Skip to content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Polygon Zbiroh 2018

A cache by brumlik.k Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 16 June 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Zbiroh 2018
16. - 17. Června
sobota : 10:01 - bubák (neb co vydržíte a bude vás bavit)
neděle 08:30 - cca 14:14 cca hod
Sejdeme se na Waypoints označen jako Místo srazu.
SAMOTNÝ EVENT PROBĚHNE OD 11:11 - 12:12 NA STŘEŠE TRENAŽÉRU - DOSTUPNOST POUZE S VÝBAVOU


maximální počet 30 lidí

Program setkání záchranářů Speleologické záchranné služby ČR a členů České speleologické společnosti, základní organizace Hranického krasu ZO-02 na trenažeru Policejního prezidia PČR ve Zbirohu.

polygon

Milí kamarádi,
vzhledem k problémům s teroristy ve světě a tím spojený problém teroristického útoku na strategická místa byla Husinecká přehrada dána na seznam ohrožených míst. Dle slov našeho hrázného se nesmí provádět ani jakékoliv exkurze uvnitř přehrady natož v její bezprostřední blízkosti.
A tak náš oblíbený adrenalinový event Přehrada T5 není možné zrealizovat, bohužel … Proto jako náhradu jsem hledal řešení a nakonec se na nás usmálo štěstí a vznikla tato akce….
Dovolte mi vás pozvat na tuto velmi ojedinělou akci spojenou s naší touhou dobývání T5 keší a adrenalinu. Je to tak ojedinělá akce, že je až zázrak, že je nám to jako civilistům umožněno.
Bude se jednat o dvoudenní event s možností přespání uvnitř trenažéru.
Objekt nám umožnuje obrovskou škálu možností a my se budeme snažit této skvělé příležitosti využít ke svému prospěchu. NEJDE TU O TO SE VYŘÁDIT, ALE NĚCO NOVÉHO DOZVĚDĚT ,VIDĚT A HLAVNĚ SE TO NAUČIT.
Doporučuji důkladně pročíst celý listing a v klidu si dané informace srovnat v hlavě, než se tam horlivě hrnout.Program je základ, od kterého se bude vše odvíjet. Čeká nás tam toho opravdu hromada.
To samé platí i o časech, klidně můžeme skončit v sobotu v noci a v neděli tak max. do 17 hod. Vše se bude odvíjet od aktuální situace, kolik budeme mít sil a morálu.

Sobota 16. Červen 2018
10.00 – 11.00 - Sraz účastníků
11.11 – 11.30 – Seznámení s programem, bezpečnostními směrnicemi, rozdělení do pracovních skupin, ubytování
11.30 – 17.00 – Praktická část v lezeckých a záchranářských technikách na trenažeru
17.00 – 18.00 – Seminář o lezeckých činnostech, materiálech, výměna zkušeností
Učebna – přednášky, video, prezentace (Zásady 1.pomoci při úrazech způsobených při PVV. Údržba a identifikace poškození lezeckého materiálu, …).Neděle 17. Červen 2018
08.30 – 12.00 – Praktická činnost na trenažeru. Evakuace osob z pláště budovy, kanálu, konstrukce, šachty, imitací vrtulníku.
12.00 – 13.00 – Vyhodnocení a závěr výcviku


Obsah výcviku:
- Základní techniky pohybu na lanech na budovách, konstrukcích, v uzavřených prostorech, šachtách, pláštích budov, balkonech, lodžiích, přemostění.
- Záchranné techniky na uvedených objektech pomocí lanových technik, kladkostrojů, záchranných strojů, imitace vrtulníku.
- Speciální techniky postupu ve výškách a nad volnou hloubkou používaných policií, armádou, hasiči, speleology.Pracovní skupiny:
Účastníci budou při zahájení rozděleni do tří pracovních skupin podle úrovně svých praktických znalostí a dovedností. Všechny skupiny budou absolvovat stejný obsah výcviku. Rozdíl mezi skupinami bude v individuálním přístupu a postupu k účastníkům skupin s ohledem na složitost cviků a jejich seřazení.

Nyní k programu:
Program na víkend bude pojat rámcově a bude se uzpůsobovat našim potřebám a touhám, samozřejmě vše je spojené s počasím. Tedy pokud bude lejt jak z konve, omezíme venkovní aktivity a naopak rozšíříme ty vnitřní. A že možností je tam opravdu velká fůra, jak venku tak i uvnitř (v suchu).
Dále bych chtěl zdůraznit, že vše je dobrovolné a nikoho nebudeme do ničeho nutit, pokud se tedy někdo na něco nebude cítit, nemusí na to či ono jít a může si dát něco jiného. Vše je řešeno na pohodu. To samé platí i o programu, pokud by vás něco nudilo a naopak by vás něco zajímalo, řekněte nám to a přizpůsobíme se. Opravdu celý areál skýtá obrovské množství aktivit a můžeme tak přímo na místě upravit program podle vašeho přání a technických možností.Informace k ubytování:
S použitím vlastních prostředků (karimatka, spacák,…) je možné přespat v místnostech trenažeru (jedná se pouze o hrubou stavbu, bez vlastních toalet a umýváry, venku jsou toytoyjky, možnost využít vnitřního vybavení, postelí na nocleh, které tak zbyli ), nebo v ubytovacích objektech mimo areál za jejich účtované sazby.

