Skip to content

This cache has been archived.

happykiller: Vyzerá to tak, že hotovo. :)

More
<

Výstup na Člnok

A cache by happykiller Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 15 July 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 

Člnok (438 m) sa nachádza v Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie medzi obcami Zlatno a Lovce. Typické pre celú oblasť pohoria sú dubovo-hrabové, dubové a vo vyšších polohách bukové lesy. Kremencový vrch sa vyznačuje najmä vegetáciou starých porastov duba zimného a duba cerového s nezvyčajne krásnymi zhrubnutými kmeňmi a pokrivenými konármi stromov. Vrchom Člnok prechádza červená turistická značka Ponitrianskej magistrály na jeho severozápadnej strane so známou hranicou Veľkej obory Štátnych lesov Topoľčianky. Nachádza sa ňom aj pamätník, ktorý z lásky k horám a prírode dal postaviť Július Kugy.
Vzhľadom na svoju nadmorskú výšku, geologické zloženie a expozíciu na vrchu možno nájsť zväčša teplomilné rôzne druhy chránených rastlín.

 

Organizačné pokyny:

My budeme vyrážať z waipointu parkovisko o 10:00 po červenej turisticky značenej ceste až na samotný vrchol Člnka. V blízkosti parkoviska je zaujímavé miesto s keškou Lazarova Studnička. Trasa by nám mala trvať približne 00:30, prejdeme niečo do 1 km a vystúpame 104 výškových metrov. Na vrchole bude logbúk k dispozícii medzi 10:30 -11:00. Snáď aj SWG-čka budú.

 

Miesto eventu: Člnok, pri vrcholovej značke: N48°27.102 E018°20.453  

Parkovisko: Popri ceste na Zubriu oboru: N48°27.130 E18°20.911

Dátum: 15.7.2018

Čas: 10:30 – 11:00

 

Plánované turistické eventy v okolí Zlatých Moraviec:

 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.