Skip to Content

<

Liepājas personības #5

A cache by Ottttto Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/14/2018
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Kas ir Liepāja? Tā ir trešā lielākā Latvijas pilsēta. Bet tas ir tā, satistiski. Lai gan skaitļi un fakti nemelo, bieži vien šāda informācija ir  bezpersoniska.

Liepāja – tā ir vieta ar īpaši stirpu auru, dažādu, daudzveidīgu vēsturi. Tie ir cilvēki, kas šeit jūt pilsētas dvēseli un dalās ar gabaliņu savējās. Liepāju dažādos laika lokos ir gan  postījuši, gan cēluši, gan mīlējuši, gan ienīduši.

Dažādās Liepājas vietās par godu seniem un ne tik seniem notikumiem un personībām ir izvietotas dažādas piemiņas plāksnes. Gan par godu notikumiem, gan par godu cilvēkiem. Šoreiz Jūsu uzdevums ir atrast izpīpēt vietu, kur Liepājā uzstādīta piemiņas plāksne personībai, kā arī nedaudz iepazīt šo personu dzīves gājumu. Lat to paveiktu,  papētiet faktus par šīm filmām un noskaidrojiet kādā veidā tās ir saistītas.

video#1

video#2

Lai nedaudz palīdzētu uzdevuma risināšanā, Jums palīdzēs fakti, ka konkrētā personība ir uzskatāma par latviešu kino un radio avangardistu, pārliecinātu valsts patriotu. Lai cik neliktos dīvaini, bijis arī padomnieks kādam no ASV prezidentiem. Vēl, bez tam, vienas personības vārdā ir nosaukta kāda no Liepājas ielām.

Lai atrastu slēpni, noskaidrojiet personību saistību ar kādu piemiņas plāksni Liepājā. Jums vajadzīgs burtu skaits piemiņas plāksnes pirmajā rindā (vērtība A), un ēkas adreses Nr, kur tā uzstādīta (vērtība B), “kreisās” personas dzimšanas gads (vērtība C), labās personas miršanas gads (vērtība D); noskaidrojiet arī, kurā gadā viena no personām sāka strādāt pasta departamentā (vērtība E) un kurā gadā (pēckara gados) par vienu no personām pirmo reizi rakstīja kāds ļoti ietekmīgs un populārs ASV žurnāls (vērtība F).

Kad esat iepazinuši dažus vēstures faktus un pastaigājuši pa Liepāju, dodieties pēc slēpņa. Tā kā šo personību dzīves gājumā ir bijuši vairāki “kritiskie punkti”, kad jāizšķiras pa kuru ceļu iet tālāk, tādējādi ietekmējot savu tālāko likteni,  arī fināla vieta ir izvēlēta atbilstoši šim principam. Tā, protams, ir ļoti publiska, esiet piesardzīgi. Slēpnis ir atrodams šeit:

56 B-A+3.((C+D)/10)x2+107

21 00.(F-E)x16+3

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.