Skip to content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

MRPT: CITO 2018

A cache by Knaģis Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 29 April 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Turpinām MRPT: CITO sēriju (līdz šim jau 5 reizes desas ir ēstas, slēpjoties zem šī nosaukuma), kā parasti aicinu uz nelielu pastrādāšanu un kārtīgu desas cepšanu un ēšanu (kā parasti ieradīsies mans ceļojošais grils).

Ierašanās plkst. 11:00 dotajās koordinātās. Sadalīsimies kompānijās, paņemsim konteineru un logbuku rezerves (un pēc katra vēlmēm miskastes maisus) un dosimies mežā visiem iespējamiem pārvietošanās veidiem. Apmēram plkst. 12:00 sāksies grillēšana un pasākuma relaksējošā daļa. Oficiāli pasākums ilgs līdz 15:00.

Es centīšos salasīt pa visiem stūriem pietiekami konteinerus, taču to krājumi man ir ļoti tuvu izsīkumam. Ja ir ko pašiem paņemt līdzi, būšu pateicīgs, mainīšu pret desām vai logbukiem, kuru gan man vēl kādam laikam vajadzētu pietikt.

Uz saviesīgo daļu lūdzu katru ņemt līdzi ēdamo un dzeramo pēc saviem ieskatiem. Grils, ogles un saistītais ekipējums būs, katrs ņem līdzi tik, cik pats apēdīs.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.