonowanych kandydatów do odbycia ekspedycji w całkowicie odmiennych warunkach terenowych i co najważniejsze, zapewnią jej pełny sukces. Damy Ci emocje, przygodę i doświadczenie, jakiego nie nabędziesz nigdzie indziej! Nie czekaj! Zaciągnij się już dziś i weź udział w jedynej w swoim rodzaju misji!

 

 

PRZEBIEG GEOMANEWRÓW:

 

Zbiórka rekrutów w punkcie zero (na kordach) – godz.: 11.00, spotkanie z dowództwem GeoManewrów, synchronizacja zegarków, potwierdzenie obecności (wpis do logbooka), doposażenie, przedstawienie planu działań taktycznych obejmujących:

 

  • Warsztaty z analizy obrazowej: Geomikroświat.

  • Zajęcia inżynieryjne dla najmłodszych: Rafa dewońska jako element fortyfikacji.

  • Warsztaty kamuflażu trylobitów konsumpcyjnych: Fauna dewońska w naszej kuchni.

  • Obsługa maszyn transportu między-epokowego: Kapsułą czasu w przeszłość.

  • Taktyczne warsztaty obróbki kamienia: GeoMaster Szlif Challenge.

  • Konkurs fotosnajperski: Ustrzel sobie „erfa” (regulamin).

  • I inne, okryte tajemnicą z przyczyn taktycznych, atrakcje.

Zakończenie GeoManewrów – godz.: 16.00. Po zakończeniu zapraszamy chętnych rekrutów na poczęstunek w cenie 7 zł od osoby, który przygotuje ochotnicza, samoobsługowa wojskowa kantyna oferując dewońskie przysmaki, między innymi kiełbaskę z … a właściwie lepiej nie wiedzieć z czego :)

 

Do boju, żołnierze!

 

Ogromna prośba do wszystkich: logujcie  obecność indywidualnie tzn. ze swoich indywidualnych kont uczestników, bo szykujemy różne rzeczy np. immienne certyfikaty i znacznie nam to życie ułatwi.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.