Skip to content

Pierwszy Dzień Wiosny w Rzeszowie Event Cache

This cache has been archived.

adbrave: uczestnicy wpisani -->archiwum

More
Hidden : Wednesday, 28 March 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Pierwszy Dzień Wiosny

 

Spotkajmy się 28 marca (środa) o godzinie 17.45 w restauracji Chillita by świętować nadejście długo oczekiwanej wiosny. Ze względu, że każdy keszer czeka na wiosnę budząc się z zimowego snu porozmawiamy o geocachigowych planach. Spotkanie potrwa do 18.30. Współrzędne eventu prowadzą przed wejście gdzie od 17.30 będę czekał na przybyłych. Serdecznie zapraszam!

 

  Równonoc wiosenna  na danej półkuli ziemskiej północnej lub południowej – jest to równonoc, po   nastąpieniu której Słońce przez pół roku będzie oświetlać mocniej tę półkulę a słabiej półkulę   drugą. Moment równonocy wiosennej wyznacza na danej półkuli początek astronomicznej wiosny,   która trwa do chwili przesilenia letniego.

 Na półkuli północnej równonoc wiosenna następuje w okolicach 20/21 marca(równonoc marcowa),  kiedy Słońce przechodzi przez punkt Barana.

 Na półkuli północnej więc równonoc wiosenna (marcowa) to moment, w którym Ziemia przekracza punkt na swojej orbicie, w którym promienie słoneczne padają prostopadle na równik i są równocześnie styczne do jej powierzchni przy biegunach, i od tej chwili przez pół roku biegun północny będzie bliżej Słońca niż biegun południowy (Słońce bardziej oświetla północną półkulę Ziemi). Inaczej mówiąc równonoc marcowa jest momentem przecięcia przez Słońce równika niebieskiego w trakcie jego pozornej wędrówki po ekliptyce z półkuli południowej na półkulę północną. 

źródło: Internet

Additional Hints (No hints available.)