Skip to content

This cache has been archived.

Sprievodca: Aj zajtra vyjde, len si staci rano privstat a sa ist kochat.
Uzivajte zivot!

More
<

D1T2 Event - Vychod

A cache by Sprievodca Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Wednesday, 30 May 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:Koncom roka 2017 sa z môjho pohľadu významne zmenili možnosti pre organizovanie spoločných stretnutí kešerov, tzv. eventov. Technicky, teda softvérovo, je prednastavená obtiažnosť eventov na D1. Z môjho pohľadu ako organizátora event doterajšia dobrá prax, keď hodnota D závisela od programu a jeho obtiažnosti, stratila zmysel. Rovnako ako aj pojmy eventové aktivity či program eventu.
Vyššie popísané platí pre bežné ako aj pre CITO eventy (kde je to ešte viac zarážajúce, ako sa dá urobiť CITO bez programu? stačí ísť len v správnom čase okolo?).

Aby sa táto zmena neprehliadla alebo aby sa na update roku 2017 nezabudlo, chcel by som túto "zaujímavú" novinku pripomenúť minisériou stretnutí podľa aktuálnych eventových pravidiel.

Eventy tak budú organizované podľa oficiálnych HQ pravidiel pre organizovanie eventov Geocaching events: Event Caches, najmä týchto častí:
· An Event Cache is a gathering of geocachers, focusing on the social aspect of geocaching.
· It is organized by geocachers, for geocachers and those interested in learning the game.
· Takes place at the posted coordinates.
· Includes start and end times.
· Lasts at least 30 minutes.
· Any Event Cache (including Mega-, Giga- and CITO Events) can be logged online if the geocacher has physically attended the event.
· Event Cache attendees are not required to sign a logbook.

Pri určovaní T kombinácie sa zase budem inšpirovať týmito pravidlami Ratings for difficulty and terrain (D/T) 

Spoločnými črtami eventov budú (pôvodný zámer ownera):
Program: Program nebude
Logbook: Logbook nebude
Trvanie: Bude trvať presne 30 minúť a zalogovať si ho budú môcť iba priami účastníci
Miesto konania: Bude sa konať na presne určenom mieste konania

Je možné, že občas sa pritrafí nejaký "light" program; bez neho je to aj celkom nuda.
Našťastie sú stále v ponuke eventy s programom, účastníci jedných aj druhých si tak môžu ľahšie porovnať, aké by to bolo "super", držať sa len prednastavených oficiálnych podmienok. Čisté psycho.
Zároveň verím, že týmito eventami poteším nejedno bdhnc dychtivé srdiečko tých kešerov, ktorým ide v zásade iba o rýchly zápis lacného bodíka.

Ďalšia spoločna črta eventov:
Eventové SWG: Eventové SWG nebude

Ďalšie plánované stretnutia tejto minisérie:
marec 2018 – D1T1,5
máj 2018 – D1T2
máj 2018 – D1T2,5
jún 2018 – D1T3
júl 2018 – D1T3,5
august 2018 – D1T4
september 2018 – D1T4,5
október 2018 – D1T5
Konečné poradie a termíny eventov sa môžu mierne zmeniť.


D1T2 Event - Východ
Stretneme sa v stredu 30.5. o 04,30 na uvedených súradniciach a po 30 minútach sa rozídeme.
Začiatok stretnutia: 04,30
Koniec stretnutia: 05,00
Bežné aktivity kešerov budú povolené, ale owner ich nebude organizovať. Stretnutie je otvorené pre každého záujemcu o sociálne stretnutie kešerov, hoci aj bez organizovaného programu.

Teším sa na vás!

Nie každý zdieľa môj "smutno-realistický" pohľad na aktuálne GC pravidlá po americky.
Ako dôkaz pripájam výber z dlhšieho Publish logu D1T1 Eventu (GC7HTBV) od FitReviewera, slovenského reviewera:
Difficulty 1
D1 pre eventy je odporúčanie, ktoré platí už veľmi dlho. Začiatkom roku bola spravená na webe technická zmena, ktorá neumožní vybrať pre event inú Difficulty ako 1. Je to logické - difficulty je náročnosť nájdenia samotného eventu - a to je spravidla veľmi ľahké, alebo by aspoň malo byť. Difficulty sa nevzťahuje na aktivity, prebiehajúce na evente, lebo tie sú len dobrovoľné - je na nás, hráčoch, či sa chceme hrať. Opäť - filozofia HQ je taká, že eventy sú inkluzívne, nie exkluzívne - owner by nemal klásť ľuďom rôzne umelé prekážky, ktoré by im bránili v účasti.
Program
Je to na ownerovi, môže byť, nemusí. Dôležité je sa stretnúť. Na stránke eventu nemôžu byť komerčné info, agenda, obsah nevhodný pre deti, ale inak je to v kompetencii ownera a hráčov, nech sa hráme ako nás to baví.
Trvanie
Minimálne trvanie eventu - 30 minút, bolo určené pred niekoľkými rokmi ako reakcia na takzvané Flash mob eventy, kde hostiteľ, alebo skupina len vyskočila niekde na parkovisku a po pár minútach ukončila "event" a zmizla zas ďalej. Ľudia, čo sa plánovali zúčastniť takéhoto eventu, odchádzali sklamaní, lebo ownerov nestihli. Takých eventov bolo stále viac a stále viac aj nespokojnosti. 30 minút je ozaj praktické minimum na akú-takú socializáciu, čo je zmyslom eventov.
Miesto konania
Opäť je to pravidlo, ktoré si vyžiadali praktické skúsenosti, viď vyššie. Účastníci musia mať akú-takú šancu na event trafiť a stihnúť ho. Turistické eventy tým nie sú vylúčené - stačí dať event samotný na začiatok, na koniec, alebo niekam uprostred, kde je šanca 30 minút počkať na jednom mieste.

Som si istý, že pre každú myšlienku na event sa dá nájsť riešenie, ako by sa dal spraviť. Guidelines nie sú umelé, riešia len praktické nevyhnutnosti.

FitReviewer, citát z logu, 1.2.2018
Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.