Skip to Content

This cache has been archived.

brumlik.k: Vzhledem k tomu, že odpadl další člověk, a nikdo jiný nemá zájem, tak celou akci rušíme. Bohužel po poradě s instruktorem, tato akce není realizovatelná ve 3 lidech :(

More
<

May Day kacer v nouzi - Special TT

A cache by brumlik.k Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, June 2, 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


May Day kacer(ka) v nouzi
special edition

sobota 2. 06. 2018 od 09:09 - 15:15 SELC
POUZE PRO 10 LIDÍ
Event zaměřený na nouzové techniky, které mohou nastat nejen při odlovu T5 keší.
Naučíme se vázat a používat různé druhy prusíků, jak běžných tak i speciálních, různé druhy uzlů, které jsou nejen pro nouzové situace. Naučíme se používat min. vybavení, kde nám stačí třeba jen a pouze lano, dále různé druhy svahových sestupů a jak řešit situace, kdy u sebe máme jen lano. Zabrousíme také do zdravovědy a řekneme si něco o úrazech spojených s touto činností a mnoho dalšího, co vás bude zajímat a bavit. Prostě uvidíte a naučíte se spoustu důležitých věcí, které se mohou hodit. Ovšem na rozdíl od verze KLASIK, která je zaměřena všeobecněji a s průpravou na záchrance, tedy s výukou první pomoci, je tato SPECIÁL zamřená v druhé polovině více na transportní techniky, záchranu a sebezáchranu. A bude se to odehrávat i v podzemí, takže se naučíme, jak pomoci tam a jak případně pomoci parťákovi dostat se z podzemí ven. Dokonce si ho budete moci pomocí traverzu dostat i přes řeku Blanici. Toť stručný úvod do eventu May Day.
Přikládám odkaz na předchozí event May Day Special 2017 ;Jak bude event probíhat?
Sejdeme se u našeho instruktora Milana v jeho polygonu, řekneme si něco málo na úvod o bezpečnosti a úrazech, a pak už hurá do práce a učit se a makat a makat …. Zde strávíme cca půl dne, kdy se budeme učit vázat všemožné „ kočičáky „ a zkoušet, nacvičovat, a zas se učit ….. Až to zmákneme, tak si dáme papu a vyrazíme do těžkého terénu. :)

V druhé půlce budeme vše zkoušet přímo v reálných podmínkách, provedeme nácvik v podzemí, naučíme se, jak odtud dostat kamaráda, či jak mu pomoci. Uděláte traverz přes řeku Blanici a dostanete svého parťáka do bezpečí. Zde také proběhne výuka a nácvik transportních technik v níže zmiňovaných pomůckách jak profesionálních, tak nouzových. Ale především se naučíte pracovat jako tým a vyzkoušíte si to „ na ostro „. :)
Proč jen 10 lidí? To je z důvodu organizačního, protože je event především zaměřený na praktickou výuku, tak při větším množství lidí by to nešlo. Přesněji, bylo by to spíš o koukání a ne o učení. V takovémto malém počtu se nám mohou instruktoři věnovat naplno a něco nového se naučíme a dozvíme, ale hlavně vše vyzkoušíme a nacvičíme. :)

Proč máme platit? Platba za event není z důvodu, že se chci na obohacovat na váš úkor. Je to z důvodu, že se o nás postarají opravdoví profesionálové s mnohaletou praxí. První z nich je letecký záchranář, hasič i záchranář a dlouholetý instruktor BOZP nejen pro složky IZS a člen posttraumatického týmu, druhý z nich je letecký záchranář DOKTOR, je to doktor urgentních stavů s dlouholetou praxí na vrtuli a záchrance. A takoví specialisté něco stojí, toto by nám zadarmo opravdu nedělali, kluci alespoň nám dali podstatnou slevu. A co se týká samotné platby, ta je stanovena na 1499 Kč/osobu a den .


Pokud by byl opravdu zájem, mohu se pozeptat na další možné termíny pro kačery, co by se sem nedostali a chtěli by se také něco přiučit.Program eventu:
Záchrana lezce z visu, sebezáchrana, PLPP, nouzové lezecké techniky.

Náplní akce je seznámení a hlavně praktický nácvik zmíněných technik

Zdravotní příprava, lektorem je lékař Letecké služby a odborník na medicínu urgentních stavů
Nouzové opuštění stanoviště s minim.vybavením - pouze lano a karabina

Slanění na půl lodním uzlu, Dulferův sed, křížový sed, svahový boční

Záchrana lezce spuštěním, slaněním, vytažením

Záchrana protiváhou zespodu, ze svrchu

Provizorní sedací postroje, konstrukce a použití

Záchrana osoby z nepřístupného místa, nepříznivé podmínky - špatná viditelnost, nedostatek času a prostředků, působení stresového faktoru

Transport zraněného

Sestup po napnutém laně

Použité prostředky: Evakuační šátek, transportní lehátko SKED, nouzové prostředky

Transport: Zajištění komfortu zraněného, termo prostředky, Psychologické aspekty působící na záchranáře i zraněného

Transportní techniky pomocí traverzu

ZÁCHRANA PARŤÁKA Z PODZEMÍ


Časová dotace 8-14 hodin, každý účastník pracuje samostatně, v další části ve dvojicích. Důraz je kladený pouze na praktické techniky
.
Flag Counter

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

8 Logged Visits

Write note 1     Archive 1     Will Attend 3     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.