Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Z Horniakov na Dolniaky (4. etapa)

A cache by CimBaaL Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 09 September 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Po vzore Hulváta Ondreja a jeho eventov Cestou hrdinov SNP naprieč celým Slovenskom a najnovšie aj sérií eventov Rudnej magistrály, mi to nedalo a popri pozerania sa na turistickej mapy v krčme pri pive skvitol nápad na prechod slovenskými krásami, zákutiami a vrcholmi zo severu na juh Slovenska. Takže týmto Vás všetkých nadšencov pešej turistiky, či už kešeri, nekešeri, pivari atd. pozývam na sériu turistických eventov prechodu z Hornej zeme na Dolnú.

Táto trasa nás prevedie rôznymi končinami Slovenska, či už známymi, ale aj menej známymi, aspoň pre mňa hlavne na južnom Slovensku. Naše putovanie začne v obci Skalité, blízko Slovensko – Poľského pohraničia a skončí na hrade Šomoška na našej južnej hranici.Celková trasa bude mať cca 280 km a nastúpame niečo okolo 13 300 metrov a klesať budeme ešte o 200 metrov viac. Na našom túlaní sa Slovenskom objavíme nielen krásy viacerých pohorí, ako sú Kysucká vrchovina, Malá a Veľká Fatra, Nízke Tatry, Slovenské Rudohorie, Cerová vrchovina, ale aj krásy nížinatých oblastí južného Slovenska, v oblasti Juhoslovenskej kotliny.

Najvyšším vrcholom na našej trase bude Veľká Chochuľa so svojimi 1752 m.n.m. Cestou však zdoláme ešte viacero známych aj menej známych vrcholov, napr. Veľká Rača (1236 m.n.m.), Mravečník (992 m.n.m.), Malinné (1209 m.n.m.), Salatín (1630 m.n.m.), Vepor (1277 m.n.m.), Bodnárka (833 m.n.m.), Veľký Bučeň (514 m.n.m.) a ďalšie.


Z  Horniakov na Dolniaky – z Ľubochne do Bielého potoka

Vo 4. etape tejto turistiky naprieč krásami Slovenska preskočíme z Malej na Veľkú Fatru. Vyrážať sa bude ráno 7:15 z Cernovej po zelenej značke cez. Kto chce, môže si odbehnúť ten kúsok na Šiprúň a ďalej pokračujeme po zelenej a modrej až na vrchol Malinné, kde sa dúfam do 13-tej dostaneme. Z vrcholu už zbehneme len cez Vlkolínec do Bieleho potoka, kde bude koniec tejto etapy.

Terchová, na pokraji síl

Čo nás počas štvrtej etapy čaká a neminie

  • štart štvrtej etapy je naplánovaný na 9.9.2018 medzi7:15 hod. (ako kto ráno vstane :D) od rozcestníka v obci Cernova, kde sa napojíme na zelenu značku,

  • štvrtá etapa putovania z Horniakov na Dolniaky by mala zabrať cca 8:45 hod. (podľa www.mapy.cz) o celkovej dĺžke cca 24,5 km, celkovo nastúpame 1865 metrov a klesať budeme o 61 metrov menej,

  • event sa bude konať na uvedených súradniciach 9.9.2018 v čase od13:00 do 13:30 hod.

  • Po evente už len zbehneme z kopca cez Vlkolínec, kde bude ešte čo obdivovať až do Bieleho Potoka, kde bude koniec tejto etapy.

  • Z Bieleho potoka, sa už stačí len dopraviť busom do Ružomberku na vlakovú stanicu, spoje by mali chodiť v pohode či už z Bieleho potoka do RK, ako aj z RK na západ alebo východ Slovenska. Kto by mal ešte málo v nohách tak môže ísť do RK z Malinného aj peši po  značke.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

25 Logged Visits

Write note 2     Archive 1     Will Attend 9     Attended 10     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 31 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.