Skip to Content

This cache has been archived.

MiroslavRouta: Archivace

More
<

Praha v praveku II

A cache by MiroslavRouta Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Wednesday, May 30, 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Ahoj kačeři!
Chtěl bych vás pozvat na můj další event, druhý s touto tématikou. Sejdeme se 30.5.2018 v 17:55 na úvodních souřadnicích a tam budeme půl hodiny (tj. do 18:25) stát, povídat si o geocachingu, měnit TB a GC, taky třeba i CWG. Event ukončíme oficiálně v 18:25.
Pro celkem 25 lidí ovšem bude následovat nepovinná část eventu konaná v budově Muzea hl. m. Prahy, před níž se event koná.
Nepovinnou částí je prohlídka expozice Praha v pravěku. Potrvá přibližně 45 minut a bude s odborným výkladem. Vstupné na prohlídku činí 60 Kč.
Do logu, prosím, uvádějte, zda si přijdete pouze pro bod nebo máte zájem o prohlídku! Pokud nebude v logu zmínka o tom, že máte zájem o prohlídku, automaticky vás nebudu to tabulky účastníků počítat! Počet lidí na nick je neomezený.
Budou CWGčka (stejná pro všechny eventy na toto téma, eventů bude určitě více), budou se prodávat klasicky po desetikoruně. Atribut přeškrtnutého psa i $ platí pouze pro nepovinnou část eventu.Přehled přihlášených

Jméno Počet
wampaCZ 1
Macamica 3
Peggy’s GeoTeam 2
katboh, EP79 2
bagrik062 2
CELKEM 10/25

Náhradníci

CELKEM 0

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

63 Logged Visits

Write note 8     Archive 1     Will Attend 20     Attended 29     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 3     

View Logbook | View the Image Gallery of 2 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.