Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Výstup na Žibricu

A cache by happykiller Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, May 20, 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 

Vápencový vrchol s výškou 617 m n. m. rozkladajúci sa v južnej časti pohoria Tribeč. Na vrchole sa nachádzajú zvyšky hradiska z doby halštatskej. V okolí nájdete prameň Gáborka, malú zabudnutú jaskynku, skalné útvary Dlhá skala, kameňolom Žirany, neprístupnú priepasť hlbokú 62 metrov a náučný chodník rezerváciou Žibrica, ktorá chráni vzácne lesostepné spoločenstvá rastlinstva a živočíšstva. Toto je vrch Žibrica.

Na Žibricu sa dá dostať mnohými spôsobmi. Či už priamymi trasami, rôznymi kombináciami značiek alebo okruhmi. Najnavštevovanejšia je pravdepodobne trasa zo Štitár. Malej dedinky za Nitrou, ktorá je využívaná aj ako chatová oblasť, napríklad na pestovanie viniča. Z Podhorian vedie hneď niekoľko značiek. Je to na vás. Môžete spraviť malý okruh (Podhorany - Pod Dlhou skalou - Žibrica - Trojchotár - Podhorany) alebo veľký (Podhorany - Pod Dlhou skalou - Žibrica - Trojchotár - Zobor - Meškov vrch - Podhorany). Ten väčší len pre fajnšmekrov. Samozrejme ešte by sa to dalo o niečo predĺžiť, ale s tým vás už nebudem zaťažovať. Ďalej sa na Žibricu dostanete z Nitry, od Liečebného ústavu, cez Zobor. Opäť, kreativita okruhov je na vás.

 

Organizačné pokyny:

My budeme vyrážať zo Štitár o 9:00 po modrej turisticky značenej ceste popri prameni Gáborka až do Sedla pod Žibricou. Tu prejdeme na chodník s červenou turisticky značenou cestou až na vrchol Žibrice. Trasa by nám mala trvať približne 1:30, prejdeme 3,6km a vystúpame 377 výškových metrov. Na vrchole bude logbúk k dispozícii medzi 10:30 -11:00. Snáď aj SWG-čka budú.

 

Miesto eventu: Žibrica, pri vrcholovej značke:  N48°22.016 E18°09.047

Parkovisko: Štitáre, Potraviny: N48°20.982 E18°09.593

Parkovisko: Štitáre, Vedľa cesty: N48°21.032 E18°09.492

Začiatok výstupu: Meeting point o 09:00 : N48°21.235 E18°9.441

Dátum: 20.05.2018

Čas: 10:30-11:00

 

Plánované turistické eventy v okolí Zlatých Moraviec:

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

49 Logged Visits

Write note 4     Archive 1     Will Attend 21     Attended 17     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 4     

View Logbook | View the Image Gallery of 52 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.