Skip to content

This cache has been archived.

hypsugo: Posielam do archívu, ale o pár dní je tu CITO Zasa žaby! - pokračovanie

More
<

Zasa zaby!

A cache by hypsugo Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 01 April 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Event je venovaný problematike záchrany žiab, ktoré počas svojich jarných migrácií často masovo hynú na cestách pod kolesami áut. Aby sa zabránilo takýmto úhynom, budujú sa na mnohých miestach na Slovensku aj v zahraničí špeciálne zábrany, zabraňujúce migrujúcim obojživelníkom dostať sa na vozovku.

Na území Bratislavy je najznámejšou lokalitou migrácie žiab v jarnom období oblasť Železnej studienky, kde sa problematike ich praktickej ochrany venuje pozornosť už 33 rokov. Každoročne sa tu z okolitých lesov do rybníkov presúvajú tisíce žiab (najmä ropúch).

Samotný event "Zasa žaby!" sa uskutoční v nedeľu 1. apríla 2018 od 8.50 h s trvaním cca 1-2 hodiny v závislosti od počtu žiab. Stretneme sa na zastávke MHD č. 43 Drieňovské lúky (začiatok eventu je nastavený v nadväznosti na autobus MHD č. 43, ktorý odchádza z Patrónky o 8.40 h). Z miesta stretnutia sa budeme postupne presúvať popri fóliových zábranách a hľadať páreniachtivé žaby. Nájdené žaby budeme vo vedierkach prenášať na druhú stranu cesty do rybníka. Nakoľko na Železnú studienku platí zákaz vjazdu motorových vozidiel odporúčame odparkovať geovozidlá na parkovisku pri Partizánskej lúke a na presun na miesto konania eventu využiť MHD.

Odporúčané vybavenie: vedrá, príp. rukavice.

Event je už štvrtým pokračovaním "žabacích eventov" na Železnej studienke. Naplánovať termín eventu 2 týždne vopred tak, aby bol zaručený dostatok žiab je dosť náročné, tak uvidíme ako sa s nami tento rok počasie pohrá a koľko žiab sa nám podarí zachrániť :).

Eventové SWG "zadarmo" z dielne Recoila budú pripravené pre všetkých, ktorí sa prihlásia na event prostredníctvom WA logu najneskôr v priebehu 25. 3. 2018.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.