Skip to content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Sovy v lese 3

A cache by Strix Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Monday, 26 March 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Po roku opäť večerná vychádzka za sovami do bratislavského lesoparku. Tento raz trošku inak, 

Chcete vedieť, čo sa v noci ozýva v lesoch v okolí Bratislavy? Aké druhy sov žijú v našej blízkosti a čo znamenajú ich hlasy? Poďte a dozviete sa to. 

Miesto a čas stretnutia: Pondelok 26. marca 2018 o 19:30 na súradniciach. Poprechádzame sa po okolí a pokúsime sa vylákať nejaké sovy. Počuť a dúfame teda aj vidieť by sme mali sovu obyčajnú (Strix aluco) [foto 1], ktorá je v našich lesoch najbežnejšia. Okrem nej sa však budeme sústrediť aj na sovu dlhochvostú (Strix uralensis) [foto 2], ktorá v týchto miestach bola zaznamenaná na jeseň minulého roku. Práve jej hlasové prejavy môžu znamenať možné hniezdenie v Bratislave.

sova obyčajná

Trasa: Budeme sa pohybovať najmä po asfaltovej ceste, alebo po nespevnených lesných cestýách, pričom od hlavnej cesty po miesto stretnutia je to približne 1,5 km. Na mieste sa budeme pohybovať  a hladať sovy, pričom predpokladám vzdielenosť približne 3 km. Celkovo prejdeme cca. 6 km. Návrat bude maximálne o 22:00.

sova dlhochvostá

Účastnícky poplatok za event je samozrejme dobrovoľný. Odporúčame si doniesť baterku a teplé oblečenie. 

Logbook bude na mieste dostupný minimálne od 19:30 do 20:00 na súradniciach, alebo počase celého pozorovania, ktoré bude trvať maximálne do 22:00. Z Lamača (odbočka na Klanec) budem odchádzať o 19:00.

Potom sa vyberieme spoločne spolu za našimi nočnými "dravcami"

SWG kolieska ako aj ich podmienky na získanie sú v štádiu vybavovania. 

Akcia sa uskutoční s podporou:

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.