Skip to Content

<

Austras koks

A cache by ronalds.k & Agnese L.-S. Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/31/2018
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Latvijas tālākajā austrumu punktā Pasienē uzstādīta tēlnieka Viļņa Titāna darinātā zīme „Austras koks”. Dažus kilometrus no tā jau ir Latvijas, Baltkrievijas un Krievijas robež-krustpunkts.

Tēlnieks Vilnis Titāns savu darbu „Latvija Saules zīmē” veltījis valsts 80.gadadienas atcerei. Projekta ideja bija iezīmēt Latvijas tālākos robežpunktus ziemeļos, dienvidos, rietumos un austrumos ar skulpturālām simboliskām Saules motīvu zīmēm. Šajās zīmēs iekalti burti LV (Latvijas valsts), vietas ģeogrāfiskā platuma un garuma grādi, kā arī skulptūras nosaukums. 

Arī pārējos Latvijas ģeogrāfiski tālākajos punktos ir (vai bija) slēpņi:

Ziemeļos - "Baltās naktis"

Dienvidos - "Saules puķe"

Rietumos "Zaļais stars" (arhivēts)

Šeit, Austrumos nepublicēts slēpnis ir pastāvējis jau kopš 01.08.2013 un pa šo laiku viesu grāmatā ir pierkastījušies jau vismaz 30 atradēji. Tie visi ir laipni aicināti reģistrēt savu FBP ("Found Before Publishing") atradumu attiecīgajā datumā.

UZMANĪBU!

Slēpni iespējams apmeklēt tikai ar personu apliecinošu dokumentu un Pasienes robežkontroles punkta izdotām caurlaidēm.

ATTENTION!

Access to this geocache is possible only with permit (free of charge) issued by the border crossing point of Pasiene and a person's identification document (ID or passport).

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.