Skip to content

Baltie Spieķi Traditional Geocache

Hidden : 05/08/2018
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Iespējams, ka arī Tu esi ievērojis šo balto velosipēdu, kas rotā šosejas Rīga – Daugavpils 154.kilometra stabiņu starp Līvāniem un Jēkabpili?

2012.gada 28.jūnijā laika posmā no pulksten 18.50 līdz 19.10 Krustpils novadā, Kūku pagastā, ceļa Rīga - Daugavpils 154.kilometrā (piecus kilometrus no Jēkabpils virzienā uz Līvāniem) notika smags ceļu satiksmes nelaimes gadījums: nenoskaidrota automašīna notriekusi riteņbraucēju. 
Nedaudz vēlāk atklājās, ka notriektais bijis pieredzējušais kalnu velosipēdists Daniels Skrūzmanis, kas 28. jūnijā pēc treniņa braucis uz Līvāniem. Nelaime notikusi ap pulksten septiņiem vakarā, kad līdz mājām atlicis vien ap 20 kilometriem. Trieciens bijis tik spēcīgs, ka nolauzts sēdeklis, atslēgu saišķis un citas mantas aizlidojušas pa gaisu un pats riteņbraucējs aizmests pāri grāvim. Vainīgais šoferis cietušo atstājis notikuma vietā un aizbraucis. 

Daniels skolā labi mācījies, īpaši patikusi matemātika un fizika. Aizrāvies ne vien ar riteņbraukšanu, bet arī ar dambretes spēli, savā vecuma grupā startējis pat Eiropas čempionātā. Gadā ar divriteni nobraucis vismaz desmit tūkstošus kilometru, Latvijas mēroga sacensībās ierindojies godalgotajās vietās un guvis panākumus arī starptautiskā līmenī. 

Viņa biedri un draugi Latvijas mtb xc, šosejas riteņbraukšanas un distanču slēpošanas vortālā ievietojuši šādu ziņu:

„Ceturtdienas vakars... Braucot jau uz māju pusi pēc treniņa... Nelietīga autobraucēja notriekts... atstāts un pamests... ceļmalas grāvī... kā beigts suns... Daniels Skrūzmanis... Jauns, 19.gadīgs puisis... kam velo bija sirdslieta un viens no dzīves mērķiem, „LiVelo” komandas biedrs, dēls tēvam ar māti... kam visa dzīve vēl tik priekšā...”  

Kādā intervijā biedrības “Veloklubs Līvāni” vadītājs un tēvs Dainis Skrūzmanis stāsta: “Es vēl tagad nevaru saprast, kā varēja Danielu notriekt gaišā dienas laikā tik pārredzamā vietā, uz taisna, plata un gluda asfaltēta ceļa… Turklāt viņam mugurā bija speciālais riteņbraucēja tērps košās krāsās...” 

Vainīgais vadītājs netika atrasts...

Tad lūk, Velosipēda nozīme ir pavisam svarīga - Tam ir vēstījums: "Esi uzmanīgs uz ceļa! Skaties! Un pilnīgi noteikti nelieto telefonu pie stūres!"

Aizgājušajam vieglas smiltis, bet pārējiem atcerēties, ka uz ceļa esam atbildīgi par citiem. 

Additional Hints (No hints available.)