Informace k výbavě:
Pokud důvěřujete svému cajku, nedáte na něj dopustit a cítíte se v něm pohodlně a bezpečně, klidně si jej vezměte. Vlastní výbava vítaná.

Kolik nás to bude stát?
Cena za dvoudenní program včetně ubytování v areálu byla stanovena na 2 499 Kč za hlavu.
Ted to slyším: On se úplně zbláznil!!!

Cenu já neurčuji a ani z ní nic nemám, u takovéto akce jsou velké náklady, (platba za instruktory, materiál ……) A to něco stojí, snažil jsem se vyjednat co nejlepší cenu a toto je výsledek.
Na druhou stranu, v ceně je možnost přespání v trenažéru a dvoudenní program, takže si myslím, že je to cena hezká.

Bohužel dnes je již nutností požadovat platbu předem. Máme velice špatné zkušenosti z minulých akcí, hodně lidí se přihlásilo, a pak vůbec nepřišlo ani nereagovalo na výzvy.
Proto kdo má opravdu vážný zájem si tuto akci zaplatí a přijede. Já bych se opravdu nerad zadlužoval a doplácel za lidi, co se neumí chovat.
akce

Co když si zaplatím a něco mi do toho vleze?
Takovýchto a podobných výmluv známe z minula kvanta a vždy jsem na to doplatil, tentokrát je vše jinak. Zaplacený poplatek je nevratný a výmluvy jako, rozmyslel jsem si to, něco mi do toho přišlo, přehodnotil jsem to …… atd. …. zde neplatí. Toto pravidlo již funguje i jinde, tak proč né zde. Je třeba si uvědomit, že za vás startovné musím zaplatit, ať přijdete či nikoliv. Proto takto důsledně požaduji platbu předem.
Nevybírám zálohy, ale pouze celou částku, v opravdu závažném případě, kdy se nemůžete dostavit, máte možnost si za sebe sehnat náhradníka - třeba i nekačera. Platby za lidi, co se nedostaví ani neseženou náhradu, propadají. Celková částka za akci se musí zaplatit, ať přijedete nebo ne, z tohoto důvodu se nebude nic vracet.
Proto si pořádně rozmyslete, zda máte opravdu vážný zájem se akce zúčastnit, popřípadě si dopředu zajistěte náhradníka, protože by byla škoda o tyto peníze přijít.

Kam mám poslat peníze?
Startovné zašlete na účet 166203000/0600 a do zprávy pro příjemce napište svůj nick.
Po předchozí zkušenosti musím nyní přistoupit k opatření a udělat to jinak, takže po zapsání logu WN zašlete startovné co nejdříve,nebudu brát ohled na to, kdo se kdy nahlásil, ale kdo zaplatil.Bohužel nezodpovědnost některých kačerů mi nedává na vybranou.
Kdo se přihlásí a nezaplatí - nejede nikam !

Jak se bude logovat?
Nejprve se zalogujte jako WN a odešlete platbu, po připsání platby na účet se v tabulce u vašeho nicku objeví v kolonce „zaplaceno „ ANO „. Poté si změňte log na WA.
Do logu také napište, zda budete nocovat, a kolik aktivních lidí na nick, případně zda pude doprovod.


Stravování:
Na vlastní náklady si zajišťuje každý účastník sám. V blízkosti je restaurace, ve které dle zkušeností dobře vaří.

Instruktorské info:
Vzhledem k tomu, že se budeme nacházet ve výcvikovém prostoru ministerstva vnitra, a není to žádná sranda akce, tak po vás budeme vyžadovat poslušnost a ukázněnost. Pokud instruktoři usoudí, že někdo nemá fyzicky či jinak na to či ono stanoviště, mají právo nevpustit tam účastníka z důvodu jeho bezpečnosti. Taktéž mají plné právo v případě neukázněného účastníka v nejhorším případě i vykázat z objektu ven, bez možnosti návratu zpět.

Tento event není vhodný pro začátečníky či úplné neznalce, vzhledem k pokročilým technikám se vyžaduje znalost s lezením, používání cajků a matrošem s tím spojeným.


Doprovod?
Co když to bez své přítulkyně nebo přítuláka (manželky nebo manželáka) nevydržím?
V tomto případě máte možnost si vzít svou polovičku s sebou, aby vám dělala morální a psychickou podporu.
Neaktivní doprovod ZDARMA.


Nick počet lidí zaplaceno
Muckobanda 1 ANO
Yoyonela 1 ANO
peta3 1 ANO
VAPEKUS 1 ANO
Zmiki + Santim009 2 ANO
zdzd 1 ANO
Thestan228 1 ANO
carodejnice 2 ANO
Pepa 1 ANO
Lugia010719d1 1 ANO
Piri <3 1 ANO
jmr222 1 NE
Mikl_h 2 ANO
StuntJ 1 ANO
janach108 1 ANO
Kostrman 1 ANO
TARATARATA 1 NE
kostrouni 1 NE
McMaco 1 ANO
***** ***** *****
***** ***** *****
***** ***** *****
***** ***** *****

WA/WN 22 // zaplaceno 19

zdroj obrázků :
http://tydenikpolicie.cz (úvodní fotka)
Márius Kuřátko (vše ostatní)

kontakt na mne : brumlik.k@gmail.com

Flag Counter

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.