Skip to content

"Urania propitia" w 1000 lat później Event Cache

This cache has been archived.

mietek112: Archiwizacji nadszedł czas. Dziękuję.

More
Hidden : Saturday, 24 March 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Jest rok 2650 - dokładnie 1000 lat od wydania przez Marię Kunic dzieła o tytule "Urania propitia". Urodzona w Świdnicy astronomka właśnie w 1650 roku wydała swe dzieło, które przyczyniło się do upowszechnienia wiedzy o odkrytych przez Keplera prawach ruchu planet.

Dzieło wydane zostało po łacinie oraz po niemiecku. Dzięki temu, iż napisane zostało również w powszechnie zrozumiałym języku, jakim był niemiecki "Urania propitia" i płynąca z niej nauka stały się dostępne dla dużo szerszego grona odbiorców. Już zamierzenie takiego podejścia do szerzenia wiedzy wyrażone zostało w samym tytule dzieła: Urania propitia, czyli astronomia przybliżona czytelnikowi, uczyniona zrozumiałą.

Tyle tu i teraz.

Zapraszam Was na spotkanie z Marią Kunic. Kto wie, może tego dnia opowie co nieco na temat swego dzieła, a może i coś o planetach naszego Układu Słonecznego.


O evencie
Miejsce: na podanych współrzędnych
Data: 24.03.2018
Godzina: 11:00
Spotkanie potrwa 45 minut i zakończy się o 11:45. Doświadczenie pokazuje jednak, że zwykle jest ono dłuższe w rzeczywistości.

Zabierzcie ze sobą mapy nieba, globusy, stroje astronautów i inne związane z tematyką rekwizyty - co Wam do głowy przyjdzie. Zrobimy mały "kosmiczny" spęd. :)

Ramowy plan spotkania
1. Rozpoczęcie eventu i kilka słów na wstępie.
2. "Spotkanie" z Marią Kunic i pamiątkowe zdjęcia.
3. Konkurs "W 11 sekund dookoła Ziemi". Szczegóły w kolejnych ogłoszeniach.
4. W tak zwanym międzyczasie: geopogaduchy, wymiana przedmiotów podróżnych i drewniaków (PWG).
5. Zakończenie eventu.
6. Na zakończenie, po zakończeniu: "Ku gwiazdom", czyli wspólne wejście na wieżę ratuszową w Świdnicy. Ten punkt tylko dla chętnych i na zakończenie eventu. Wejście na wieżę jest płatne: 2 PLN bilet normalny; 1 PLN bilet ulgowy; dzieci do lat 6 wejście bezpłatne. Zależnie od warunków pogodowych taras zewnętrzny wieży może być zamknięty.


mietek112

Additional Hints (No hints available.)