Skip to Content

<

Gaujas tilti #2

A cache by ZONA75, nepraac Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/09/2018
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Neliela instrukcija: logbuks vispirms smuki jāieloka aizbāznī un tikai pēc tam aizbāznis jāiebāž caurulē.

 

Kurš gan ir saskaitījis, cik tiltu, caurteku un aizsprostu ir Gaujai? Ideja radās pasen, nu esmu ķēries klāt skaitīšanai.

Par Gaujas sākumu ir vairākas versijas, tāpēc tiltus sākšu skaitīt no tās vietas, kur Gaujiņa satek ar Ārnīti un tālāk upei ir tikai viens nosaukums, proti – Gauja.

Slēpnis neatrodas dotajās koordinātēs. Lai atrastu slēpni, ir jāapmeklē vairāki Gaujas tilti un aizsprosti, jānosaka vērtības un jāsarēķina gala koordinātas.

 

7) tilts pie Gaujaskroga (N 57° 10.500 E 025° 47.580).

Jauns tilts, pabeigts 2007.gada rudenī. Līdz upes grīvai 416 km, 175 m v.j.l.

Cik balstu tiltam? Vērtība A How many bridge support (pillar)? Value A

 

8) tilts pie Melnbāržiem (N 57° 09.680 E 025° 50.600).

Dzelzs konstrukcijas tilts, kas atgādina tā saucamo padomju laiku armijas tiltu, bet, ja var ticēt šī tilta slēpņa autoram, šis tilts celts 1993. gadā, tā garums ir 32,6 metri, bet platums - 4,7 metri. Līdz upes grīvai 408 km, 173 m v.j.l.

Cik vertikālo stabu ir katrai no tilta margām? Vērtība B How many vertical pillars are there for each bridge railing? Value B

 

9) Augstāres (Zosēnu) HES (N 57° 10.470 E 025° 51.170).

Pirmais no deviņiem HESiem uz Gaujas. Līdz upes grīvai 406 km, 172 m v.j.l.

Tā kā aizlieguma zīmes ceļa galā nebija, piebraucām pie paša HESa, uzraugu nesatikām, mierīgi apskatījām aizsprostu un apkārtni.

Virs ieejas HESā ir informācijas plāksne ar HESa nosaukumu un īpašnieku, apakšējā rindā telefona numurs. Telefona numura pēdējais cipars. Vērtība C Above the entrance to the HES is an information plate with the name and owner of the HES, on the bottom is a phone number. The last digit of the phone number. Value C

 

10) tilts pie Magonām (N 57° 10.850 E 025° 51.430).

Tipisks padomju laiku dzelzbetona tilts. Līdz upes grīvai 404 km, 165 m v.j.l.

Cik balstu tiltam (jāskaita tikai nepārprotamie labi redzamie balsti, bet nav jāskaita knapi no zemas laukā redzamie balstu gali pašos tiltu galos)? Vērtība D How many bridge support (pillar)? Value D

 

11) tilts pie Jēciem (N 57° 10.300 E 025° 55.450).

Tipisks padomju laiku dzelzbetona tilts. Līdz upes grīvai 396 km, 162 m v.j.l.

Cik balstu tiltam? Vērtība E How many bridge support (pillar)? Value E

 

12) Ilzēnu HES (N 57° 10.350 E 025° 55.800).

Otrais no deviņiem HESiem uz Gaujas. Līdz upes grīvai 395 km, 162 m v.j.l.

HESu var redzēt no tilta pie Jēciem. Ceļam, kas ved ud HESu pa labo krastu, ir aizlieguma zīme, bet piebraukt un pieiet ar kājām var pa kreiso krastu, tomēr vērtības šajā vietā jānosaka nav, tāpēc katra paša ziņā paliek izvēle aiziet vai neaiziet līdz HESam. Mēs uzraugu nesatikām, mierīgi apskatījām HESu un apkārtni.

 

x) vairākos dažādu gadu aerofoto (balticmaps.lv, maps.google.lv) redzams tilts pār Gauju pie Vecķeiķu mājām 1,66 km uz A gaisa līnijā no Ilzēnu HESa, bet tas nav iezīmēts nevienā kartē, tai skaitā nevienā no vecajām PA topenēm, un arī ne pirmās Latvijas laika kartē (http://kartes.gisnet.lv/). Piebraucām pārbaudīt situāciju uz vietas un konstatējām, ka tilta balsti ir palikuši, bet visa koka konstrukcija ir nojaukta un šobrīd mētājas turpat Gaujas kreisajā krastā. Šis atradums bija pārsteigums, jo, spriežot pēc balstu lieluma, tilts bijis paredzēts ne tikai gājējiem, bet arī satiksmei, bet nevienā kartē un aerofoto nav redzami pienākošie ceļi – tilts atradies vienkārši pļavās. Tā arī nesapratu, kad šis tilts ir uzbūvēts, man vairāk liekas, ka mūsdienās. Interesanti būtu uzzināt kādu informāciju par šo tiltu.

 

13) pirmais dzelzceļa tilts pār Gauju (N 57° 10.090 E 026° 00.020).

Sliedes ir nojauktas, bet pāri tiltam var pārbraukt ar automašīnu. Līdz upes grīvai 387 km, 157 m v.j.l.

Tilta metāla konstrukcijas, kas atrodas virs brauktuves līmeņa, balstās uz vairākiem vertikāliem un slīpiem balstiem. Cik vertikālo balstu ir tilta konstrukcijai? (slīpos neskaitīt) Vērtība F Bridge metal structures above the carriage level are based on several vertical and inclined supports. How many vertical supports is the bridge construction? (sloping do not count) Value F

 

14) tilts uz Tilta vai Meža ielas (N 57° 10.200 E 026° 00.330).

Tilts pašlaik tiek būvēts un vēl nemaz nav izmantojams, tomēr tilta brauktuve ir uzlikta un tilta balsti ir savā vietā. Blakus jaunajam tiltam ir uzbūvēts pagaidu tilts gājējiem, ko es nepieskaitīšu Gaujas tiltiem, jo tas kaut kad tiks novākts, tiklīdz būs gatavs jaunais tilts, bet šobrīd pagaidu tiltu var izmantot, lai apskatītu jauno tiltu un saskaitītu balstus. Līdz upes grīvai 387 km, 157 m v.j.l.

Cik balstu tiltam? Vērtība G How many bridge support (pillar)? Value G

 

Un tagad atliek matemātika. Kontrolei: saskaitot visas iegūtās vērtības, jāsanāk skaitlim, kas dalās ar duci bez atlikuma.

No iegūtajām vērtībām jāizrēķina nākamās vērtības, pēc kurām tad iegūsiet slēpņa gala koordinātas.

 

P=B-F+C

Q=D-B-F-A

R=F/A

S=A-G-C

T=E-B-A-A

U=B-F

V=G/C

Z=E-F-G

 

N 57° PQ.PRS

E 026° TU.VZZ

Additional Hints (Decrypt)

YNG. Oremf xenfgn abtnmr, mrz fnxarf, nvm nxzraf. RAT. Ovepu. Haqre gur ebbg, oruvaq gur fgbar.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.