Skip to content

This cache has been archived.

idžus: Regulāri tiek izpostīts!

More
<

Sveicināti Saldū!

A cache by idžus Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/01/2018
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Koordinātes var būt mazliet neprecīzas, bet atrast viegli!

  

Vieta, kur tagad atrodas Saldus pilsēta, kādreiz bijusi apburtā Saldus pils. Pils valdnieks bijis varens kungs un pati pils - neieņemams cietoksnis. Kādā vēlā vakarā gar pili gājis vecs burvis. Viņš meklējis naktsmājas pilī, taču bargais kungs atteicis vecītim. Burvis sadusmojās un nobūra pili. Pils nogrima ar visiem cilvēkiem. Tajā vietā, kur bija pils, izveidojās ieplaka, kas pārplūda ar ūdeni. Pilij nogrimstot, neziņā aizgāja arī pils nosaukums.

Pēc vairākiem gadu tūkstošiem nogrimušās pils tuvumā kāds zēns ganījis cūkas. Te sacēlies vējš un parādījies glauns kungs lakas zābakiem kājās. Aicinājis zēnu alā sasildīties. Zēns, vieglprātīgs būdams, iet līdzi svešiniekam. Alā svešinieks cienā zēnu ar saldumiem un gardiem dzērieniem. Kad zēns izgājis no alas, varējis tik vien pateikt kā: "Saldu ēdu, saldu dzēru," - un ar pieminēto vārdu 'salds' pieticis, lai pils celtos augšā. Un tā augšā cēlās apburtā pils, kurai apkārt no tā laika auga māja pēc mājas. Tā cēlusies tagadējā Saldus pilsēta.

 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.