Skip to content

This cache has been archived.

najhorsia: Event ide do hajan.

More
<

☕ Keseri na kavicke - Brazilia 🌅

A cache by najhorsia Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Tuesday, 26 June 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


🗓️ Kde, kedy a za koľko

kde kaviareň Keška - Geocaching Shop&Cafe na ulici Hraničná 24A v Ružinove
kedy 🕖 7:00 - 🕘 9:00 (v utorok 26.6.2018 ráno)
za koľko 💰 Konzumné si každý návštevník hradí sám.

ℹ️ Aká je káva z Brazílie?

Brazílska káva je orechová, sladká, s nízkym obsahom kyslosti, vytvára neobyčajné horkosladké a čokoládové chute. Charakteristická je bohatou penou a mohutným telom.

Brazília sa produkciou a vývozom kávy zaraďuje medzi kávové giganty. Brazílska káva je spracovávaná tromi rôznymi spôsobmi: prírodný suchý proces - najpoužívanejší, mokrý proces a polomokrý proces (pulped natural).

Najkvalitnejšie brazílske kávy sa pestujú v regiónoch: Sul de Minas, Mogiana, Cerrado a Matas de Minas. Regióny s najväčšou produkciou sú South of Minas-“Sul de Minas“, Savanna-„Cerrado“, Minas Gerais Mountains, Minas Chapada. Najväčším exportérom kávy je prístav Santos (nie je to región ani farma, kde sa káva pestuje, ako si mnohí myslia).

Ochutnávať budeme brazílsky Yellow Bourbon

Ide o najviac cenenú brazílsku kávu. Bourbon je spolu s typickou pôvodnou a tradičnou varietou arabiky. Vyznačuje sa žltou farbou dozretých kávových čerešní. Prevažne sa spracúva metódou označovanou pulped natural. Je to niečo medzi pranou a nepranou kávou, a preto je jemnejšia ako klasická Brazília. Šupka a dužina sú odstránené hneď po zbere a káva sa v pergamine dosušuje na slnku. Má stredné telo, jemnú aciditu a zároveň príjemnú čokoládovú sladkosť. Z brazílskych káv je to asi najkomplexnejšia káva.

O čom boli, sú a budú "☕ Kešeri na kávičke"

Eventy "☕ Kešeri na kávičke 🌅" sú pre všetkých, ktorí milujú rannú kávu. Vždy si predstavíme a ochutnáme niektorú odrodu kávy, alebo si ukážeme spôsoby akými sa káva pripravuje. Nečakajte nič náročné. Ide len o netradične ranný event na príjemné naštartovanie dňa.

🍰 🍰 🍰 Raňajkové koláčiky sú vítané.


🏆 Súťaž pre tých, ktorí čítajú listing až do konca 🏆

Ten kto napíše na tento event najkrajší "will attend" log, bude si môcť sám vyskúšať prípravu rannej kávy na profesionálnej mašine. Log by mal byť napísaný do pondelka 25. júna 2018 do 20:00 hodiny. Výhercu alebo výherkyňu určím ja ownerka ráno na evente.

#Káva je umenie, #geocaching tiež.


Pridaj sa k nám na megaevent Slovak Geoawards 2018.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.