Skip to content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Vtáčie hlasy 2

A cache by jancidobso Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Wednesday, 20 June 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Jar je v plnom prúde a vonku spievajú už prakticky všetky druhy vtákov. Veľa ľudí však nevie, aké druhy vtákov v našom okolí zvyknú spievať, a preto neváhajte a pridajte sa k nám na krátky, asi hodinový kurz poznávania vtáčích hlasov.

Lužné lesy sú považované ako ekvivalent dažďových pralesov a z tohto dôvodu tu bude veľmi veľký chaos vo vtáčom speve aj zo strany vtáčikov, ktoré sa v lužných lesoch vyskytujú. Okrem bežných lesných  druhov by sme tu mali počuť napríklad vlhu hájová, sedmohláska hájového.

Botanická záhrada - blízkosť záhrady a ľudského sídla opäť predurčujú výskyt viacerých druhov vtáctva, ktoré v lesoch nie sú úplne bežné, ako napríklad kanárik záhradný, alebo zelienka obyčajná. 

Samotný kurz poznávania vtáčích hlasov sa uskutoční v čase od 6:30 do 7:30 Počas približne hodinovej vychádzky spoznáme najbežnejších vtáčikov -  pinky, sýkorky, drozdy, sláviky a i.  Samozrejme odpojiť sa môžete kedykoľvek počas vychádzky.

Prečo práva tento čas? - Nazvyme to ako pokročilejší level, účastníci budú mať možnosť počuť hurhaj vtákov, ako ho zažívajú ornitológovia počas svojich mapovaní. O tomto čase už zvyknú byť za polovicou svojho denného mapovania.  

Miesto stretnutia: Pred vchodom do Botanickej záhrady. 

Logbook bude k dispozícii v čase od 6:15 - 6:45 na súradniciach.

Terén: mierny, vychádzka povedie po asfaltovej ceste

Účastnícky poplatok dobrovoľný. Účastníkom poskytneme na zapožičanie ďalekohľady. K dispozícii budú aj príručky na určovanie vtáctva a monokulárny ďalekohľad. Hlasy vtákov budú púšťané aj pomocou reproduktorov. 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.